Nieruchomości Toruń – Dom na sprzedaż

sklepy internetowe toruń -tworzenie sklepów woo commerce
Sklepy internetowe jak zrobić
30 sierpnia, 2020
Projektowanie ogrodów Toruń - firma ogrodnicza
Projekt ogrodu – Toruń Bydgoszcz
30 sierpnia, 2020
mieszkania Toruń - home staging biuro nieruchomości

mieszkania Toruń - home staging biuro nieruchomości

Kupujemy dom. O tym należy pamiętać.

Zamieszkanie w domu dla wielu jest realizacją wieloletnich marzeń. Po okresie życia w bloku, marzy się nam taras na którym będziemy mogli wypić poranną kawę, czy wieczorami świętować ze znajomymi. Godzinami wertujemy ogłoszenia biur i agencji nieruchomości. Wybór jest ogromny. Jak w tym natłoku znaleźć tę,która w pełni nas zadowoli i nie będzie wiązała się dodatkowymi kosztami? Kilka spraw należy bardzo dokładnie przemyśleć.

Zastanów się co jest Ci potrzebne?

Od tego trzeba rozpocząć. Jeżeli Twoje dzieci mieszkają już na swoim, to duży dom może być tylko obciążeniem. Natomiast jeżeli Twoja rodzina jest wielopokoleniowa, domek mający 65 m² będzie zbyt mały i domownicy nie będą czuli się dostatecznie komfortowo. Rozpatrzyć należy też sprawę garaży. Teraz jedno stanowisko często nie wystarcza, a nie zawsze możemy dobudować kolejny garaż, czy powiększenie małego garażu. Przemyśleć trzeba też rozmiar działki. Za duża wiąże się z dodatkowymi obowiązkami, takimi jak pielęgnacja trawnika. Niewielka będzie blokować, a nie taka jest idea posiadania własnego domu. Najpierw należy uściślić ogólną lokalizację. Nie wszystkim odpowiadają przedmieścia z wieloma domkami jednorodzinnymi, czy szeregowymi budynkami. Jeżeli poszukujemy czegoś bardziej ustronnego powinniśmy zdecydować się na dom na wsi – wiąże się to jednak z bardziej uciążliwym dojazdem do pracy.

Nowy czy stary dom

Zarówno zakup nowego budynku, jak i starego, ma swoje plusy i minusy. Możemy sami zabrać się za wybudowanie lub kupić nieużywany dom od pośrednika. Nowowybudowany dom pozwala nam zrealizować konkretne wizje związane z zastosowaną technologią, a jednocześnie dochodzi odczucie komfortu. Wcześniej zamieszkały dom także ma swoje pozytywy. Bardzo często stoi on w zabudowanej okolicy. Pozwala to dogłębnie przyjrzeć się okolicznym mieszkańcom i prowadzonym przez nich biznesom. Nikt nie chciałby mieć własnego domu przy myjni samochodowej. Wybudowane w ubiegłym wieku, domy mają swój czar i klimatyczne wnętrze. Bardzo często okazuje się, że remont takiej nieruchomości pochłonie sporo pieniędzy.

O lokalizacji w kilku słowach

Lokalizacja jest istotna. Budynek rzadko stoi na pustkowiu. Bardzo ważna jest droga dojazdowa. Przeanalizować należy do kogo ona należy, czy jest ogólnodostępna. Wszystkie niejasności mogą powodować w późniejszym czasie niepotrzebne spięcia. Uwagę należy zwrócić także na stan drogi. Najlepszą opcją jest asfalt albo chociaż droga utwardzona. W przypadku zakupu działki pod budowę budynku trzeba sprawdzić dostępność wszystkich mediów: sieci elektroenergetycznej, sieci gazowej i wodnokanalizacyjnej. Jeżeli nie ma przyłącza, trzeba liczyć się z opłatami.

Lokalizacja wpływa na koszt. Zagadnienie to można przedstawić na przykładzie Torunia i okolicznych miejscowości. Działki pod budowę leżące na terenie Torunia mają znacznie wyższą cenę niż te, które leżą poza jego granicami. Wystarczy skonfrontować koszt nieruchomości na Wrzosach czy w Grębocinie i zbliżoną działkę w Kopaninie, czy Małej Nieszawce. Może okazać się, że będą to naprawdę znaczące sumy i w takim wypadku należy zastanowić się nad odrobinę dłuższym dojazdem do pracy.

Zwracamy uwagę na stan prawny

Jest to najważniejsza sprawa do zbadania. Koniecznie należy zbadać, czy nieruchomość nie jest zadłużona. Tę informację odszukamy w dziale czwartym księgi wieczystej, który dotyczy hipoteki. Warto przestudiować też, kto kto ma prawa do nieruchomości. Szczegółowe przestudiowanie akt przed kupnem, to mniej nieścisłości i nerwów w późniejszym czasie. Na uwadze należy mieć też to że każdy budynek musi być odebrany,czyli musi zostać wydane pozwolenie jego użytkowania.

Stan techniczny

Jeśli postanowimy kupić stojący już dom, a zwłaszcza taki, który został wybudowany dość dawno powinniśmy bardzo drobiazgowo sprawdzić, jaki jest jego stan techniczny. Na początku trzeba zapoznać się z projektem budowy, bo to tam znajdziemy istotne dla nas informacje , np. o zastosowanych technologiach, materiałach itd. Stan techniczny powinien ocenić fachowiec. Nie należy żałować na to środków albo liczyć, że sami dostrzeżemy, zauważymy niedociągnięcia. Najgorsze są pęknięcia muru, bo mogą one oznaczać wadę fundamentów. Kolejną rzeczą o której trzeba pamiętać to wilgoć i grzyb. Pozbycie się pleśni wymaga specjalistycznych preparatów i sporo kosztuje.

Ogrzewanie i termoizolacja

Dla wielu spośród nas ważna jest też kwestia ogrzewania. To, czy działka jest podłączona do sieci gazowej może wpłynąć na wybór metody ogrzewania. Jeżeli takiego przyłącza nie ma, należy zastanowić się nad innymi formami. Koniecznie trzeba zastanowić się nad ceną i wygodą każdej z form. Jeżeli kupiliśmy używany dom, to koniecznie należy sprawdzić, czy jest on ocieplony.

Kupno domu to istotna życiowa decyzja. Nie należy podchodzić do niej zbyt pochopnie, bo zdarza się, że za to przyjdzie nam słono zapłacić. Przemyśleć musimy jakie są nasze potrzeby Bardzo starannie należy przyglądać się wszelkim dokumentom związanym z budynkiem. W wypadku wcześniej zamieszkanego budynku należy koniecznie zweryfikować stan techniczny budynku, nie oszczędzając jednocześnie na osobach, które zajmują się budownictwem.

Mieszkania na wynajem Toruń