Salon medycyny estetycznej – zabiegi oczyszczające

Termosy obiadowe sklep Termos na obiad
Termosy obiadowe, potrzebne do pracy i na wycieczkę.
Wrzesień 25, 2019
Endermologia LPG skuteczne usuwanie cellulitu i ujędrnianie skóry
Odchudzanie oraz redukcja cellulitu w czasie jednego zabiegu – Endermologia LPG
Wrzesień 25, 2019
Zabiegi kosmetologii medycznej - nowoczesne modelowanie sylwetki

Zabiegi kosmetologii medycznej - nowoczesne modelowanie sylwetki

Obecnie praktycznie każdy nowoczesny gabinet kosmetyczny oferuje całą paletę interesujących zabiegów, jakie nie tylko troszczą się o skórę, ale także formują figurę, usuwają cellulit, tłuszcz zbędne owłosienie i rozpowszechniają medycynę anti-aging. Wszystkie te elementy są możliwe dzięki rozwojowi technologii, które dają ciągle nowsze i skuteczniejsze rozwiązania przeciw starzeniu się, problemom skóry czy nadwadze. Co ważne, nowoczesne metody sprawiają, że zabiegi są co raz mniej inwazyjne, co sprawia, że nie nadwyrężają już zdrowia pacjentów, a dają niesamowite rezultaty. Wiele salonów kosmetycznych cieszy się doskonałymi opiniami na temat dostarczanych usług, płynącymi z zabiegów wysokiej klasy.

ZABIEGI OFEROWANE PRZEZ NOWOCZESNY GABINET KOSMETYCZNY

Nowoczesne zabiegi oczyszczające

Pośród najnowszych zabiegów musiały powstać takie rozwiązania, które mają na celu odświeżenie i oczyszczanie skóry. Wypielęgnowana skóra jest znacznie bardziej podatna na działanie innych kosmetycznych zabiegów, a przy tym jest znacznie bardziej promienna i estetyczna. Usuwanie niedoskonałości, zaskórników, łoju i martwego naskórka korzystnie oddziałuje na jej zdrowie i wygląd. Zazwyczaj stosowane w tym celu w salonach kosmetycznych zabiegi, mają za cel otwarcie porów i usunięcie z nich zanieczyszczeń. Najprostsza metoda polega na pracy kosmetyczki, która manualnie usuwa nieczystości z wcześniej otwartych porów poprzez uciskanie skóry. Możliwe jest także oczyszczanie chemiczne, jakie wykorzystuje kwasy w odpowiednich stężeniach. Pozostałe metody zazwyczaj angażują pracę specjalistycznych urządzeń. Dla przykładu maszyna do zabiegu mikrodermabrazji ściera warstwy martwego naskórka i wciąga je do środka. Jedną z najnowocześniejszych metod w dziale kosmetologii jest peeling kawitacyjny, wykorzystujący siłę ultradźwięków.

Nowoczesne zabiegi regenerujące

Najbardziej znanym zabiegiem głęboko naprawczym jest mezoterapia igłowa. To za jej sprawą zapewniane są skórze wartości odżywcze i regenerujące, które pobudzają organizm do uaktywniania procesów odnowy oraz do produkcji elastyny i kolagenu. Mezoterapia to wstrzykiwanie specjalnych koktajli z kwasu hialuronowego, aminokwasów, witamin i wyciągów roślinnych, które mają niezwykły, dodatni wpływ na stan skóry. Tego rodzaju zabiegi nadają skórze jędrność i elastyczność oraz zwalniają starzenie.

Do zabiegów regenerujących można wykorzystać także materiał nazywany osoczem bogatopłytkowym. Uzyskuje się ono bezpośrednio z krwi pacjenta i ma rewelacyjny wpływ na samodzielną regenerację skóry. Komórki macierzyste ulepszają wygląd skóry, jej gęstość i elastyczność, a także eliminują zmarszczki. Dzięki tej metodzie odnawiane są zepsute komórki, wzrasta produkcja kolagenu, a także rozwój naczyń krwionośnych.

Nowoczesne zabiegi modelujące sylwetkę

Zabiegi formowania sylwetki przede wszystkim interesują tych, którzy chcieliby pozbyć się nadmiernego tłuszczu, zwłaszcza z tych części ciała, które są niepodatne na ćwiczenia lub opracowane diety. Innowacyjna technologia pozwoliła sporządzić metody, dzięki którym komórki tłuszczowe zostają podzielone, przechodzą w stan płynny, przez co zdecydowanie prościej jest je odessać lub przesłać do wątroby, a stamtąd zazwyczaj wydalane są za pomocą zwykłego funkcjonowania metabolizmu. Tego rodzaju zabiegi zwykle mają także dodatkowe korzystne efekty, np.: pobudzają do produkcji kolagenu albo wspomagają likwidowanie toksyn. Zazwyczaj w taki sposób można też pozbyć się cellulitu, zminimalizować blizny, zmarszczki oraz rozstępy.

Istnieje wiele nowoczesnych sposobów modelowania sylwetki i wspomagających odchudzanie. Zalicza się do nich na przykład endermologia, która za pomocą specjalnie stworzonych rolek rozmasowuje ciało i rozbija komórki tłuszczu. Inny sposób, czyli kriolipoliza bazuje na niszczeniu przez mrożenie komórek tłuszczowych w temperaturze nie spadającej poniżej -10°C. Z kolei kawitacja ultradźwiękowa bazuje na mocy ultradźwięków. Istnieją także metody wykorzystujące laser lub iniekcję. Z reguły te zabiegi nie są inwazyjne i dają widoczne rezultaty: możliwe jest usunięcie do 40% tłuszczu, jednak nie mogą one zastępować ćwiczeń i właściwej diety, a zaledwie wspomagać.

Nowoczesne zabiegi laserowe

Choć lasery są w kosmetologii znane od dawna, wciąż odnajdują co raz to nowsze i skuteczniejsze funkcje, dzięki rozwojowi i co raz bezpieczniejszej pracy. Gabinety kosmetyczne oferują nowoczesne zabiegi laserowe, które oddziałują na różne części ciała i tak samo różne problemy. Najbardziej znana jest depilacja laserowa, która usuwa niechciane owłosienie z właściwie każdego miejsca na ciele na długo. Zabiegi laserowe zwalczają także problemy skórne: usuwają trądzik, niszcząc bakterie odpowiedzialne za stany zapalne albo usuwają przebarwienia, które pojawiają się ze względu na skupiska melaniny (barwnika) w tym samym miejscu. Pozostałe zabiegi laserowe pozwalają na zamykanie rozszerzonych naczynek krwionośnych albo są doskonałym sposobem na odmłodzenie.

Nowoczesne zabiegi odmładzające

Produkcja elastyny i kolagenu bezpośrednio oddziałuje na kondycję skóry i jednocześnie ją odmładza. Z tego względu część zabiegów pobocznie oddziałuje na zwalnianie starzenia się skóry. Istnieją jednak zabiegi, które pierwszorzędnie odmładzają skórę, mogą to być zabiegi z osoczem bogatopłytkowym, mezoterapia albo liftingi. Nowoczesne metody liftingujące, używają nowatorskie sposoby oraz technologie, dzięki którym nie zawsze wiążą się one z inwazyjnymi zabiegami chirurgicznymi. Dla przykładu liftingi HIFU – skutkujące dzięki ultradźwiękom albo za pomocą nici liftingujących – wpuszczanych w głębokie warstwy skóry, aby unosiły i utrzymywały konkretne partie skóry.

https://www.beautymedica.pl/cennik/