Zabieg Endermologii Toruń

Skuteczne pozycjonowanie Toruń
2 września, 2020
Ortodonta Toruń - leczenie wad zgryzu gabinet ortodontyczny
Leczenie wad zgryzu – Ortodonta Toruń
2 września, 2020

Endermologia LPG to innowacyjny zabieg, mający na celu ukształtowanie sylwetki, poprzez walkę z niechcianą tkanką tłuszczową, rozstępami czy cellulitem. Ten nowoczesny patent to odmiana mechanicznego masażu, wykonywanego przy zastosowaniu specjalnej głowicy, który daje klientkom niezwykły relaks i komfort. Tego typu leczenie jest kompletnie bezinwazyjne i pozwala na wygładzenie skóry już po kilku zabiegach. Zostało utworzone zarówno dla kobiet jak i mężczyzn, którzy marzą o pięknej sylwetce bez wyczerpujących ćwiczeń i ścisłej diety. Endermologię można wykonywać na całym ciele lub punktowo na przykład na brzuchu, udach, pośladkach czy twarzy.

Na czym polega zabieg ?

Endermologia LPG przeprowadzana jest przez specjalistycznie przeszkolonego lekarza lub kosmetologa. Pierwszy zabieg poprzedza konsultacja, podczas której specjalista odbywa z pacjentem niedługi wywiad, dzięki któremu oceni styl życia, ogólny stan zdrowia i wniknie w problem i związane z nim oczekiwania.

Przeznaczona do zabiegu maszyna, jest zaopatrzona w głowicę z opatentowanymi rolkami. Cykl masażu działa na zasadzie zasysania i ugniatania skóry w kilku kierunkach o dostosowywanej sile, który aktywizuje proces lipozy (uwolnienia tłuszczu), pobudza krążenie krwi i przemianę materii, a także wspomaga usuwanie z organizmu toksyn i produkcję kolagenu, elastyny i kwasu hialuronowego.

Na czas zabiegu pacjent wkłada specjalny kostium jednoczęściowy, który dba o komfort i przeciwdziała szczypaniu skóry czy zaciąganiu włosków, a przy tym ułatwia rolkom poślizg. Właściwie wyregulowana i dostosowana do pacjenta intensywność masażu sprawia, że do zabiegu nie potrzeba znieczulenia, jest kompletnie bezbolesny, a jego działanie powoduje dobre samopoczucie. Zwykle zabieg trwa od 30 do 45 minut, a dla uzyskania doskonałych efektów zaleca się przyjecie serii 10 – 20 zabiegów, pobieranych w częstotliwości od 2 do 3 razy w tygodniu.

Jakie są efekty endermologii ?

Endermologia LPG przynosi wiele korzystnych efektów. Już po 3 wizytach u kosmetologa, stają się one zauważalne: zlikwidowany nadmiar tkanki tłuszczowej wyraźnie powoduje zmniejszenie obwodów konkretnych partii ciała, co korzystnie działa na formę sylwetki, która pięknie się modeluje i wyszczupla. Ponadto cellulit zostaje pomniejszony, a blizny, rozstępy i zmarszczki są znacznie mniej zauważalne i mocno wygładzone. Endermologia LPG posiada też doskonały wpływ na skórę. Pomaga ją ujędrnić i rozświetlić, dzięki czemu skóra nie jest już wiotka, a odnowiona i odmłodzona. Innymi efektami zabiegu są pobudzenie krążenia krwi i limfy, zminimalizowane obrzęki i generalne rozluźnienie mięśni.

O czym należy pamiętać po przyjęciu zabiegów?

W wyniku zabiegu endermologii LPG mogą pokazać się małe siniaki, a na 3 lub 4 dni skóra może zrobić się punktowo nadwrażliwa na dotyk, z tego powodu szczególnie ważne jest zastosowanie właściwej pielęgnacji. Jest to takie istotne z uwagi na to, że poprawna dbałość o stan zdrowia i samopoczucie pomoże w zachowaniu skutków endermologii na dłużej.

Trzeba przede wszystkim pić dużo, najlepiej od 2 do 2,5 litra, wody niegazowanej, która ułatwia usuwanie tkanki tłuszczowej i toksyn z organizmu. Równie ważne jest przestrzeganie zdrowej diety. Przede wszystkim dobre będzie jedzenie z niską zawartością sodu, soli, tłuszczów i niskim indeksem glikemicznym.

Zatrzymaniu długotrwałych efektów endermologii pomaga także systematyczna fizyczna aktywność. Trzeba jednak pamiętać, żeby nie przemęczać organizmu i uprawiać lżejszą formę gimnastyki, która wesprze w zachowaniu sprawności i zdrowia, a także przysłuży się do ciągłego spalania tłuszczu.

Trzeba też zadbać o odpowiednie nawilżenie ciała, szczególnie w miejscach, w których były obecne cellulit, blizny albo rozstępy. W tym celu dobrze jest stosować kremy lub emulsje ujędrniające. Zawarte w nich składniki pomnożą działanie i zwiększą satysfakcje z zabiegu.

Zalecane jest, by po skończeniu serii zabiegów, na jednej nie poprzestawać. Zastosowanie zabiegów utrzymujących efekty raz na miesiąc lub dwa, zapobiegnie ponownemu zaleganiu tłuszczu w tkankach.

Przeciwwskazania zabiegu endermologii LPG

Pomimo wszelkich korzyści z endermologii LPG i działania, które jest w pełni nieinwazyjne i bezpieczne znajdzie się sporo przeciwwskazań, do wykonania tego zabiegu. Większość z nich jest związana bezpośrednio ze stanem zdrowia i kondycją organizmu pacjenta. Do najbardziej istotnych należą w głównej mierze najtrudniejsze choroby, takie jak aktywne nowotwory albo choroby krwi (wraz z przyjmowaniem leków np. przeciwzakrzepowych) i układu krążeniowego, jak żylaki i zapalenie żył.

Wykluczeniem są także uszkodzenia i choroby skóry (np. bielactwo), infekcje oraz przepuklina. Poddawanie się zabiegowi nie jest też zalecane kobietom w ciąży oraz karmiącym piersią. Najszybciej, endermologię LPG można wykonać 5 miesięcy po naturalnym porodzie dziecka i przy cesarskim cięciu po 7 miesiącach.

W przypadku osób, które mają wstawione kolczyki lub implanty nie ma przeciwwskazań do przebycia zabiegu, jednak trzeba pominąć te części ciała w ciągu endermologii LPG. Nie należy też poddawać zabiegowi tych miejsc, gdzie występują tłuszczaki, pieprzyki, świeże blizny lub w stanie zapalnym. Te miejsca także należy ominąć.

Endermologia