Kruszywa od A do Z

dj na wesele łódź piosenki weselne wodzirej gdańsk
Planowanie wesela – DJ, wodzirej czy konsultant ślubny?
Maj 6, 2017
Home staging - zadbaj o swoje mieszkanie
Home staging – przygotuj swoją nieruchomość na sprzedaż
Maj 28, 2017
Kruszywa Warszawa – Kruszywa drogowe i budowlane – Tłuczeń Warszawa

Kruszywa Warszawa – Kruszywa drogowe i budowlane – Tłuczeń Warszawa

Firma ProKrusz zajmuje się usługami sprzedaży i transportu kruszyw drogowych, jak i kruszyw budowlanych. W naszym katalogu oferujemy doskonałej jakości kruszywa, surowce naturalne, jak i kamienie drogowe. Wyroby naszej firmy oferowane są głównie zakładom produkującym beton wytwórcom kostki brukowej jak i producentom mieszanek bitumicznych. Ponadto kruszywa oferowane są także klientom indywidualnym. Wszyscy mogą skorzystać z naszej szerokiej palety wyrobów.

Co można znaleźć w ofercie przedsiębiorstwa ProKrusz?

Zasadniczą rodziną dostarczanych przez nas wyrobów są kruszywa drogowe. Jak sama nazwa wskazuje kruszywa drogowe wykorzystywane są w budownictwie drogowym. Używa się je do wzmacniania dróg, utwardzania parkingów, realizowania podbudowy drogowej, oraz do wytwarzania warstw wiążących. Kruszywa drogowe muszą spełniać pewne normy, związane najczęściej z ich trwałością, jak i współczynnikiem ścierania. Przecież stanowią one podstawowy element budowy dróg i autostrad. Surowce drogowe, oprócz wymienionych wyżej wartości, muszą się także odznaczać wytrzymałością na zmieniające się warunki pogodowe, co jest bardzo istotne w naszym klimacie. Przy użyciu odpowiedniej jakości kruszywa wielce zróżnicowane temperatury nie wpłyną niekorzystnie na wytrzymałość powierzchni dróg. W ofercie naszego przedsiębiorstwa odkryjecie następujące typy kruszyw drogowych:

 • Piasek łamany 0/2 i 0/4 – jest to surowiec granulowany powstały w efekcie przekruszenia tłucznia w specjalnym urządzeniu (drugie kruszenie materiału skalnego). Sprzedajemy piasek łamany w dwóch frakcjach (0/2 i 0/4). Piasek łamany jest przeważnie wykorzystywany do wyrabiania betonu i mas bitumicznych;
 • Grys 2/8 i 8/16 – grys jest kruszywem łamanym o urozmaiconej grubości ziaren (od 2 do 20 mm). Tworzy się po przekruszeniu tłucznia w granulatorze. Grys to materiał używany zarówno w przemyśle drogowym, oraz w ogrodnictwie jako produkt do dekoracji.
 • Kliniec 4/31 – kliniec to produkt kruszony o różnych rozmiarach. Kliniec jest surowcem powstałym z pierwszego kruszenia. Jako podstawowe kruszywo drogowe używane jest do wzmacniania dróg.
 • Tłuczeń 31/63 – kruszywo łamane powszechnie wykorzystywane w przemyśle drogowym wytwarzane z skały. Tłuczeń charakteryzuje się szorstką powierzchnią i budową bryły sześciennej. Przeznaczany jest do wytwarzania nawierzchni drogowych i kolejowych.

Kolejną grupą produkowanych przez naszą firmę kruszyw są kruszywa budowlane. Jako, że używa się je do konstrukcji domów lokalowych, jak i obiektów przemysłowych, niezwykle istotne jest aby kruszywa budowlane były wytrzymałe na ściskanie, wycieranie i uszkodzenia mechaniczne. Przecież mają one zapewnić wytrzymałość struktur budynku. Kruszywa budowlane dostarczane przez ProKrusz realizują jakiekolwiek wymogi bezpieczeństwa. Oto najpopularniejsze kruszywa budowlane, zawarte w naszej atrakcyjnej ofercie:

 • Piasek zwykły kopany ze ściany – piasek jest luźną skałą osadową składającą się w dużej mierze z kwarcu. Średnica ziaren tego surowca sięga od 0, 05 do 2 mm. Wykorzystywany do produkcji betonu i komponentów budowlanych.
 • Żwir – oferujemy żwir o takich rozmiarach: 2/8, 8/16, 16/32. Żwir, podobnie jak piasek używany jest do fabrykacji betonu i komponentów budowlanych. Jest to kruszywo naturalne występujące powszechnie na terenie Polski.

Inną rodziną kruszyw są kruszywa naturalne. Kruszywa naturalne to materiały mineralne rozbite w rezultacie erozji skał lub przy zastosowaniu fizycznych technik rozdrabniania. Występują powszechnie w przyrodzie. Kruszywa naturalne używane są w przemyśle budowlanym i drogowym. ProKrusz sporządził dla Was niepowtarzalną ofertę kruszyw naturalnych:

 • Dolomit – jest osadową skałą węglanową. Stosuje się go do wytwarzania specjalnego cementu, w przemyśle ceramicznym, jak i do wytwarzania produktów ogniotrwałych.
 • Wapień – w naturze skała osadowa skonstruowana głównie z węglanu wapnia, przede wszystkim w formie kalcytu. Jako materiał naturalny jest szczególnie prosty w obróbce, przez co szczególnie powszechny w branży budowlanej.
 • Granit – granit jest głębinową skałą kwaśną o popielatym, lub czerwonym zabarwieniu (w zależności od miejsca w którym występuje). Wykorzystywany jest jako kamień wykończeniowy i ozdobny.
 • Gnejs – kamień metamorficzny o niepowtarzalnym wyglądzie. To kruszywo wykorzystywane jest jako kamień drogowy i budowlany.
 • Bazalt – skała lita o bardzo wymyślnej formie. Cechą rozpoznawalną bazaltu jest odrębność słupowa. Jako kruszywo budowlane odznacza się wysoką wytrzymałością na kwasy i uszkodzenia mechaniczne.

Kruszywa, zarówno te naturalne jak i sztuczne służą nam od najdawniejszych czasów. Kruszywa stosowane są do budowy autostrad, obiektów, do dekoracji ogrodu, a nawet do wytwarzania produktów ceramicznych. Firma ProKrusz, jako fachowy dostawca kruszywa drogowego, kruszywa budowlanego i kruszywa dekoracyjnego zapewnia znakomitą jakość własnych materiałów. Od wielu lat współpracujemy z wieloma przedsiębiorcami radując się nieprzerwanie dobrą renomą. Nasze usługi koncentrują się się nie tylko na sprzedaży kruszywa, ale także na transporcie. Dowozimy nasze produkty na obszarze Polski, niezależnie od wielkości zamówień. Dbamy o zadowolenie naszych Klientów i długotrwałe relacje z partnerami handlowymi. Stawiamy na terminowość i profesjonalizm. Produkujemy wysokiej jakości kruszywa odpowiadające wszelkim standardom. Poznaj już dziś, że ProKrusz to kruszywa numer 1!

Odwiedź naszą stonę klikając w ten link: tłuczeń warszawa