Szkolenie na kierowcę pojazdu uprzywilejowanego

Klimatyzacja bydgoszcz - Klimatyzatory domowe montaż serwis
Montaż klimatyzacji Bydgoszcz
2 września, 2020
Kredyty toruń pożyczki gotówkowe bez bik na dowód
Kredyty bez zaświadczeń
2 września, 2020
Pojazdy uprzywilejowane szkolenia kierowców - kursy jazdy pojazdem uprzywilejowanym

Pojazdy uprzywilejowane szkolenia kierowców - kursy jazdy pojazdem uprzywilejowanym

Szkolenie na pojazdy uprzywilejowane

Kierowcy pojazdów uprzywilejowanych potrzebują konkretnych uprawnień. Według przepisów prawa potrzebne jest podstawowe prawo jazdy w odpowiedniej kategorii, pozwolenie Starosty, świadectwo ukończenia szkolenia dla kierowców pojazdów uprzywilejowanych. Ponadto niezbędne są wyniki badań lekarskich i psychologicznych, które poświadczą możliwość prowadzenia pojazdów. Kompleksowe szkolenie gwarantuje uzyskanie wszystkich dokumentów. Dla osób, które uzyskały już uprawnienia wcześniej przygotowano uzupełniające szkolenia, które poszerzą posiadane kompetencje. Aby zapisać się na szkolenie na pojazdy uprzywilejowane, nie ma potrzeby specjalnego przygotowywania się. Jedynym warunkiem obok posiadania tradycyjnego prawa jady właściwej kategorii jest przekroczenie wieku 21 lat. Same lekarskie badania można wykonać po zakończeniu szkolenia albo w jego czasie.

Kto może zapisać się na szkolenie na pojazdy uprzywilejowane?

Szkolenie na pojazdy uprzywilejowane interesuje w głównej mierze osoby, które chcą prowadzić te pojazdy w ramach pracy w służbach publicznych. Zawód kierowcy pojazdu uprzywilejowanego wiąże się z większym ryzykiem kolizji. Zgodnie z kodeksem drogowym są sytuacje, kiedy pojazd uprzywilejowany może nie przestrzegać przepisów ruchu drogowego. W szczególnych sytuacjach nie musi zważać na sygnalizację świetlną oraz poziome i pionowe znaki, przy zachowaniu przede wszystkim ostrożności. Ze względu na to kierowca musi odznaczać się błyskawiczną reakcją, zręcznością oraz opanowaniem. Dzięki temu uniknie trudnych sytuacji drogowych.

Pojazdami uprzywilejowanymi są te, które wysyłają błyskowe, niebieskie sygnały świetlne oraz sygnały dźwiękowe o zmiennym tonie. Między innymi są to pojazdy policji, straży pożarnej, miejskiej oraz gminnej. Według przepisów ruchu drogowego to są również pojazdy ratownictwa medycznego, chemicznego albo wodnego. Szkolenie na pojazdy uprzywilejowane zainteresuje kierowców chcących podjąć pracę w Straży Granicznej, Służbie Celnej, Służbie Parku Narodowego i innych służbach bezpieczeństwa. Osiągając takie uprawnienia można również prowadzić bankowozy i pojazdy przewożące wartości pieniężne. Szkolenie na pojazdy uprzywilejowane kompleksowo przygotuje kierowcę do pracy w tym charakterze.

Program kursu

Program szkolenia na pojazdy uprzywilejowane był wymyślony , aby przygotowywał kierowcę na ryzykowne sytuacje na drodze i unikania kolizji. Dzięki technikom ekstremalnej jazdy, kierowca zachowuje bezpieczeństwo swoje, jaki i pasażerów albo osób trzecich wymagających pomocy. Szkolenie prezentuje niebezpieczne sytuacje, kiedy realna jest strata panowania nad pojazdem. Na podstawie szkolenia kierowcy ulepszają swoje zdolności, niezbędnych do bezpiecznego uczestnictwa w ruchu drogowym.

Szkolenie na pojazdy uprzywilejowane oferowane jest w kategoriach A, A2, A1, kat. B, B1, B+E i w kat. C, C1, C+E. Podstawowy kurs przeznaczony jest dla wszystkich kierowców, natomiast szkolenie uzupełniające zostało skierowane dla kierowców, którzy mają już uprawnienia. W szkolenie wchodzą zajęcia praktyczne i teoretyczne oraz egzamin wewnętrzny. Wśród tematów, które są w teoretycznych zajęciach są mechanizmy i skutki wypadków drogowych, podstawy psychologiczne uprzywilejowanego transportu oraz kierowanie pojazdem w trudnych warunkach. Istotnym segmentem jest również przypomnienie przepisów ruchu drogowego. Natomiast zajęcia praktyczne obejmują ćwiczenia na płytach poślizgowych.

Zaliczenie zajęć teoretycznych i praktycznych oraz egzaminu końcowego, skutkuje zdobyciem zaświadczenia, które będzie bazą do uzyskania prawa do kierowania pojazdami uprzywilejowanymi. Pozyskanie zaświadczenia równa się z ukończeniem szkolenia na pojazdy uprzywilejowane. Po dokonaniu wszystkich formalności kierowca ma pełne uprawnienia do pracy w roli kierowcy pojazdów uprzywilejowanych.

Przygotowanie do szkolenia na pojazdy uprzywilejowane

Każdy kierowca chcący zaliczyć szkolenie na pojazdy uprzywilejowane, musi uprzednio ukończyć 21 lat i prawo jazdy tej samej kategorii. Nie ma innych wymagań wstępnych. Najwygodniejszą formą zapisania się na szkolenie, jest przesłanie zgłoszeniowego formularza. Potrzebne materiały szkoleniowe i egzaminy przygotowuje ośrodek szkolenia. Również przeprowadzenie badań psychologicznych oraz lekarskich znajduje się w ofercie.

Szkolenie pojazdu uprzywilejowanego jest kompleksowe i dostarcza fachową wiedzę, dzięki rzetelnej kadrze pracowników. Instruktorzy bazują na latach doświadczeń i wiedzy, które cierpliwie przekazują kursantom. Przygotowany program szkolenia dzięki świetnej organizacji i zastosowaniu nowoczesnych technologii i narzędzi przygotowuje kierowców do poruszania się w ciężkich warunkach. Kształcenie zgodne z przyjętymi normami, świetne warunki nauczania i przygotowana kadra instruktorów znających profesjonalne techniki jazdy, czyni szkolenie na pojazdy uprzywilejowane bazą bezpiecznej pracy i odpowiedzialnego poruszania się w ruchu drogowym w nawet najbardziej ekstremalnej sytuacji.

Pojazdy uprzywilejowane szkolenie