Kurs kierowcy pojazdów uprzywilejowanych

Stomatologia estetyczna -gabinet stomatologiczny klinika pięknego uśmiechu
Klinika stomatologii Estetycznej
30 sierpnia, 2020
Materac do łóżka twardy czy miękki jaki kupić
Kupujemy materac do spania
31 sierpnia, 2020

Szkolenie na pojazdy uprzywilejowane

Zostanie kierowcą pojazdów uprzywilejowanych wymaga konkretnych uprawnień. Zgodnie z przepisami prawa konieczne jest podstawowe prawo jazdy w odpowiedniej kategorii, pozwolenie Starosty, potwierdzenie ukończenia szkolenia dla kierowców pojazdów uprzywilejowanych. Ponadto niezbędne są wyniki badań lekarskich oraz psychologicznych, które potwierdzą zdolność kierowania pojazdami. Kompleksowe szkolenie zapewnia uzyskanie wszystkich niezbędnych dokumentów. Dla osób, które zdobyły uprawnienia wcześniej przygotowano uzupełniające szkolenia, które poszerzą posiadane kompetencje. Żeby rozpocząć szkolenie na pojazdy uprzywilejowane, nie trzeba się specjalnie przygotowywać. Głównym wymogiem obok posiadania podstawowego prawa jady właściwej kategorii jest ukończenie 21 lat. Z kolei badania lekarskie i psychologiczne można przejść po zakończeniu szkolenia lub w jego trakcie.

Dla kogo przeznaczone jest szkolenie na pojazdy uprzywilejowane?

Szkolenie na pojazdy uprzywilejowane ciekawi przede wszystkim osoby, które zamierzają kierować tymi pojazdami w pracy w służbach publicznych. Praca kierowcy pojazdu uprzywilejowanego łączy się z większym ryzykiem kolizji. Według kodeksu drogowego są sytuacje, gdy pojazd uprzywilejowany ma prawo nieprzestrzegania przepisów ruchu drogowego. W określonych sytuacjach może zignorować sygnalizację świetlną oraz pionowe i poziome znaki, przy czym wymagane jest zachowanie przede wszystkim ostrożności. Ze względu na to kierowca musi wykazywać się szybką reakcją, umiejętnościami oraz opanowaniem. Dzięki temu uniknie niebezpiecznych sytuacji drogowych.

Do pojazdów uprzywilejowanych zaliczamy te, które nadają niebieskie, błyskowe sygnały świetlne oraz dźwiękowe sygnały o zmiennym tonie. Między innymi są to pojazdy policji, straży miejskiej, pożarnej lub gminnej. Zgodnie z przepisami ruchu drogowego są to też pojazdy ratownictwa medycznego, chemicznego albo wodnego. Szkolenie na pojazdy uprzywilejowane zainteresuje też kierowców chcących podjąć pracę w Straży Granicznej, Służbie Celnej, Służbie Parku Narodowego oraz innych służbach bezpieczeństwa. Osiągając takie uprawnienia można też prowadzić bankowozy oraz pojazdy przewożące wartości pieniężne. Szkolenie na pojazdy uprzywilejowane w pełni przygotuje kierowcę do zatrudnienia w tej formie.

Program szkolenia

Program szkolenia na pojazdy uprzywilejowane został przygotowany , aby przygotowywał kierowcę na niebezpieczne sytuacje w ruchu drogowym oraz wychodzenia z nich bez kolizji. Za pomocą technik ekstremalnej jazdy, kierowca zachowuje bezpieczeństwo swoje, a także pasażerów i innych osób potrzebujących pomocy. Szkolenie prezentuje niebezpieczne sytuacje, gdy niewykluczona jest strata panowania nad pojazdem. Dzięki niemu kierowcy ulepszają swoje umiejętności, potrzebnych do bezpiecznego poruszania się w ruchu drogowym.

Szkolenie na pojazdy uprzywilejowane oferowane jest w kategoriach A, A2, A1, kat. B, B1, B+E oraz w kat. C, C1, C+E. Podstawowe szkolenie przeznaczone jest dla każdego kierowcy, z kolei szkolenie uzupełniające zostało skierowane dla kierowców, mających już uprawnienia. W szkolenie wliczają się zajęcia praktyczne i teoretyczne oraz egzamin wewnętrzny. W liście tematów, jakie znajdują się w teoretycznych zajęciach są skutki i mechanizmy wypadków drogowych, podstawy psychologiczne uprzywilejowanego transportu oraz kierowanie pojazdem w specjalnych warunkach. Ważnym segmentem jest też przypomnienie przepisów ruchu drogowego. Z kolei praktyczne zajęcia obejmują ćwiczenia na płytach poślizgowych.

Ukończenie zajęć praktycznych i teoretycznych oraz końcowego egzaminu, skutkuje osiągnięciem zaświadczenia, które jest podstawą do odebrania prawa do kierowania pojazdami uprzywilejowanymi. Otrzymanie zaświadczenia oznacza ukończenie szkolenia na pojazdy uprzywilejowane. Po dokonaniu wszystkich formalności kierowca zdobywa uprawnienia do pracy w charakterze kierowcy pojazdów uprzywilejowanych.

Przygotowanie do szkolenia na pojazdy uprzywilejowane

Każdy kierowca chcący zaliczyć szkolenie na pojazdy uprzywilejowane, musi mieć ukończone 21 lat oraz prawo jazdy odpowiedniej kategorii. Nie ma innych wymagań wstępnych. Najwygodniejszą formą wpisania się na szkolenie, jest wypełnienie formularza zgłoszeniowego. Wszelkie materiały szkoleniowe oraz egzaminy gwarantuje ośrodek szkolenia. Także zaliczenie badań lekarskich i psychologicznych dostępne jest w ofercie.

Szkolenie pojazdu uprzywilejowanego jest kompleksowe oraz dostarcza fachową wiedzę, dzięki wyspecjalizowanej kadrze szkoleniowców. Instruktorzy bazują na wiedzy i latach doświadczeń, które szczegółowo przekazują kursantom. Utworzony program szkolenia za pomocą doskonałej organizacji oraz zastosowaniu nowoczesnych narzędzi i technologii przygotowuje kierowców do jazdy w ciężkich warunkach. Kształcenie zgodne z obowiązującymi normami, warunki nauczania oraz znakomita kadra instruktorów znających techniki jazdy, czyni szkolenie na pojazdy uprzywilejowane fundamentem bezpiecznej jazdy oraz odpowiedzialnego uczestnictwa w ruchu drogowym w nawet najniebezpieczniejszej sytuacji.

Pojazdy uprzywilejowane kurs