Klinika stomatologiczna Toruń

Pozycjonowanie stron Toruń
2 września, 2020
Skuteczne pozycjonowanie Toruń
2 września, 2020
Stomatologia estetyczna toruń implanty licówki wybielanie zębów

Stomatologia estetyczna toruń implanty licówki wybielanie zębów

Nowoczesne zabiegi w gabinecie dentystycznym

Nowoczesne zabiegi stomatologii estetycznej opiera się na osiągniętej przez lata wiedzy i umiejętności stomatologów i na rozrostu technologii i technik stosowanych w leczeniu zębów. Zabiegi stomatologii estetycznej poprawiają piękno uśmiechu, a wiele z nich, dostępnych jest praktycznie od ręki w czasie kilku, a czasem nawet jednej wizyty w klinice dentystycznej. Teraz pacjenci mogą skorzystać z wielu metod, które usuwają przebarwienia oraz poprawiają wygląd zębów, a także uzupełniają ewentualne braki. Tym sposobem każdy pacjent, który przyjdzie do dentysty, wychodzi z gabinetu zadowolony z pięknego uśmiechu nawet w jeden dzień. Jakie nowoczesne zabiegi stomatologii estetycznej są najbardziej znane oraz na czym polegają?

Digital Smile Design – cyfrowe projektowanie uśmiechu

Duża część pacjentów zastanawia się, jak będzie wyglądał ich uśmiech po zakończonym leczeniu dentystycznym. Nie tak dawno na końcowy rezultat trzeba było czekać aż do zakończenia leczenia oraz zupełnego zarośnięcia się tkanek – w zależności od zabiegów dentystycznych. Obecnie istnieje możliwość zobaczenia efektu działań dentysty zanim ten rozpocznie leczenie. Sposobem tym jest cyfrowe projektowanie uśmiechu, czyli Digital Smile Design (DSD).

Jak to działa? DSD to nowoczesna, komputerowa wizualizacja uśmiechu. Na podstawie materiałów pobieranych wprost od pacjenta – tj. odpowiednich zdjęć: uśmiechu z profilu i na wprost oraz zdjęć RTG – dentysta za pomocą specjalnego programu nanosi wszelkie poprawki. W tym celu stosuje tzw. linii referencyjnych dobiera kształt i kolory zębów i efekt zmian na całościowy wygląd szczęki i twarzy pacjenta. Dodatkowo Digital Smile Design można przeprowadzić mając już gotowy plan leczenia dentystycznego, więc pacjent zobaczy poszczególne kroki zmian albo skorzystać z programu w formie stworzenia planu. Za pomocą cyfrowego projektowania uśmiechu pacjent może pokazać dentyście jakiego efektu oczekuje, natomiast dentysta pokaże pacjentowi, jakie nowoczesne zabiegi stomatologii estetycznej będą potrzebne do osiągnięcia pożądanego efektu.

Implanty w jeden dzień

O tym, że należy zastąpić usunięte zęby nie tylko ze względu na estetykę, ale także zdrowie szczęki, już wiemy. Znaczna ilość pacjentów w tym kierunku wybiera zastosowanie implantu stomatologicznego. Niestety do tej pory, chociaż implanty są najtrwalszym oraz zdaniem stomatologów najlepszym wśród uzupełnień protetycznych, cały zabieg trwał parę miesięcy, ponieważ aplikacja implantów zębowych wiąże się sporym czasem integracji implantu z kością. Nowoczesne zabiegi stomatologii estetycznej pozwoliły na maksymalne skrócenie tego czasu. Obecnie dostępny jest zabieg aplikacji implantów w jeden dzień.

Chociaż i w tym wypadku implant będzie musiał zespoić się z tkanką kostną, co wymaga trochę czasu, za sprawą nowoczesnej technologii pacjent opuszcza gabinet dentystyczny z pięknym uśmiechem w jeden dzień. Dentyści sporządzili w tym celu nowoczesną odbudowę protetyczną tymczasową, którą da się założyć od razu na wszczepiony implant jeszcze w ten sam dzień. Niesie to ze sobą dwa zyski. Po pierwsze pacjent wychodzi z gabinetu stomatologicznego z pięknym uśmiechem w jeden dzień. Tymczasowa proteza osłania implant upraszczając jego gojenie. Gdy już implant stomatologiczny w pełni zespoi się z kością, pacjent przychodzi na dodatkową wizytę, kiedy dentysta wymienia uzupełnienie tymczasowe na stałą protezę.

Wybielanie zębów lampą u stomatologa

Wybielanie zębów lampą Beyond jest kolejnym zabiegiem nowoczesnej stomatologii estetycznej. W zestawieniu z innymi metodami wybielania zębów, użycie stworzonej do tego lampy gwarantuje o wiele widoczniejsze rezultaty przy zaledwie jednej wizycie. Wybielanie usuwa wszelkie przebarwienia utworzone na skutek diety, dlatego że nawet zupełnie zdrowe zęby mogą posiadać, brzydki żółty odcień. Zaletą wybielania zębów lampą Beyond jest technika naświetlania, jaka usuwa większość przebarwień, a do tego pozbywa się do 98% bakterii. Dodatkową zaletą takiego nowoczesnego zabiegu stomatologii estetycznej jest także pozytywny wpływ na utwardzenie kompozytów stomatologicznych oraz zmniejszenie stanów zapalnych.

Ponadto sam zabieg wybielania w klinice dentystycznej jest bardzo komfortowy oraz nie zabiera wiele czasu. Szczególnie istotnym elementem jest mobilność lampy, co pozwala dotrzeć do zakamarków jamy ustnej. Warto wspomnieć, że dentysta może bez trudu regulować natężenie lampy oraz tym samym dopasować się do potrzeb pacjenta.

Korony oraz licówki stomatologiczne

Estetykę uśmiechu da się polepszyć również przy użyciu koron protetycznych i licówek stomatologicznych. Korony służą zastąpieniu zębów np. po zabiegu endodontycznym pod mikroskopem lub do umieszczenia jej na implancie. Stosuje się je przede wszystkim ze względu na to, że doskonale imitują prawdziwe zęby. Sporządza się je z porcelany lub cyrkonu, dzięki czemu są bardzo estetyczne.

Natomiast licówki stomatologiczne to niewielkie nakładki, jakie aplikuje się na powierzchnię zębów. Pod licówkami da się zakrywać niemożliwe do usunięcia przebarwienia, np. przy zębach martwych, które nie odpowiadają na wybielanie. Licówki używa się również jako metodę poprawy drobnych wad kształtu zębów. Zakładając licówki możemy schować np. przerwę między zębami (diastemę) lub nadłamany fragment zęba.

 

Implanty Toruń