Termosy obiadowe, potrzebne do pracy i na wycieczkę.

Lifting zabiegi hi fu i nici liftingujące Toruń
Lifting – redukcja zmarszczek i ujędrnianie skóry
Wrzesień 24, 2019
Zabiegi kosmetologii medycznej - nowoczesne modelowanie sylwetki
Salon medycyny estetycznej – zabiegi oczyszczające
Wrzesień 25, 2019
Termosy obiadowe sklep Termos na obiad

Termosy obiadowe sklep Termos na obiad

Termosy nie są niczym nowym i na rynku znajdujemy je od lat, a dokładnie od mniej więcej roku 1900, jest to stosunkowo długi okres od kiedy zaczęły być produkowane. Schemat działania termosu skonstruowało dwóch naukowców- Jacques-Arsène d’Arsonval oraz Jamer Dewar, a określenie jest zaczerpnięty od greckiego wyrazu ,,therme” oznaczającego ciepło. Wszyscy wiedzą czym jest termos, aczkolwiek znikoma część osób orientuje się jak on dokładnie działa. Jest to ,powiedzmy, urządzenie, zbudowane z podwójnych ścian, między którymi znajduje się obszar pustki termicznej. Ścianki są bardzo cienkie ,dzięki czemu wymieniają one niewielką ilością ciepła. Strata ciepła jest również minimalizowana przez przewodzenie oraz zewnętrzną część, która pokryta jest obudową odbijającą światło. Wszystko to sprawia, że termos podtrzymuje nasz posiłek lub napój w wysokiej temperaturze przez dłuższy okres czasu. Dzisiaj na rynku znajdziemy tysiące rodzajów termosów, możemy wybierać w barwach, pojemności, okazji, termosów z dodatkami lub bez.

Termosy różnią się także rolą, na przykład, są termosy klasyczne, znane wszystkim, o standardowym wyglądzie, przeznaczone do przechowywania napoi, takich jak kawa lub herbata oraz termosy obiadowe, inaczej termosy do żywności, do utrzymywania ciepła zup czy dań i są przydatnym rozwiązaniem. Termosy obiadowe różnią się od tych klasycznych właśnie kształtem, to znaczy są one po pierwsze, sporo większe, po drugie mają zupełnie inny kształt, nie są takie wysokie, mają szerszy wlew i są bardziej skomplikowane. Jeśli chodzi o działanie, nie ma tutaj żadnej rozbieżności.Tego rodzaju termosy są idealne w pracy i na wycieczkach. Siedząc długie godziny w pracy z niemożliwością przyrządzenia sobie ciepłego posiłku, bardzo fajnym pomysłem jest zrobienie sobie dania w domu i przechowanie go w termosie. Następna sytuacja, wycieczka, nieważne czy szkolna, rodzinna czy w samotności, w góry, nad rzeką, zwiedzając miasta czy wsie, jesteśmy w stanie zabrać ze sobą ukochane posiłki, bez potrzeby spędzania dnia jedząc jedynie przekąski. W pracy, jak i na wycieczce jest to niezbędne, gdyż wykonując wysiłek czy to fizyczny czy psychiczny, nasz organizm potrzebuje nie byle jakiego posiłku, aby móc bez większych trudności funkcjonować przez następne kilka godzin.

Aby wybrać dobry dla siebie termos, należy zapoznać się z ofertą jaką znajdziemy w różnych sklepach stacjonarnych i internetowych. Termosów jest tak wiele, że nie rzadko jest ciężko zdecydować. Znaczącą role przy wyborze ma oczywiście cena, która waha się od około 30 złotych do aż 400 złotych. Zauważamy, że jest to niemała rozbieżność cenowa. Istnieje takie przekonanie, że dobry termos, który wytrzyma więcej niż jeden sezon powinien dużo kosztować. Istotną kwestią jest również tworzywo, z którego nasz produkt jest wyprodukowany. Są termosy plastikowe, które jednak niezbyt dobrze trzymają temperaturę oraz termosy szklane i stalowe, które świetnie dają sobie rade. Termosy stalowe są najpopularniejsze, z tego powodu, że te szklane nie są tak solidne. Kolejna sprawa jaką należy przemyśleć przed zakupem jest zakrętka, przez który ucieka ciepło. Korek może być działający samoistnie, z uszczelką lub łączony. Na wycieczkę w chłodniejsze miejsca idealnym będzie ten pierwszy, bo to przez ten typ ucieka najmniej ciepła. Jeśli chodzi o rozmiar, to termosy obiadowe zazwyczaj nie są bardzo pojemne; wytwarzane w ten sposób, aby pomieścić danie dla jednej osoby. Jeśli nasz termos zamierzamy zabrać na wyprawę powinno się pomyśleć o komforcie trzymania; aby nie było to problemem. Do wyboru mamy termosy z klasyczną powłoką zewnętrzną, wykonaną z metalu oraz profesjonalnie stworzone termosy lepszej jakości o chropowatej powłoce. Dzięki takiemu zabiegowi możemy mieć gwarancje, że termos nie wypadnie się nam z rąk; na dodatek, prezentują się one o wiele lepiej.

Jakie mamy możliwości przy korzystaniu z tego rodzaju akcesorium? Termosy obiadowe, czy tak zwane food jug’i, są tworzone, z myślą o, jak sam termin wskazuje, ciepłych posiłkach. Jakie dokładnie dania możemy w nich przechowywać? Mogłoby się wydawać, że w takim ,,pojemniku” można przechowywać tylko zupy, co jest oczywiście błędnym przeświadczeniem, jako,że nadają się one również do przechowywania dań jednogarnkowych, takich jak leczo czy gulasz.Co ciekawe, świetnie sprawują się w przenoszeniu potraw zimnych. Są one zaopatrzone w zakrętkę, która świetnie funkcjonuje jako talerz. Food jug’i mają jednak pewna wadę, trzymają one temperaturę o wiele krócej niż zwykłe termosy na gorące napoje, jest to góra 4-6 godzin. W niektórych sklepach znajdziemy specjalne termosy długo trzymające temperaturę, są one oczywiście sporo droższe.

Termosy obiadowe są stosunkowo nowe na rynku, ale w ekspresowym tempie stały się popularne i chętnie kupowane. Chcąc polepszyć jakość swoich posiłków w pracy najlepszym pomysłem jest zaopatrzenie się w takie akcesorium.Natomiast w czasie długich wycieczek na łono natury, termos jest często jedyną opcją na zjedzenie czegoś wartościowego i ciepłego oraz na rozgrzanie się. Food jug’i mają wiele zalet, takich jak: pakowność specjalnie stworzona, aby zmieścić pełen posiłek; posiadają duży otwór wlewowy, który umożliwia łatwe mycie oraz sprawne korzystanie sztućców przy jedzeniu bezpośrednio z termosu; większość świetnie radzi sobie z izolowaniem ciepła, możemy więc bycia zadowolonym z gorącego jedzenia przez dłuższy okres czasu. Nie można zapomnieć jednak, że takie termosy nie działają dozgonnie i chcąc nie chcąc po dłuższym korzystaniu warto je wymieniać.

Zapraszamy do sklepu https://www.kubek-termiczny.pl/termosy-turystyczne-i-obiadowe/