Adwokat w sprawie o alimenty pomoże nam wyjść z trudnej sytuacji

filmowanie dronem toruń filmy z drona filmowanie dronem cennik
Kompleksowe usługi filmowania z powietrza
Kwiecień 21, 2017
zakręcarki maszyny pakujące linie pakujące
Zakręcarki Zalkin – solidne maszyny przeznaczone do masowej produkcji
Kwiecień 22, 2017
prawnik toruń adwokat toruń odzyskiwanie alimentów na dziecko

prawnik toruń adwokat toruń odzyskiwanie alimentów na dziecko

W jaki sposób można odzyskać alimenty?

W przypadku kiedy od mniej więcej trzech miesięcy na rachunku bankowym w ogóle nie zostały zarejestrowane alimenty na syna, można podjąć właściwe kroki, by je znowu dostać. Niestety wielekroć przeróżne okoliczności wskazują jak jest to długotrwałe oraz ile można jednocześnie się nadenerwować. W wypadku zatwierdzenia porozumienia pieniądze powinny zawsze przychodzić nieustannie. Jednak w wypadku decyzji sądu – zwykle nie tak się to odbywa. Błyskawicznie po rozwodzie byli współmałżonkowie często nie planują ze sobą rozmawiać, a bywa też tak, iż były partner zmienia miejsce zamieszkania, m. in. opuszcza kraj. Cierpią na tym oboje oraz małe dziecko, jakie musi koniecznie mieć dostarczone odpowiednie warunki egzystowania. Alimenty absolutnie nie są „pomysłem”, dzięki któremu można zaspokajać indywidualne kaprysy. Są poświęcone jedynie dla dziecka. To niepełnoletnie dziecko jest bezpośrednim odbiorcą tychże funduszy nawet w takiej sytuacji, gdy samodzielnie nimi nie dysponuje. W jaki sposób zadziałać w sytuacji, kiedy przez trzy miesiące nadeszło kilka groszy z powodu alimentów na syna?

Najpierw należy przedyskutować to z byłym małżonkiem, nawet jeśli jest to niesamowicie kłopotliwe. Objaśnienie motywacji natychmiastowo zapewnia opcję obrania dalszej taktyki. Jeśli to absolutnie nie wpływa na sprawę, stykamy się z agresją bądź brakiem reakcji, możemy wynająć kompetentnego adwokata, jaki zajmie się naszą sprawą „od deski do deski”. Powinna to być przyjacielska osoba, więc taka która będzie się często udzielać, będzie wspomagać na okrągło oraz wyjaśni wszystkie niedogodności prawne.

W jakiej sytuacji można skontaktować się z komornikiem?

Jesteśmy w stanie dowolnie dobrać komornika, u jakiego złożymy wniosek egzekucyjny. Dobrze jest sugerować się umiejscowieniem biura oraz liczbą petentów, których wykonawca musi koniecznie obsłużyć w tzw. „okręgu”. O drobiazgi powinniśmy zapytać zaufanego prawnika, który sprawdzi, które kancelarie będą umiały efektywnie przystąpić do pochwycenia mienia… oraz są nieopodal byłego partnera. Należałoby wpisać wszelakie dane, jakie posiadamy o byłym mężu – numery kont bankowych, polisy na życie, obligacje, miejsce pobytu, NIP i wiadomości w kwestii prywatnych nieruchomości. Inaczej mówiąc, skoro dobrze wiemy, iż dłużnik ma jakiś kapitał (w szeregu przypadków ten gorliwie maskowany), wolno nam wszystko powiedzieć komornikowi.

Niewydajna egzekucja nie jest równoznaczna z tym, że wcale nie posiadamy już jakichkolwiek szans na odzyskanie zasobów finansowych. W przypadku, kiedy dotrzymujemy kryteria dochodowe, mamy szansę wnioskować o zasoby z Funduszu Alimentacyjnego. Egzekucja jałowa to inaczej nieuzyskanie alimentów na dziecko przez dwa miesiące. „Z urzędu” będą przyjęte adekwatne działania odnośnie zadłużonego. W pierwszej kolejności wierzyciel zostanie poproszony na potrzeby sprostowania sprawy. Musi obowiązkowo gruntownie przedstawić swoją sytuację rodzinną oraz zawodową, przykładowo przesłanki niepłacenia alimentów. W dodatku będzie od niego wymagane przedstawienie oświadczenia majątkowego.

Jeżeli mamy do czynienia z sytuacją, kiedy były małżonek nie ma zatrudnienia czy nieefektywnie poszukuje pracy, musi koniecznie zapisać się jako osoba bez pracy w Urzędzie Pracy. Musi ponadto przystać na propozycję pracy, gdyż w innych okolicznościach zostanie uznany za „uciekającego od zobowiązania alimentacyjnego”. Jeżeli założył firmę, jaka „nie zarabia na siebie”, też musi zapisać się w urzędzie, jednak w tym momencie jako „osoba poszukująca pracy”. Jeśli dłużnik przeprowadza wszystkie zaprezentowane czynności (a więc „współdziała”), w zasadzie nie możemy zupełnie nic więcej zrobić. Nawet, jeżeli alimentów wciąż nie ma. Adekwatne operacje przeprowadza się w takich okolicznościach, kiedy przez minione pół roku nie spłacił on więcej aniżeli połowę alimentów.

W jakich sytuacjach dłużnik jest ścigany?

Kiedy były małżonek niezmiennie unika pokrywania alimentów na córkę, w końcu jest trasatem ścigany przez organy państwowe. W takiej sytuacji powinniśmy wysłać formularz o poszukiwanie za przewinienie z art. 209 paragrafu 1 Kodeksu karnego. Chodzi w tym miejscu zwyczajnie o „nieprzerwaną niealimentację”, a mianowicie okoliczności, w jakich dłużnik w ogóle nie chce pokrywać, alimentów, bo „zwyczajnie nie chce” i w zasadzie nie ma jednocześnie jakichkolwiek rozsądnych powodów (wszelkie informacje musi obowiązkowo przekazać nam nasz prawnik). Ponadto można dostarczyć formularz do starosty, aby zablokowano prawo jazdy takiemu „osobnikowi” i zarejestrowano go do rejestru dłużników. Ogólnie rzecz ujmując nie będzie mógł zaciągnąć jakiegokolwiek pożyczki z banku, prócz znanych szybkich pożyczek bez BIK, BIG, ZUS, US…

W przypadku kiedy dobrze wiemy, że dłużnik bez wątpienia miał dorobek, ale wręczył go jakiemuś członkowi rodziny, wówczas możemy złożyć odpowiedni pozew: skargę pauliańską (o której traktuje prawo cywilne) czy powiadomienie o popełnieniu wykroczenia, jakie ma za zadanie utrudnić zaspokojenie potrzeb wierzycieli. Mamy możliwość ponadto wnioskować o „alimenty od rodziców dłużnika”, jeśli on nie jest zupełnie w stanie ich regulować.

Jeśli planujesz dowiedzieć się dużo więcej, kliknij w odnośnik po prawej stronie – www.prawnik-torun.net