Klinika stomatologiczna Toruń

Pozycjonowanie stron Toruń
2 września, 2020
Skuteczne pozycjonowanie Toruń
2 września, 2020
Stomatologia estetyczna toruń implanty licówki wybielanie zębów

Stomatologia estetyczna toruń implanty licówki wybielanie zębów

Nowoczesne zabiegi w gabinecie dentystycznym

Nowoczesna stomatologia estetyczna bazuje na wypracowanej przez lata wiedzy stomatologów oraz na rozbudowy technik i technologii wykorzystywanych w leczeniu dentystycznym. Zabiegi stomatologii estetycznej odbudowują piękno uśmiechu, a duża z nich, osiągalna jest niemal od razu w czasie kilku, a czasem nawet jednej wizyty w klinice stomatologicznej. Obecnie pacjenci mogą skorzystać z wielu technologii, które zmniejszają przebarwienia oraz poprawiają kształt zębów, a nawet wypełniają ewentualne braki. Dzięki temu każdy pacjent, jaki przyjdzie do dentysty, opuszcza gabinet zadowolony już w jeden dzień. Jakie nowoczesne zabiegi stomatologii estetycznej są przede wszystkim znane oraz na czym polegają?

Digital Smile Design (DSD)

Duża część pacjentów martwi się, jak będzie wyglądał ich uśmiech po pełnym leczeniu stomatologicznym. Do niedawna na końcowy rezultat należało czekać aż do końca leczenia oraz zupełnego wygojenia tkanek – w zależności od zabiegów dentystycznych. Obecnie powstała możliwość sprawdzenia rezultatu pracy dentysty jeszcze przed rozpoczęciem leczenia. Metodą tą jest Digital Smile Design (DSD), czyli cyfrowe projektowanie uśmiechu.

Jak to działa? DSD to nowoczesna, komputerowa wizualizacja uśmiechu. Na bazie materiałów pochodzących od pacjenta – to znaczy kompletu zdjęć: uśmiechu na wprost i z profilu oraz zdjęć rentgenowskich – stomatolog przy zastosowaniu specjalnego programu wprowadza wszystkie zmniany. W tym celu stosuje tzw. linii referencyjnych dopasowuje kształt i kolory zębów oraz oddziaływanie zmian na ogólny wygląd szczęki i twarzy pacjenta. Co więcej DSD można przeprowadzić mając już przygotowany plan leczenia stomatologicznego, dzięki czemu pacjent obejrzy poszczególne kroki zmian lub użyć programu w formie przygotowania planu. Za pomocą cyfrowego projektowania uśmiechu pacjent może przekazać stomatologowi jakiego rezultatu oczekuje, natomiast stomatolog pokaże pacjentowi, które nowoczesne zabiegi stomatologiczne będą niezbędne do uzyskania wymarzonego efektu.

Implanty w jeden dzień

O tym, że powinno się zastąpić braki zębów nie tylko ze względu na estetykę, ale i zdrowie zębów, już wiemy. Wielu pacjentów w tym kierunku decyduje się na zabieg wszczepienia implantu stomatologicznego. Niestety dotąd, choć implanty są najmocniejszym oraz według stomatologów najlepszym pośród protez, cały zabieg trwał parę miesięcy, dlatego że aplikacja implantów zębowych łączy się długotrwałym czasem integracji implantu z kością. Nowoczesne zabiegi stomatologii estetycznej pozwoliły na całkowite zmniejszenie tego czasu. Obecnie dostępny jest zabieg wszczepienia implantów w zaledwie jeden dzień.

Choć i w tym zakresie implant będzie musiał zrosnąć się z tkanką kostną, na co będzie trzeba poświęcić trochę czasu, dzięki nowoczesnego zabiegu stomatologii estetycznej pacjent opuszcza gabinet dentystyczny z pięknym uśmiechem zaledwie w jeden dzień. Stomatolodzy sporządzili w tym zakresie nowoczesną odbudowę protetyczną tymczasową, którą można zaaplikować od razu na wszczepiony implant jeszcze w ten sam dzień. Niesie to ze sobą dwie korzyści. Po pierwsze pacjent wychodzi z kliniki stomatologicznej z pełnym uśmiechem w jeden dzień. Tymczasowa proteza osłania implant upraszczając jego łączenie z kością. Kiedy już implant w pełni połączy się z kością, pacjent przychodzi na następną wizytę, kiedy stomatolog zamienia uzupełnienie tymczasowe na stałe uzupełnienie.

Profesjonale wybielanie zębów lampą w klinice stomatologicznej

Wybielanie zębów lampą Beyond jest kolejnym zabiegiem nowoczesnej stomatologii estetycznej. W porównaniu z innymi technikami wybielania zębów, użycie przeznaczone do tego lampy zapewnia znacznie lepsze rezultaty przy ledwo pojedynczej wizycie. Wybielanie usuwa wszystkie przebarwienia powstałe na skutek diety, dlatego że nawet całkowicie wyleczone zęby mogą mieć, nieprzyjemny żółty kolor. Zaletą wybielania zębów lampą Beyond jest technika naświetlania, jaka eliminuje przebarwienia, a przy okazji eliminuje do 98% bakterii. Inną zaletą takiego nowoczesnego zabiegu stomatologii estetycznej jest również korzystny wpływ na stwardnienie kompozytów dentystycznych oraz zmniejszenie zapalnych stanów.

Ponadto sam zabieg wybielania u dentysty jest niezwykle komfortowy oraz nie zabiera wiele czasu. Szczególnie funkcjonalnym elementem jest mobilność lampy, co pozwala dotrzeć do całej jamy ustnej. Warto wiedzieć, że stomatolog może bez problemu regulować moc światła oraz w ten sposób dopasować się do potrzeb pacjenta.

Korony protetyczne oraz licówki stomatologiczne

Piękno uśmiechu można polepszyć również przy użyciu koron protetycznych oraz licówek dentystycznych. Korony protetyczne służą wymianie zębów na przykład po leczeniu kanałowym pod mikroskopem lub do umieszczenia jej na implancie. Stosuje się je przede wszystkim z uwagi na to, że rewelacyjnie imitują prawdziwe zęby. Sporządza się je z porcelany lub cyrkonu, dzięki czemu są niezwykle estetyczne.

Natomiast licówki dentystyczne to cienkie nakładki, które zakłada się na zęby. Dzięki nim można zakrywać niemożliwe do wybielenia przebarwienia, np. w przypadku zębów martwych, co nie reagują na wybielanie. Licówki używa się również jako sposób korekty niewielkich wad kształtu zębów. Zakładając licówki możemy ukryć np. diastemę (przerwę między zębami) lub ukruszony fragment zęba.

 

  Stomatologia estetyczna Toruń