Klinika stomatologii Estetycznej

Depilaca laserowa - laserowe usuwanie owłosienia Bydgoszcz
Depilacja laserowa Bydgoszcz
30 sierpnia, 2020
Kurs na pojazdy uprzywilejowane - szkolenie w ośrodku odtj
Kurs kierowcy pojazdów uprzywilejowanych
31 sierpnia, 2020
Stomatologia estetyczna -gabinet stomatologiczny klinika pięknego uśmiechu

Stomatologia estetyczna -gabinet stomatologiczny klinika pięknego uśmiechu

Stomatologia estetyczna – nowoczesne zabiegi

Nowoczesna stomatologia estetyczna opiera się na wypracowanej przez lata wiedzy dentystów oraz na rozbudowy tecjnologii i technik używanych w leczeniu dentystycznym. Zabiegi z dziedziny stomatologii estetycznej poprawiają piękno uśmiechu, a wiele z nich, osiągalna jest niemal od razu podczas kilku, a czasem nawet jednej wizyty w gabinecie stomatologicznym. Obecnie pacjenci mają do wyboru wiele zabiegów, które eliminują przebarwienia i poprawiają kształt zębów, a nawet wypełniają ewentualne braki. Dzięki temu każdy pacjent, który przyjdzie do stomatologa, wychodzi z gabinetu zadowolony z pięknego uśmiechu w jeden dzień. Które nowoczesne zabiegi stomatologii estetycznej są szczególnie znane i na czym polegają?

Digital Smile Design (DSD)

Wielu pacjentów martwi się, jaki będzie ich uśmiech po zakończonym leczeniu stomatologicznym. Jeszcze kilka lat temu na ostateczny efekt musieli czekać aż do zakończenia leczenia i całkowitego zarośnięcia się tkanek – w zależności od tego, jakie zabiegi miały być przeprowadzane. Współcześnie stworzono możliwość poznania rezultatu działań dentysty zanim ten rozpocznie leczenie. Metodą tą jest cyfrowe projektowanie uśmiechu, czyli Digital Smile Design (DSD).

Co to jest? DSD to nowoczesna, komputerowa wizualizacja uśmiechu. Na podstawie materiałów pobieranych wprost od pacjenta – tj. kompletu zdjęć: uśmiechu z profilu i na wprost oraz zdjęć RTG – stomatolog za pomocą specjalnego programu wprowadza wszelkie zmniany. W tym celu używa tzw. linii referencyjnych dobiera kolory i kształt zębów oraz oddziaływanie zmian na ogólny wygląd twarzy i szczęki pacjenta. Dodatkowo cyfrowe projektowanie uśmiechu można wykonać mając już stworzony plan leczenia stomatologicznego, więc pacjent zobaczy etapy zmian lub skorzystać z programu w roli przyszykowania planu. Dzięki cyfrowemu projektowaniu uśmiechu pacjent może przekazać stomatologowi jakiego rezultatu oczekuje, a wtedy stomatolog pokaże pacjentowi, które nowoczesne zabiegi stomatologii estetycznej będą konieczne do stworzenia wybranego efektu.

Implanty w jeden dzień

O tym, że trzeba zastąpić braki zębów nie tylko ze względu na wygląd, ale też zdrowie szczęki, już wiemy. Wielu pacjentów w tym celu wybiera zabieg wszczepienia implantu zębowego. O ile dotąd, choć implanty są najmocniejszym i według dentystów najlepszym pośród uzupełnień protetycznych, pełen zabieg trwał kilka miesięcy, ponieważ aplikacja implantów stomatologicznych wiąże się obszernym czasem zrastania kości z implantem. Nowoczesne zabiegi stomatologii estetycznej umożliwiły maksymalne zmniejszenie tego czasu. Współcześnie dostępny jest zabieg aplikacji implantów w zaledwie jeden dzień.

Chociaż i w tym zakresie implant musi zespoić się z tkanką kostną, co zabierze trochę czasu, za sprawą nowoczesnego zabiegu stomatologii estetycznej pacjent opuszcza gabinet stomatologiczny z pięknym uśmiechem w jeden dzień. Dentyści opracowali do tego nowoczesną protetyczną odbudowę tymczasową, jaką można zaaplikować od razu na wszczepiony implant jeszcze w ten sam dzień. Niesie to ze sobą dwa zyski. Pacjent wychodzi z kliniki stomatologicznej z pięknym uśmiechem w jeden dzień. Po drugie tymczasowa proteza osłania implant upraszczając jego gojenie. Gdy już implant całkowicie zespoi się z kością, pacjent przychodzi na dodatkową wizytę, podczas której stomatolog wymienia tymczasowe uzupełnienie na stałe uzupełnienie.

Wybielanie zębów nowoczesną lampą w gabinecie dentystycznym

Wybielanie zębów nowoczesną lampą Beyond jest następnym zabiegiem nowoczesnej stomatologii estetycznej. W porównaniu z innymi technikami wybielania zębów, zastosowanie przeznaczone do tego lampy zapewnia o wiele lepsze rezultaty przy tylko jednej wizycie. Wybielanie lampą usuwa wszelkie przebarwienia utworzone na skutek diety, dlatego że nawet całkowicie zdrowe zęby mogą posiadać, brzydki żółty kolor. Zaletą wybielania zębów lampą Beyond jest technika naświetlania, która usuwa przebarwienia, a do tego usuwa do 96% bakterii. Dodatkową zaletą tego nowoczesnego zabiegu stomatologii estetycznej jest również korzystny wpływ na utwardzenie kompozytów dentystycznych oraz zmniejszenie zapalnych stanów.

Ponadto sam zabieg wybielania zębów lampą w gabinecie dentystycznym jest bardzo komfortowy i nie pożera wiele czasu. Bardzo funkcjonalnym elementem jest ruchomość lampy, dzięki czemu można dotrzeć do całej jamy ustnej. Warto wiedzieć, że stomatolog może swobodnie regulować siłę lampy i w ten sposób dopasować się do potrzeb pacjenta.

Korony i licówki stomatologiczne

Estetykę uśmiechu można naprawić także za pomocą protetycznych koron oraz licówek dentystycznych. Korony służą wymianie zębów na przykład po leczeniu kanałowym albo do osadzenia jej na implancie. Zakłada się je w głownej mierze ze względu na to, że bardzo dobrze imitują naturalne zęby. Przygotowuje się je z cyrkonu lub z porcelany, dzięki czemu są wyjątkowo estetyczne.

Z kolei licówki dentystyczne to niewielkie nakładki, które aplikuje się bezpośrednio na powierzchnię zębów. Licówkami można zakrywać trudne do usunięcia przebarwienia, np. przy zebach martwych, co nie odpowiadają na wybielanie. Licówki wykorzystuje się także jako sposób korekty małych wad kształtu zębów. Aplikując licówki możemy ukryć np. przerwę między zębami (diastemę) albo ukruszony fragment zęba.

Stomatologia estetyczna