Poduszka ortopedyczna – do spania na co dzień

Logafit szkoła pływania dla niemowląt w Toruniu - kursy pływania dla dzieci
Szkoła pływania dla dzieci
Luty 14, 2019
JAk dbać o palce stóp skuteczna metoda na haluksy aparatu bunito duo
PIĘKNE STOPY – Haluksy
Luty 18, 2019
Jak spać bez bólu szyi i głowy poduszka anatomiczna ortopedyczna do spania

Jak spać bez bólu szyi i głowy poduszka anatomiczna ortopedyczna do spania

Poduszka ortopedyczna – jak wybrać?

Zdecydowanie zbyt wielu ludzi lekceważy przedmioty wspierające nas przez 1/3 życia. Takim przedmiotem jest poduszka ortopedyczna. Skoro sen zajmuje nam tak dużo czasu, to dlaczego jesteśmy dla niego takimi ignorantami? Poduszka jest wysokiej klasy problemem, któremu należy poświęcić choć odrobinę uwagi. Ten element powinien być odpowiednio dopasowany do preferencji. To nie jest tak, że poduszka ortopedyczna jest bliska tylko osobom schorowanym, posiadającym problemy z kręgosłupem, jest ona potrzebna każdemu. Oddziałowuje w pozytywny sposób na kręgosłup szyjny i krążenie. Jednak ważne jest jej profesjonalne dopasowanie, ponieważ niedokładnie dopasowana może wyrządzić szkody. Dobrze jest zwrócić uwagę na miejsce zakupu. Najgorszą możliwością są najczęściej sklepy meblowe, w tej sytuacji poduszka ortopedyczna pełni tylko nazwę własną. Najlepiej dostosowane zdają się być sklepy ortopedyczne zajmujące się nie tylko sprzedażą, ale i wytwarzaniem produktów. Mają oni najbardziej obszerną wiedzę na temat niezbędnych materiałów. Poduszka ortopedyczna powinna być oznaczona specjalnym certyfikatem CE.

Spanie na boku

Potrzebne jest wypełnienie przestrzeni między kręgosłupem, a barkiem, które pomoże utrzymać naturalne usytuowanie głowy. Odpowiednia powinna być taka, która będzie miała kształt wałka.

Spanie na plecach

Konieczne jest utrzymanie głowy w jednym miejscu, tak aby nie mogła zmieniać ułożenia w czasie snu. Niższa poduszka z dodatkowym wcięciem w profilowaniu powinna znaleźć się w naszej sypialni.

Poduszka do spania na brzuchu

Fantastycznie spisze się płaska poduszka o niestandardowym kształcie, co umożliwi nam przytulenie się do niej.

Rodzaje poduszek ortopedycznych

Lecz przy dobieraniu nie możemy patrzeć wyłącznie na pozycję spania. Potrzebna jest opinia lekarza lub specjalisty aby dostosować rodzaj poduchy do naszych potrzeb. Opinii eksperta da się poszukać nawet telefonicznie, bez wychodzenia z domu. Najpierw warto jest się upewnić, czy nasz pomocnik będzie wartościowy. Nie wszystkie terminy, którymiwspomagają się sprzedawcy łączą się z wystarczającą wiedzą.

profilowane – jedynie mało istotna nazwa określająca jakąkolwiek poduszkę, w praktyce zbliżona do ergonomicznej

ergonomiczne – przeważnie są wycinane ze spienionego bloku pianki, charakteryzują się dwoma garbami(mniejszym i większym)

przeciwodleżynowe – pomagają zapewnić stały dopływ powietrza i rozłożony nacisk, prawdopodobnie najlepsze są te, które posiadają 90 kanałów powietrznych i tworzone są z pianki PUR

zdrowotne – pomagają, ale nie wiemy na co, bywa tak, że jest to nazwa stosowana przez sprzedawców do zdezorientowania klientów

rehabilitacyjne – są one zbliżone tym ortopedycznym, cechują się głównie nazwą

ortopedyczne – surowce, z których zostały wykonane i ich kształt powinien być profesjonalnie dobrany i zbadany, ta nazwa określa też ogół poduszek dbających o nasze stawy i kręgi

Poduszki z pamięcią (memory) – najważniejszym składem jest pianka visco elastic, inne surowce zbyt często są zastępowane zamiennikami, które niekoniecznie pełnią swoje przeznaczenie, dzielą się one jeszcze na ryflowane (niepotrzebne uatrakcyjnienie produktu poprzez nadanie nowej nazwy i połączenie memory ze sprężystym PUR) i te z pianki wysoko elastycznej (nazwa tradycyjnej pianki PUR zwanej też sprężystą)

Jak działa poduszka ortopedyczna?

Ważne jest pochodzenie wymarzonej poduszki. Dobrze jest zwrócić uwagę na to, czy firma mieści się w Europie. Gwarancja waha się od pół roku do sześciu lat. Produkt powinien być też oznaczony odpowiednim certyfikatem np. OEKO – TEX Standard 100. Pamiętajmy, że dobrze dobrana poduszka posiada dużo pozytywnych cech, zapewnia odpowiednie podparcie, neutralną pozycję, zmniejsza punkty nacisku na kręgi, zwiększa komfort snu, poprawia krążenie odcinku szyjnego i zapobiega odwadnianiu dysków. Poduszka nie służy jedynie do spania, można też wyposażyć się w wyspecjalizowaną do siedzenia, która też zatroszczy się o odpowiednią pozycję, odciąży część lędźwiową kręgosłupa. Jednak, aby spełnić nasze oczekiwania powinna być wybierana indywidualnie. Przy tak szerokim asortymencie z pomocą lekarza z pewnością znajdziemy coś odpowiedniego dla siebie.

Poduszka dla niemowląt

Dobrze dobrana zapobiega i normalizuje deformacje ułożeniowe głowy. Pomaga w przywróceniu prawidłowego kształtu główki dziecka, gdy doszło do jej spłaszczenia.

Poduszka ortopedyczna na migrenę

Jest to następna właściwość naszych przedmiotów. Prawidłowo dopasowana poduszka nie tylko pod względem kształtu, ale i grubości i materiału rozprawi się z codziennymi zmaganiami takimi jak migrena. Dokładne ułożenie głowy może zredukować ten silny ból lub nawet go zniwelować.

Ceny poduszki ortopedycznej

Nie istnieje jedna kwota określająca wartość produktu. Rynek jest pełny różnych ofert. Ceny wahają się pomiędzy czterdziestoma złotymi, a tysiącem złotych. Jednak nie zapomnijmy, że nie każda poduszka zwana ortopedyczną spełnia jej funkcję. Wygórowana cena kojarzy się z wysoką jakością, ale nie jest żadnym wyznacznikiem.

Poduszka ortopedyczna