Biuro rachunkowe i Księgowość online

Optymalizacja witryn
17 września, 2020
Naświetlanie lampą – najlepszy pomysł na wybielanie
21 września, 2020

Co sprawia, że warto rozpocząć współpracę z biurem rachunkowym?

Pozytywów nawiązania współpracy z biurem rachunkowym można wyróżnić sporo. Podejmując współpracę z biurem rachunkowym nie tylko zdobywa się styczność z wykształconym profesjonalistą, to również wysokiej jakości obsługę. Chociaż przede wszystkim biuro zajmuje się prowadzeniem ksiąg rachunkowych, należy dodać, że istnieje więcej zadań, których się podejmuje. Między innymi realizuje wyceny pasywów i aktywów, sporządza zestawienia obrotów i sald albo kataloguje i segreguje dokumenty firmy. Rozpoczęcie współpracy z biurem rachunkowym sprawia, że księgowa przejmuje część zobowiązań przedsiębiorcy, umożliwiając koncentrację na samej działalności. Dzięki temu zdobywa się kontrolę nad zgodnością rozliczeń i dokumentów z kontrahentami. Poza tym biuro rachunkowe prowadzi ewidencję wydarzeń gospodarczych, tworzy sprawozdania finansowe, a także przekazuje deklaracje ZUS i podatkowe. Rzetelna współpraca to nie jedyna zaleta wskazująca na to, że warto rozpocząć współpracę z biurem rachunkowym.

Biuro rachunkowe oferuje wiedzę, umiejętności i znajomość przepisów

Prawo podatkowe w Polsce często się zmienia, dlatego nie ma się co dziwić, że biura rachunkowe gwarantują ciągłe poszerzanie swojej wiedzy. Wnikliwa obserwacja i szybkie dostosowanie do wdrażanych zmian, gwarantuje, że wszystkie dokumenty i rozliczenia będą miały odpowiednią strukturę, potrzebne informacje i zachowają określony porządek. Na podstawie doświadczenia biuro rachunkowe wypracowało najlepszy system działania. Pracownicy orientują się, jak współpracować z klientem, aby otrzymywać dokumenty we właściwym terminie i jak ich wspierać w biznesie. Co więcej klienci biura rachunkowego zazwyczaj uzyskują komplet informacji, a nawet pełną pomoc w zrozumieniu zmiennych przepisów. Księgowa zawsze działa na korzyść przedsiębiorcy, z tego względu z pewnością informuje o wprowadzonych zobowiązaniach oraz możliwościach, które usprawnią prowadzenie biznesu.

Poprawność oraz łatwy dostęp do księgowych dokumentów

Wszelkie operacje finansowe firmy wykazywane są przez dowody księgowe. Na ich podstawie można dokonać poprawnych rozliczeń, dlatego są najważniejszym elementem pracy . Pośród nich znajdują się takie dowody księgowe jak dokumenty zewnętrzne tworzone dla lub przez kontrahentów, dowody wewnętrzne dotyczące działań wewnątrz firmy (np. listy płac), dokumenty zbiorcze albo dowody korygujące poprawiające błędne dokumenty. Biuro rachunkowe troszczy się o to, aby dokumenty dostarczane były bez braków oraz miały prawidłową strukturę oraz wszelkie potrzebne informacje. Najistotniejsze, aby klient udostępniał wszelkie dowody na bieżąco, żeby księgowa mogła przeliczyć je we właściwym terminie.

Metoda dostarczania dowodów do biura rachunkowego z reguły zależy od jego działania. W niektórych wymagane jest przesyłanie dokumentów księgowych w oryginale. W innych miejscach wystarczy poprawnie opisana kopia. Czasami dokumenty należy przekazywać wprost do biura rachunkowego, w innych wystarcza przesłanie skanu. Co ważne każde biuro rachunkowe gwarantuje bezpieczeństwo dokumentów przed uszkodzeniem, niepowołanym rozpowszechnianiem oraz wprowadzaniem zmian. Przedsiębiorca ma ciągły dostęp do swoich dowodów księgowych, zwłaszcza jeżeli biuro rachunkowe używa najnowszych rozwiązań.

Księgowość online

Prężnie rozwijające się biura rachunkowe co raz częściej używają specjalnych programów elektronicznej księgowości. Ich podstawową korzyścią jest elektroniczny wgląd do danych z każdego urządzenia. Nowoczesna księgowość elektroniczna umożliwia wprowadzanie wszelkich dokumentów księgowych, których elektroniczne zapisy składowane są na całkowicie zabezpieczonych serwerach. Obok tego te programy wspierają tworzenie rozliczeń i zestawień, a nawet wspomagają kontakt między księgową, a klientem. Ponadto programy elektronicznej księgowości są intuicyjne oraz nietrudne w obsłudze. Osoby wdrażające często proponują dodatkowe szkolenia, a także pełne wsparcie i konsultacje techniczne. Tego rodzaju programy są bezustannie aktualizowane, aby były zgodne z najnowszymi przepisami oraz gwarantowały całkowite bezpieczeństwo danych.

Komfortowa współpraca z biurem rachunkowym

Dzięki nowoczesnym technologiom jak e-księgowość, a także możliwościom w zakresie dostarczania dokumentów, współpraca z biurem jest bardzo wygodna. Poza tym wiele biur rachunkowych proponuje szeroką ofertę. Obok podstawowej obsługi księgowej w zakresie prowadzenia ksiąg rachunkowych albo wyliczeń dla pracowników m.in. pomagają w zakładaniu działalności gospodarczej, przesyłają deklaracje skarbowe do urzędu, reprezentują klientów czy np. oferują telefoniczne konsultacje. Ważnym elementem współpracy jest też to, że wszystkie biura rachunkowe muszą wykupić ubezpieczenie od odpowiedzialności OC. W razie błędów z winy biura, skutki finansowe zostaną pokryte z polisy biura rachunkowego, a sam klient nie poniesie dodatkowych kosztów. Równie cennym atutem jest też zaoszczędzenie czasu. Biuro rachunkowe oferuje pomoc i wiedzę, dlatego sam klient nie musi zajmować się zmianami w przepisach ani  przyuczać się w tym zakresie. Współpraca zapewnia koncentrację na prowadzeniu działalności.

www.ksiegowosc-torun.com.pl