Fryzjer – na co zwracać uwagę

Endermologia LPG skuteczne usuwanie cellulitu i ujędrnianie skóry
Odchudzanie oraz redukcja cellulitu w czasie jednego zabiegu – Endermologia LPG
Wrzesień 25, 2019
Korony cyrkonowe na implantach Toruń
Implantologia stomatologiczna
Październik 28, 2019

Piękne i zdrowe włosy to nie wyłącznie sukces codziennej pielęgnacji, ale także kontakt z odpowiednim fryzjerem. Profesjonalista powinien znać oraz odpowiadać na potrzeby swoich klientów oraz ich włosów. Z tej przyczyny trafny wybór fryzjera jest tak istotny. Troska o włosy oraz umiejętności układania i strzyżenia nie są jedynymi czynnikami, które powinny być brane pod uwagę. Między innymi istotny jest także wygląd salonu oraz nastawienie do klienta. Lepiej najpierw sprawdzić, niż narażać się na fryzjerską katastrofę. Na co trzeba zwrócić uwagę?

Wiedza

Odpowiedni specjalista nie ogranicza się jedynie do życzeń klientów, ale także jest w stanie im doradzić. Stwierdza, które fryzury są możliwe do wykonania na włosach w konkretnym rodzaju, a które nie. Służy pomocą we wskazaniu prawidłowej pielęgnacji, a także dobierze fryzurę do kształtu twarzy, charakteru albo okoliczności. Oznaką wskazującą profesjonalizm fryzjera są także certyfikaty, które zwykle można znaleźć na stronach internetowych lub po prostu w salonie fryzjerskim. Ponadto, wartościowy fryzjer wciąż się kształci – bierze udział w szkoleniach, zjazdach, wykładach. Uzupełnia wiedzę oraz śledzi nowinki. I z przyjemnością się tym dzieli.

Umiejętności

Umiejętności fryzjera bez wątpienia szczególnie ciekawią wielu klientów. Jeśli fryzjer ma wiedzę, którą popiera certyfikatami zwykle powinien mieć także umiejętności. Bywa też tak, że to, co fryzjer potrafi, nie zawsze pasuje każdemu z klientów. Czasami fryzjerzy słyną z ostrych, krzykliwych stylizacji, inni wyczarują wyszukane upięcia, które sprawdzą się na przykład na ślub lub inne uroczystości. Należy więc nie tylko szukać fryzjera ze zdolnościami, ale tego, którego zdolności nam się podobają. Z uwagi na to warto poznać opinie innych klientów, a do tego przejrzeć udostępnione zdjęcia, które dokumentują wcześniejsze sukcesy fryzjera.

Podejście do klienta

Niezależnie od tego, ile czasu zajmie pobyt w salonie fryzjerskim, każdemu zależy , aby upłynął w miłej atmosferze. Często fryzjerzy zabawiają klientów rozmową, jednak trzeba mieć na uwadze to, że pogaduszki mogą rozpraszać fryzjera, przez co będzie skupiać się na opowiadaniu historii, zamiast na włosach. Tego rodzaju rozmów lepiej się wystrzegać, zwłaszcza jeśli fryzjer mocno narzeka na swoich klientów albo na szefa, ponieważ to może świadczyć o słabej kulturze osobistej.

Ponadto warto także zorientować się, jak wiele czasu fryzjer przeznacza swoim klientom. Czasami fryzjerzy zapisują jak najwięcej ludzi w krótkim czasie. Ze względu na to oddają im zbyt mało uwagi. Bywa też tak, że wokół jednego klienta pracuje kilka osób. Kto inny układa, kto inny strzyże włosy. W takich salonach prawdziwy kontakt z klientem jest znikomy, co może negatywnie wpłynąć na końcowy rezultat. Im fryzjer ma dłuższy kontakt z włosami, tym lepiej je zna oraz wie, czego potrzebują.

Istotna jest także komunikacja. Dobry fryzjer, doradza, słucha potrzeb, ale niczego nie narzuca. Odpowiedni salon fryzjerski pozwala także na reklamacje w razie wpadki. Zdarzają się najlepszym, ale w ramach przeprosin fryzjer powinien udzielić zniżkę, zabieg regeneracyjny albo zwrot pieniędzy.

Wystrój salonu fryzjerskiego

Salon fryzjerski to wizytówka fryzjera, dlatego jego wygląd jest niezwykle istotny. W tym zakresie kluczową rolę spełnia higiena salonu. W swojej pracy fryzjer używa tych samych narzędzi do stylizacji każdego z klientów. Z tej przyczyny w porządnym salonie wszystkie narzędzia są porządnie oraz regularnie czyszczone i dezynfekowane. W wypadku, jeśli ktoś by się niefortunnie skaleczył bezpieczniej byłoby, aby narzędzia były wyczyszczone i nie roznosiły bakterii.

Ważne jest także to, w jakim stopniu personel troszczy się o porządek salonu. Jeśli na podłodze leżą nieuprzątnięte ścięte włosy albo na przykład rozlana w trakcie mycia woda albo szampon to sygnał, że fryzjer nie jest zbyt porządny i bezpieczniej go unikać. Dobry fryzjer tuż po wykonaniu zadań, sprząta salon przed przyjęciem nowego  klienta.

Warto również zwrócić uwagę na sam wystrój. Salon fryzjerski powinien zapraszać klientów do wejścia i skorzystania z usług. Musi więc być ciekawy i przytulny. Salony fryzjerskie, które wyróżniają się szczególnym elementem lepiej zapadają w pamięć. Ciemne, przygnębiające salony zazwyczaj nie wzbudzają zaufania.

Produkty i narzędzia

O tym , że salon fryzjerski jest dobry, a pracujący tam fryzjerzy są profesjonalistami, świadczy także jakość produktów oraz sprzętu, które są tam stosowane. Ostrość nożyczek, maszynek albo brzytw ma wpływ na efekty działań fryzjera. Nieostry sprzęt będzie niepewny i może przynieść więcej strat, niż korzyści. Im porządniejsze narzędzia, tym większa pewność i precyzja. Nawet najlepsze zdolności fryzjera nie uratują sytuacji, jeśli sprzęt jest marny.

Dobrze jest również dowiedzieć się, jakie produkty są wykorzystywane przez fryzjera. Profesjonalne kosmetyki fryzjerskie są zdecydowanie lepsze od tych ogólnodostępnych, pochodzących z drogerii produktów. Mają one większe stężenie elementów aktywnych i odżywczych. Ponadto wiele z nich ma lepsze pochodzenie – na przykład zawarte są w nich faktycznie naturalne ekstrakty. To oznacza, że są skuteczniejsze i bardziej bezpieczne.

http://www.gornystudio.pl/cennik/