Niezwykłe dekoracje weselne

Escape room - Escape room Toruń - Dom Kłódek Toruń
Escape room – pokój pełen tajemnic
Kwiecień 1, 2017
kancelaria adwokacka toruń kancelaria toruń kancelaria
Sprawy rozwodowe, karne, finansowe – kiedy jest potrzebna pomoc adwokata?
Kwiecień 4, 2017
dekoracje weselne toruń dekoracje na ślub ciekawe dekoracje z papieru

dekoracje weselne toruń dekoracje na ślub ciekawe dekoracje z papieru

Historia dekoracji z papieru

Czym są kolorowe wycinanki papierowe? Przecież zna je praktycznie każdy z nas! Nieraz wycinanie różnych wzorów z wzorzystego papieru, magazynów bądź kartoników definiuje się jako „sztukę marnowania papieru”. Mówiąc skrótowo wycinanka powstaje z odrzucenia większej ilości papieru w taki sposób, ażeby reszta przetrwała w jednym kawałku. Nie tylko dzieci w zerówce kochają siedzieć przy stoliku oraz stwarzać rozmaite wzory, zaś później przylepiać je na ściany bądź przywieszać w kuchni. Czy na ślubie i weselu papierowe wycinanki mogą być zachwycającym dodatkiem? Czy mogą pełnić rolę oryginalnej, przyciągającej spojrzenia dekoracji? Bez wątpienia mogą, jednak koniecznie muszą być przygotowane nadzwyczaj precyzyjnie. Warto jest używać tylko bardzo ostrych narzędzi, przykładowo nożyczek lub skalpeli. W odległych czasach posiłkowano się nożyczkami do przycinania owiec, gdyż były nadzwyczajnie ostre.

Historia barwnych wycinanek, z jakich aktualnie tworzy się kunsztowne dekoracje ślubne, były bardzo popularne w Chinach (gdyż to właśnie tam wynaleziono papier). Z fantastycznych, kolorowych wycinanek sporządzano błyskotki do włosów głównie dla pań z dynastii Tang. Natomiast na chińskich wioskach, jak tylko kończyły się plony, kobiety zasiadały razem do stołu i wykonywały następnie fantazyjne wycinanki z papieru. Każda panna musiała obowiązkowo wyszkolić się z wielu technik odcinania wzorników, bo przed ślubem były omawiane jej umiejętności. Meksyk był innym państwem, w jakim wycinanki cieszyły się sporą popularnością. Wycinano różne wzorki z bibuły i wtedy wieszano je na sznurach przy głównych ulicach. Nierzadko wykonywano to z okazji ożenku, chrztu dziecka czy innych świąt kościelnych. Ustrojone miasto musiało wówczas wyglądać bajecznie!

W Polsce wycinanki można przyuważyć w sztuce tradycyjnej, praktycznej oraz modzie. Coraz częściej młodzi ludzie stawiają się na samodzielnie projektowane kartki z zaproszeniem, ozdoby w Kościele, numery ślubnych stołów i inne dekoracje weselne. Wycinanki papierowe na niezliczonych weselach bynajmniej nie są wyłącznie niewiele znaczącym tłem, lecz najczęściej stanowią motyw przewodni. Na przykład podczas świąt Wielkiej Nocy triumfują papierowe wycinanki z motywami kwiatowymi oraz zwierzęcymi.

Dekoracje ślubne wycinane z papieru

Jest mnóstwo technik robienia wycinanek papierowych, jednak do najbardziej znanych zaliczają się te konstruowane manualnie oraz laserowo. Pierwsze są niesamowicie drogie, bowiem każda pojedyncza wycinanka jest tworzona na specjalne zamówienie. Niemało czasu zajmuje wykonanie szkicu, zaś potem skonstruowanie kilku identycznych egzemplarzy. Wycinanki laserowe są o wiele tańsze, jednak ogólnie rzecz ujmując nie posiadają – jak to się przeważnie mówi – „tego czegoś”. Na ślub na sto procent dobrze jest wybrać kosztowniejszą alternatywę, jeżeli zależy nam na dopracowaniu każdego detalu.

Fajnym pomysłem są karteczki z życzeniami. Nie tylko na ślub, lecz też na pozostałe okazje, np. narodziny dziecka, Dzień Babci, Boże Narodzenie lub pożegnanie. Na takiej kartce wystarczy umieścić osobiście napisany wiersz oraz podpisy członków rodziny. Te panny młode, które są autentycznie odważne, mogą przygotować biżuterię papierową, m in. broszkę. W szczególności, że standardowo wszystkie panny młode mają włożone drogie błyskotki. Wcale nie chodzi tutaj o przesadne oszczędzanie, tylko o zaabsorbowanie wszystkich przybyłych gości w nietypowy sposób. Wykonanie takich dekoracji ślubnych można wyznaczyć osobie, która nie robi tego „od święta”.

A jeśli nie chcemy papierowych dekoracji ślubnych?

Ślub jest niezwykłym przeżyciem, więc dekoracje ślubne muszą być idealnie dobrane do gustu, w jakim będzie się ono odbywało. W tym roku wiele osób przygotowuje wesele w formacie „produkcyjnym” albo w stylu łączącym kilka motywów Ten pierwszy bazuje na korzystaniu z „komponentów przemysłowych”, a częstokroć sama uroczystość ma miejsce w wydzierżawionym magazynie czy zniszczonej manufakturze. Tymczasem drugi jest trendem „luźnym”, w jakim przewodzą motywy roślinne oraz powierzchowny bałagan. Szykowne imprezy, na których przybyli goście ubrani są w wyszukane garnitury oraz suknie, pomału tracą swój dawny blask. Dzisiaj dominują prawdziwe żonkile we włosach, kule bibułowe zawieszone w wielu miejscach na sali, torty weselne opracowane w stylu renesansowym i ubrania dla przybyłych gości rodem z balów kostiumowych. Wszystko tak naprawdę zależy od naszej wyobraźni oraz… kompetentnego menedżera wesel. Dekoracje weselne obowiązkowo muszą wzbudzać zachwyt, lecz ogólnie rzecz ujmując nie taki, jaki całkiem „przesłoni” parę młodą. Przed tak oczekiwanym dniem powinniśmy dobrze zanalizować, czy wszystko jest dopięte na ostatni guzik. Stworzenia ozdób absolutnie nie wolno odkładać na ostatnią chwilę.

Jeśli jesteś zafascynowana konstruowaniem niebanalnych dekoracji czy zamierzasz wynająć scenografa na swój ślub, wejdź w link z boku – www.dekoracje-slubne-torun.pl – a na pewno wynajdziesz wszystkie potrzebne informacje.