Angielski Toruń

Projektowanie ogrodów Toruń - firma ogrodnicza
Projekt ogrodu – Toruń Bydgoszcz
30 sierpnia, 2020
Testament toruń -akty notarialne u notariusza w toruniu
Testament u notariusza
30 sierpnia, 2020
Kurs angielskiego - szkoła językowa Toruń

Kurs angielskiego - szkoła językowa Toruń

Cambridge English Qualifications

Certyfikat Cambridge English Qualifications jest ważny na całym świecie. Egzaminy wymagają kilku etapowych starań. Dzięki nim bez problemu zademonstrujemy nasze kwalifikacje na nie jednej rozmowie o pracę, lub podczas składania papierów na studia. Perfekcyjnie sprawdzają nasze umiejętności i demonstrują je na papierze. Nie w każdym miejscu jest możliwość zdobycia certyfikatu. Taką możliwość dają tylko wyspecjalizowane szkoły językowe. Mają one podpisane umowy z Cambridge English Qualifications, dzięki czemu zyskujemy profesjonalny certyfikat. Jeśli podejmiemy decyzję o podejściu do egzaminu, warto jest skorzystać z oferty szkoły językowej, która pomoże nam w nauce. Samemu dość trudno jest się odpowiednio przygotować. Potrzebne nam są odpowiednie materiały do nauki i ktoś doświadczony, kto pomoże nam skupić się na najważniejszych aspektach. Każdy egzamin obejmuje inny zakres umiejętności i jest dobrany pod różne grupy społeczne, jednocześnie oferując nam większe możliwości. Ułatwia to dostanie się na anglojęzyczne studia czy pracę w międzynarodowej korporacji. Dzięki podzieleniu egzaminów na różne stopnie zaawansowania łatwiej jest się do nich dostosować i mamy możliwość wyboru tych najbardziej odpowiednich dla nas.

Certyfikat YLE

YLE, czyli Young Learners English jest certyfikatem który powstał z myślą o najmłodszych. Określa on umiejętności na poziomach (Pre A1 Starters, A1 Movers and A2 Flyers). Taki certyfikat mają możliwość otrzymać dzieci między 7, a 12 rokiem życia. Określa to ich stopień zaawansowania i motywuje do kolejnych działań powiązanych z nauką języka. Prościej jest im na dalszych etapach podejść do bardziej zaawansowanych egzaminów, oferujących coraz większe możliwości. Prezentuje się to też na wyąszych ocenach w szkołach, czy daje opcję zwolnień z zaliczeń.

Certyfikat A2 Key (KET)

Key English Test jest pierwszym egzaminem z serii Cambridge English Qualifications, który umożliwia przystąpienie do niego osobom pełnoletnim. Zdany egzamin reprezentuje zaznajomienie się językiem angielskim na podstawowym poziomie. Umożliwia kontynuację nauki na wyższym stopniu zaawansowania i związanie przyszłości z językiem angielskim.

Certyfikat B2 Preliminary (PET)

Na tym etapie zyskujesz możliwość pracy w środowisku wielojęzycznym. Zaliczenie egzaminu oznacza umiejętność posługiwania się językiem w codziennych sytuacjach. Certyfikat jest honorowany na całym świecie.

Certyfikat B2 First (FCE)

First Certificate in English oświadcza, że nie będzie dla ciebie problemem przebywanie w środowisku anglojęzycznym takim, jak praca czy studia. Zezwala też na zwolnienie z zajęć języka angielskiego na studiach, czy przystąpienie do nauki w obcym kraju w języku angielskim. Zdobywając konkretne wykształcenie pedagogiczne, jest też możliwość nauczania w przedszkolach i klasach 1-3.

Certyfikat C1 Advanced (CAE)

Certificate in Advanced English reprezentuje poziom zaawansowany. Jest ceniony przez najbardziej popularne marki. Oświadcza, że możesz już posługiwać się językiem angielskim zarówno w codziennym życiu, jak i w biznesie.

Certyfikat C2 Proficiency (CPE)

Certificate of Proficiency in English jest już najwyższym certyfikatem z serii Cambridge English. Oświadcza umiejętności w stopniu bardzo zaawansowanym. Po zdobyciu go możemy zrozumieć prawie wszystko, co usłyszymy lub przeczytamy w języku angielskim, potrafimy się posługiwać językiem oficjalnym i specjalistycznym. Jest też możliwość podjęcia studiów podyplomowych w języku angielskim.

Business English Certificates (BEC)

Ten egzamin demonstruje umiejętności w codziennych sytuacjach biznesowych. Jest to ważne, jeśli zależy nam na przedstawieniu pracodawcy naszych kwalifikacji. Przygotowanie do tego egzaminu zawiera specjalistyczne słownictwo niezbędne w sytuacjach biznesowych.

Jak przebiega egzamin Cambridge English?

Każdy z egzaminów definiuje nasze umiejętności w piśmie, czytaniu, słuchaniu i mowie. Dzięki temu jest sposobność dokładnej oceny poziomu wiedzy. Wyjaśnia to też wagę certyfikatu. Egzaminy najczęściej są dzielone na 2 części: pisemną i ustną. Pisemna część składa się z poleceń powiązanych ze zrozumieniem tekstów pisanych oraz słuchanych. W części ustnej testu mamy możliwość swobodnej rozmowy w języku angielskim. Ocenia naszą wymowę oraz zakres słownictwa w różnych tematach, mających miejsce w życiu codziennym. Jednakże forma egzaminu zależy od tego, którego certyfikatu się podejmiemy.

Który egzamin Cambridge English wybrać?

Jeśli nie jesteśmy pewni naszych umiejętności, warto jest udać się do szkoły językowej. Tam specjaliści sprawdzą nasz poziom zaawansowania i pomogą w przygotowaniu do zdobycia certyfikatu. Możemy odnieść się też do sugerowanych grup społecznych, ponieważ poziom egzaminu rośnie w przybliżeniu do poziomów szkolnictwa. Certyfikaty są też powiązane z tym, co zamierzamy dzięki nim zyskać. Jeśli jest nam niezbędny do konkretnej pracy, za pewne wybierzemy inny, niż w razie starania się na anglojęzyczne studia.