Lifting – redukcja zmarszczek i ujędrnianie skóry

Prawo karne gospadrcze i skarbowe - Adwokat Toruń
Adwokat – Prawo gospodarcze i skarbowe Toruń
24 września, 2019
Termosy obiadowe sklep Termos na obiad
Termosy obiadowe, potrzebne do pracy i na wycieczkę.
25 września, 2019
Lifting zabiegi hi fu i nici liftingujące Toruń

Lifting zabiegi hi fu i nici liftingujące Toruń

Z upływem lat ilość kolagenu i elastyny w skórze zdecydowanie maleje, co powoduje, że staje się ona wiotka i ujawniają się na niej zmarszczki. Ci, którzy pragną zatrzymać młodość , mogą decydować się na zabiegi, które przywrócą jej jędrność i elastyczność. Jeśli jednak takie działania przeciw starzeniu się nie wystarczają, współczesna medycyna estetyczna zapewnia liftingi, które wpływają na napięcie skóry, nadają jej wygląd i kształt. Co więcej, obecne metody stają się mniej inwazyjne i nie oznaczają trudnych operacji, bo są przeprowadzane bez skalpela. Z reguły posługują się innymi metodami, jednak są skutecznym sposobem na usunięcie oznak starzenia.

Lifting HIFU (ang. High Intensity Focused Ultrasound)

Zabiegi HIFU są jednymi z najbardziej nowatorskich i pionierskich metod liftingowych. Jego technika bazuje na mocy ultradźwięków, jakie są emitowane przez specjalną maszynę i przedostają się do wnętrza skóry. Docierają zdecydowanie głębiej od innych maszyn (np. laserowych), gdzie wywołują ruch i tarcie komórek, które wytwarza ciepło. To prowadzi do podskórnych mikrouszkodzeń, które stymulują regenerację organizmu. Wytwarzany w tym procesie kolagen korzystnie wpływa na wygląd i zdrowie skóry. Dzięki niemu odzyskuje ona jędrność i elastyczność, a zmarszczki stają się mniej widoczne. Co więcej technologia HIFU może być też stosowana na różnych częściach ciała. Dzięki długoletnim testom nad ultradźwiękami, taka technika jest bezpieczna dla organizmu, jednak zabieg musi być wykonywany w przez specjalistę, by nie narażać się na niepomyślne działania.

Termolifting

Kolejnym sposobem na aktywowanie wytwarzania kolagenu jest termolifting, który jest współcześnie oceniany jako jeden z najefektywniejszych liftingów. Zabieg opiera się na działaniu fal radiowych, które podobnie do ultradźwięków wpływają w głąb skóry i tam oddziałują na włókna kolagenu. Przez energię termiczną rozszerzają się i obkurczają, co mobilizuje ich pracę. Termolifting poprawia napięcie skóry i modeluje owal twarzy, zmniejsza zmarszczki okolic oczu i całej twarzy, a jędrność i gęstość skóry podnosi się już po jednym zabiegu. Takie działanie przeciwdziała starzeniu się i jest doskonałą metodą usuwania blizn, cellulitu i rozstępów. Metoda nie ma szkodliwego wpływu na naczynia krwionośne ani na nerwy i jest absolutnie nieinwazyjny i bezbolesny.

Wolumetria twarzy

Pod terminem wolumetrii znajduje się zabieg polegający na wstrzyknięciu kwasu hialuronowego albo innych płynów tak zwanych stymulatorów kolagenu ( kwas polimlekowy), które działają jak wypełniacz, w wyniku czego podnoszą zapadniętą skórę i wyrównują owal twarzy. Niekiedy możliwe jest też użycie własnego tłuszczu pacjenta. Dopasowane dawki sprawiają, że efekt końcowy jest naturalny i nie widać oznak nawet minimalnej ingerencji poprawek estetycznych. Preparat wpuszcza się pod skórę albo pod mięśnie, a następnie rozprowadza delikatnym masażem, co daje zamierzone i długotrwałe rezultaty. Przyjmuje się, że działanie wolumetrii utrzymuje się do 17 miesięcy. Co ważne może też zastępować inwazyjne operacje plastyczne, dlatego że za pomocą wypełnienia można powiększyć usta albo poprawić kontur twarzy czy kształt nosa.

Nici liftingujące

Trochę bardziej inwazyjnym zabiegiem liftingującym jest wszczepianie pod skórę specjalnych nici liftingujących. Ich zadaniem jest utrzymywanie skóry, która z wiekiem staje się zdecydowanie bardziej wiotka. Przeważnie dotyczy to miejsc takich jak: policzki, czoło, żuchwa, a także w pobliżu dekoltu albo szyi. Niestety skóra z obszerniejszych części ciała może być zbyt ciężka, żeby utrzymać ją przy użyciu nici. Istotne jest też to, że nici liftingujące przypominają nici stosowane podczas operacji i z upływem kilku miesięcy kompletnie rozpuszczają się w ciele. Przygotowuje się je z kilku surowców takich jak: kwas mlekowy albo glikolowy czy polikaprolakton i zwykle mają one długość około 5 – 10cm. Zabieg wykonuje się poprzez wszycie nici pod skórę przy użyciu specjalnych igieł, a dzięki znieczuleniu miejscowemu nie boli. Zwykle taki zabieg daje efekty na okres 2 lat.

Lifting laserowy

Parę lat wcześniej lifting laserowy był względnie inwazyjnym zabiegiem odmładzającym ze względu na to, że pacjenci wymagali kilku dniowej rekonwalescencji po podjęciu zabiegu. Obecnie metoda laserowa jest bezustannie dopracowywana, jest bardziej precyzyjna i zdecydowanie słabiej ingeruje w tkanki. Tak jak pozostałe techniki, laser ma na celu podwyższenie wytwarzania kolagenu, z tego powodu jego promień przyczynia się do mikrouszkodzeń tkanek, które pobudzają organizm do naprawy. Lifting laserowy skutecznie odmładza, formując owal twarzy. Korzystnie oddziałuje też na wygląd skóry, dlatego że dzięki niemu można zlikwidować blizny, przebarwienia, a także zamknąć rozszerzone pory.

Lifting operacyjny

Lifting operacyjny to najpopularniejszy sposób na powstrzymanie starzenia. Niestety także mocno inwazyjny. Jest to zabieg chirurgiczny, który ma na celu poprawę napięcia zwiotczałej i obwisłej skóry. Zajmujący się tym chirurg medycyny estetycznej wykonuje specjalne cięcia w okolicach skroni, linii włosów i uszu, po czym modeluje skórę ręcznie, układając ją i naciągając, by stworzyć przewidywany efekt. Taki lifting może być częściowy lub całościowy, w zależności , jak dużą część twarzy oraz szyi ma poprawić. Operację liftingującą wykonuje się pod narkozą. Wymaga ona długiego okresu wypoczynku. Z reguły opuchlizna znika w ciągu tygodnia, a na ostateczne rezultaty trzeba czekać mniej więcej pół roku. Z biegiem czasu blizny powinny stać się niewidzialne, a rezultat trwały.