Depilacja laserowa Bydgoszcz

ekrany led - telebimy diodowe
Ekrany LED
30 sierpnia, 2020
Stomatologia estetyczna -gabinet stomatologiczny klinika pięknego uśmiechu
Klinika stomatologii Estetycznej
30 sierpnia, 2020
Depilaca laserowa - laserowe usuwanie owłosienia Bydgoszcz

Depilaca laserowa - laserowe usuwanie owłosienia Bydgoszcz

Współcześnie gładkie ciało bez niepożądanego owłosienia jest celem, który chce osiągnąć wiele osób. Z tego względu, dostępne są odmienne sposoby eliminowania włosów. Najbardziej pożądanymi cechami, którymi powinna charakteryzować się depilacja porządnej klasy są trwałość, żeby włosy nie odrastały z powrotem zbyt szybko oraz skuteczność, żeby metoda usuwała całość, zamiast niewielkiej części owłosienia. Najnowocześniejszym i obecnie najbardziej efektywnym sposobem jest depilacja laserowa, która daje długotrwałe efekty. Wszystko to dzięki nieustannie rozwijającym się technologiom i sprzętowi wykorzystującemu najnowsze techniki.

Depilacja laserowa jest przede wszystkim polecana tym osobom, które mają włoski podatne na wrastanie w skórę (te trudniej usunąć innymi metodami) oraz pojawiania się częstych stanów zapalnych lub krostek. Depilację laserową zwykle trzeba powtarzać, jednak pełna seria zabiegów pozwoli pozbyć się włosów nawet na parę lat.

RODZAJE METOD DEPILACJI LASEROWEJ

Usuwanie zbędnego owłosienia jest dostępne dzięki różnym techniki. Zadaniem ich wszystkich jest zapewnienie długotrwałego efektu wygładzonej skóry. Od innych sposobów pozbywania się włosów, depilację metodami laserowymi odróżnia to, że eliminują nie tylko samą strukturę włosa w jego ponad skórnej części, ale także niszczy cebulkę, co uniemożliwia ponowne odrastanie włosa.

Tradycyjna depilacja laserowa

Najbardziej znana metoda działa na zasadzie niszczenia struktury włosa przy użyciu energii cieplnej, której źródłem jest laser. Światło wydzielane przez laser wpływa do mieszka włosowego, gdzie jest absorbowane przez mieszczącą się w środku melaninę. Dzięki temu struktura włosa ulega zniszczeniu, co skutkuje jego usunięciem. Depilację tą metodą trzeba ponawiać, dlatego że laser naświetla wyłącznie te włosy, które znajdują się w fazie wzrostu. Należy więc poczekać aż włosy, jakie znajdowały się w fazie uśpienia będą w fazie wzrostu. Depilacje laserową można wykonywać najszybciej z przerwą kilku tygodni, czasem nawet kilku miesięcy – co jest uzależnione od depilowanego obszaru skóry.

Osiągnięcie długotrwałych efektów wymaga wykonania 3-6 zabiegów, jednak efekt jest wart kilku wizyt w gabinecie kosmetologicznym, bo utrzymuje się zwykle przez parę lat. Oznacza to więc pełną skuteczność i trwałość zabiegu. Dostępne są też zabiegi utrwalające, jakie wykonuje się raz w ciągu roku. Co więcej ta metoda daje poczucie pewności i komfort, a także zwalnia od konieczności ciągłego (nawet codziennego) pozbywania się włosków np. w porównaniu do maszynki do golenia. Niestety może się nie sprawdzić w przypadku jasnych lub siwych włosów.

Elektroliza

Elektrolizę przeprowadza się za pomocą specjalnego urządzenia, które przy użyciu cienkiej igły przesyła niskie natężenie prądu stałego i tym sposobem niszczy mieszek włosa. Igła musi być jednak wbita w każdy mieszek włosowy, dlatego że ta technika usuwa włosy oddzielnie. Przeciętnie włos jest uszkadzany przez 30 sekund. Z tego powodu elektroliza jest czasochłonnym procesem. Zwykle zależy to od miejsca i ilości włosków, jakie mają być poddane zabiegowi. Ta metoda depilacji może wywoływać niewielkie uszkodzenia skóry, ale one powinny zaleczyć się po kilku dniach.

Elektroliza jest uznawana za jedną z najlepszych metod depilacji i najbardziej skutecznych wśród innych technik. Dzięki niej, z niedużym poświęceniem, można usunąć niepotrzebne owłosienie z twarzy, pach oraz innych części ciała. Tak samo jak w przypadku najbardziej znanej depilacji laserowej, czasami zabieg elektrolizy należy powtórzyć w gabinecie kosmetycznym, z uwagi na niejednakowe tempo wyrastania włosów. Co więcej metoda dobrze działa na ciemnych i na jasnych włosach, dlatego że zabieg nie bazuje na stężeniu melaniny w strukturze włosa, a przynosi zadowalające efekty.

Termoliza

Termoliza jest bardzo podobna do elektrolizy, jeśli chodzi o sposób działania, jednak różni się w kilku względach. W głównej mierze urządzenie, przy użyciu którego termoliza jest wykonywana przesyła zmienny prąd o niewielkim natężeniu, a o dużej częstotliwości. To wywołuje efekt termo – koagulacyjny, który niszczy strukturę włosa do samej cebulki. Co więcej igła pozostaje w mieszku włosowym na mniej więcej 1 lub 2 sekundy, dzięki czemu znacznie skraca się czas zabiegu. To sprawia, że termoliza o wiele bardziej pasuje do eliminowania włosów ze sporych obszarów (na przykład z nóg) w porównaniu do elektrolizy.

Ta technika depilacji także może powodować niewielkie uszkodzenia skóry – strupy lub zaczerwienienia, które zwykle znikają po kilku dniach od zabiegu. Termoliza niszczy jasne i ciemne włosy, a jej efektywność jest zbliżona do elektrolizy. Po przeprowadzeniu kilku zabiegów, jakie zniszczą wszelkie włosy, zepsute cebulki włosów uniemożliwiają ponowny wzrost włosa, co sprawia, że ta technika jest niezwykle trwała.

Blend

Blend ma w sobie cechy elektrolizy i termolizy, dlatego że wykorzystuje zarówno słabe natężenie prądu stałego oraz połączenie zmiennego prądu i dużej częstotliwości. To daje tej metodzie wyższość nad pozostałymi i dzięki temu jest najskuteczniejszą metodą depilacji. Trwale zniszczone cebulki włosów, nie odnawiają się, co oznacza, że włosy nie wyrastają ponownie. Blend jest zabiegiem czasochłonnym, ze względu na co wykonuje się go w obszarze mniejszej powierzchni ciała i tak jak inne zabiegi należy go ponowić, dlatego że włosy da się usunąć tylko w czasie wzrostu.

depilacja-laserowa.bydgoszcz.pl