Naświetlanie lampą – najlepszy pomysł na wybielanie

Biuro rachunkowe i Księgowość online
21 września, 2020
Termos turystyczny – który najlepszy oraz czym kierować się przy jego wyborze?
21 września, 2020

Jak wybielać zęby, by zdobyć oczekiwany efekt?

Wybielanie zębów, szczególnie profesjonalnymi metodami od stomatologa jest uznawane za najtrwalszy wśród skutecznych działań estetycznych w stomatologii. Biorąc pod uwagę metody, da się bez trudu osiągnąć biel zębów o parę tonów. Przeważnie wybielanie zębów służy usuwaniu przebarwień, pojawiających na skutek np. kolorowej diety.

Wśród kupowanych przez pacjentów pokarmów i napojów jest wiele produktów, jakie zmieniają kolor zębów. Do zazwyczaj wyliczanych należą kawa, soki albo niektóre kolorowe owoce. Pacjentom zależy jednak by możliwe było niwelowanie skutków pochłaniania barwiących pokarmów, dlatego że białe zęby są wysoko estetyczne i kojarzą się ze zdrowiem. Zdarza się jednak, że nawet wyleczone zęby mają żółtawy odcień. Odpowiedzią na ten problem są wybielające zęby zabiegi. Obok codzienniej pielęgnacji znanymi pastami wybielającymi, pacjenci mogą zdecydować się na fachowe zabiegi wybielania w klinice dentystycznej, np. naświetlania specjalnymi lampami.

Beyond – najlepsza lampa do wybielania zębów

Najbardziej fachowe wybielanie zębów działa na zasadzie naświetlania ich przygotowanymi w tym celu specjalnymi lampami. Ta metoda wybielania zębów daje widoczne efekty w krótkim czasie.

Jedną z najpopularniejszych lamp w stomatologii jest lampa Beyond, czyli innowacyjna technologia, zapewniająca oczekiwane oraz trwałe skutki nawet po pojedynczym zabiegu wybielania zębów. Dodatkowo taki rodzaj zabiegu usuwa do 98% bakterii znajdujących się w jamie ustnej i pomniejsza zapalne stany przyzębia, a do tego wspiera hartowanie wypełnień i kompozytów stomatologicznych. Tak więc wybielanie zębów, chociaż najsilniej pożądane, nie jest jedynym pozytywnym rezultatem zabiegu.

Lampa Beyond jest funkcjonalnym urządzeniem, z ramieniem obracającym się w zasięgu 360°, przez co może być dopasowywana do wielu pozycji pacjenta, co polepsza dokładność pracy i wygodę. Co więcej również natężenie naświetlania może być dopasowana do wymagań pacjenta, według zaleceń lekarza stomatologa. Natężenie lampy może być intensywne, standardowe lub łagodne z uwagi na to, jak mocne są przebarwienia.

Inne techniki wybielania zębów

Większość ludzi marzy o niezwykłym oraz białym uzębieniu. Z tej przyczyny na rynku znane są ciekawe sposoby wybielania, na jakie każdy może się zdecydować. Jednym z najczęściej używanych są wszelkie wybielające pasty . Całkiem dobrze eliminują przebarwienia, rozjaśniają, czyszczą zęby, ale nie uszkadzają szkliwa. Tak samo znane są lakiery, paski oraz wybielające żele do samodzielnej aplikacji. Kupuje się je na przykład w aptece, jednak zwykle jest to nie do końca dokładny sposób wybielania zębów. Zwłaszcza w obszarze między nimi.

Nie każdy wie, że świetnym sposobem przywracania bieli zębów jest fachowe usuwanie osadów u stomatologa np. zabiegiem scalingu. Usunięcie kamienia i przebarwień gwarantuje przywrócenie bieli zębów. Kolejnym sposobem wykonywanym u dentysty są także wybielające nakładki. W odróżnieniu od tych sprzedawanych w aptece są indywidualnie dopasowane do pacjenta na bazie wycisku jego uzębienia. Pacjent samodzielnie wkłada nakładki po wizycie oraz korzysta z nich zgodnie z ustaleniami stomatologa.

Czy wybielanie zębów jest bezpieczne?

Jak to robić, żeby wybielanie zębów było skuteczne oraz całkowicie bezpieczne? Podstawą bezpieczeństwa wybielania zębów jest kontakt ze stomatologiem. Jak obecnie wiadomo wszelkie babcine metody, chociaż teoretycznie dają efekt, tak naprawdę uszkadzają szkliwo oraz łatwo drażnią dziąsła. Stomatolog na podstawie swojej wiedzy oceni, jaka metoda spośród polecanych na rynku, będzie najskuteczniejsza dla zębów pacjenta. Ponadto obejrzy stan zębów oraz oceni, czy przed wybielaniem zębów konieczne będzie najpierw leczenie.

Niezależnie od sposoby wybielania zębów, trzeba pamiętać o tym, by kupowane były one z zaufanych źródeł. Ogólnodostepne nakładki albo żele wybielające warto nabyć w sprawdzonych punktach albo z polecenia stomatologa. Niezwykłe promocje nie dają gwarancji bezpiecznego efektu wybielenia zębów. Z uwagi na to warto zdecydować się na fachowe wybielanie zębów w klinice dentystycznej. Dzięki temu mamy pewność, że stomatolog stosuje certyfikowane produkty, a na podstawie swojego doświadczenia wykona bezpieczny zabieg.

Ile czasu minie aż pojawiają się efekty wybielania zębów?

Warto wspomnieć, że wybielanie zębów nie działa błyskawicznie. Na przykład wybielanie zębów techniką nakładkową zajmuje parę tygodni. Wybielanie zębów lampą da prędki efekt, jednak trzeba mieć na uwadze to, że zęby przez kolejne dni mogą zrobić się nadwrażliwe. Zwykle tuż po wybielaniu zębów trzeba również stosować białą dietę, żeby nie zepsuć świeżo osiągniętego rezultatu. Jeśli utrzymamy się zaleceń stomatologa, rezultat wybielania zębów będzie trwały.

Kiedy wybielanie zębów może nie zadziałać?

Kiedy wybielanie zębów nie działa? Wyeliminowanie przebarwień powstałych w wyniku diety pozwoli odkryć naturalny odcień zębów, a one nie zawsze są idealnie białe. Zdarza się, że zęby naturalnie są lekko żółte, kremowe, a nawet sine. Zdarza się tak, że zęby na stałe zmieniają kolor np. w wyniku używanych leków albo w przypadku zębów martwych. Wtedy nie uzyskamy pożądanej bieli preparatami wybielającymi z apteki, ani fachowym zabiegiem wybielania w klinice dentystycznej.

Jak sobie radzić, kiedy zabieg wybielania zębów nie daje efektów? W tej sytuacji sięgamy po inne zabiegi estetyczne znane u dentysty. Skutecznym sposobem będzie zaaplikowanie licówek stomatologicznych. Te estetyczne nakładki, jakie na stałe zakładamy na zęby, mają sporo zalet. Oprócz tego, że możemy dopasować ich kolor do chęci pacjentów, przy użyciu licówek stomatolog może dokonać także drobnej korekty kształtu zębów (np. zakrywanie diastemy). Ze względu na to powinno się przed wybielaniem zębów porozmawiać z dentystą, by sprawdził, jaka metoda będzie najbardziej skuteczna.

Wybielanie zębów