Pranik -sprawy rodzinne

Księgowość Toruń - BIuro rachunkowe Toruń praca w zawodzie księgowej kadrowej
Praca w zawodzie księgowej
2 września, 2020
Depilacja laserowa Bydgoszcz usuwanie owłosienia twarzy kobiet
Depilacja laserowa – nowatorski sposób na usunięcie zbędnego owłosienia
2 września, 2020
Adwokat Rozwody Toruń - Prawnik do rozwodu

Adwokat Rozwody Toruń - Prawnik do rozwodu

Najważniejsze informacje o sprawie rozwodowej

Co właściwie będzie miało miejsce w trakcie postępowania sądowego? Czy trybunał wymierzy w naszą stronę wyłącznie niewygodne pytania? W jaki sposób przygotować się do postępowania, by otrzymać rozwód? Rozpocznijmy od tego, że aktualnie sprawy w kwestii rozwodów niestety nie są rzadkością. Sporo obywateli w miarę upływu czasu rozumie swój błąd, który popełnili w kwestii wyboru sympatii. Czasami małżonek zdradza albo zaciąga długi, nadużywa napojów wysokoprocentowych bądź innych używek czy pastwi się psychicznie. W takiej okoliczności każdy spośród nas posiada podstawę zdeponować pozew o rozwód i wyczekiwać pozytywnego werdyktu trybunału. Czekanie na holu w sądzie na otwarcie procesu przypuszczalnie jest szczególnie stresujące. Nie ma się jednakże czego bać. Trzeba posiadać standardową wiedzę na temat tego, kto i o co będzie rzeczywiście na niej pytał. Jeżeli przewidujemy, że bez pomocy właściwie nie damy sobie rady, należałoby wówczas zwrócić się do adwokata rozwodowego, który w pierwszej kolejności pomoże nam zebrać wszelkie nieodzowne dokumenty.

Proces rozwodowy realizuje niezmiennie trzech sędziów, z czego zajmujący miejsce po środku jest sędzią przewodniczącym, a dwaj na dwóch przeciwległych końcach – to prawnicy ławnicy. Postępowanie będzie miało miejsce bez udziału publiki, w rezultacie z wyjątkiem sądu składającego się z trzech osób, partnerów i powierników nikogo więcej absolutnie nie powinno być podczas rozprawy. W ogóle nie musimy się zatem denerwować, że przyjaciółka z biura dowie się za dużo o naszym pożyciu małżeńskim czy o tym, co konkretnie stało się z naszymi dziećmi. Następnymi etapami procesu są: przepytywanie małżonków, przesłuchiwanie krewnych, przesłuchanie małżonków i wreszcie – wydanie wyroku.

Jakie pytania sąd zadaje podczas rozprawy?

Na pierwszej sprawie rozwodowej trybunał zwyczajowo zaczyna od zadawania kompleksowych pytań. Czy współmałżonkowie prowadzą wspólnie dom? (jeśli nie, wówczas sędzia pyta od kiedy ma miejsce taka sytuacja); jak konkretnie prezentuje się sytuacja z dziećmi? (czy osiągnęły pełnoletność, kto dzisiaj trzyma nad nimi opiekę, jeżeli matki bądź ojca w owym gospodarstwie praktycznie w ogóle nie ma); czy zawczasu toczyły się wobec któregoś spośród partnerów sprawy rodzinne? Czy jest w ogóle jakaś nadzieja na uchronienie związku? Po tychże zapytaniach trybunał przechodzi do wysłuchania krewnych. Ma możliwość to osiągnąć na początkowej rozprawie albo dopiero na kolejnej. Na początku przepytywani są świadkowie strony powodowej, a w następnej kolejności – strony pozwanej. Od sumy świadków wydarzeń uzależniona jest ilość procesów, a każdy z małżonków ma szansę zadawać im pytania. Jeśli wszyscy zostaną już przepytani, w takiej sytuacji trybunał przechodzi do wysłuchania współmałżonków. Mogą oni zademonstrować indywidualny stosunek do sprawy, odnieść się do tego, co konkretnie zakomunikował któryś ze świadków wydarzeń albo sam małżonek.

W jakich przypadkach sąd nie orzeknie rozwodu?

  • Wtedy, gdy ucierpiałoby na orzeczeniu o rozwodzie dobro dziecka, szczególnie małoletniego
  • Pozostawałoby to w niezgodności z dyrektywami współżycia społecznego
  • Rozwodu pragnie tylko winny współmałżonek, np. ten który dokonał niewierności (drugi partner jest zobowiązany zwerbalizować zgodę na rozwód)

Dlaczego warto zdecydować się na adwokata rozwodowego?

W sporej ilości postępowaniach potrafi pomóc nam mecenas, szczególnie jeżeli dążymy do tego, by trybunał rozstrzygnął winę którejkolwiek ze stron za rozłam związku małżeńskiego. Mamy możliwość się ponadto do niego udać wówczas, jeżeli: strony miały wspólny dobytek, a jedno spośród nich prowadzi działalność gospodarczą w okresie upadłości; chcemy, ażeby były orzeczone alimenty na drugiego małżonka bądź na niedorosłe dzieci; zamierzamy posiadać całkowitą kontrolę rodzicielską bądź zamierzamy drugiej stronie uszczuplić stosunki z dzieckiem; okoliczność domaga się zasądzenia metody czerpania ze wspólnego lokalu, jego przydziału albo powierzeniu go jednemu spośród współmałżonków; trzeba zawyrokować rozkład pełnego kapitału. Adwokat potrafi nas poratować nie tylko w sytuacji rozwodu, ale też w czasie separacji. Warto pamiętać, że rozwód i separacją charakteryzują dwie odrębne sprawy, które chociaż są zbliżone, lecz różnią się „wynikami”. Osąd sądu o rozwodzie przyczynia się do tego, że małżeństwo przestaje funkcjonować. W sytuacji separacji związek małżeński nadal istnieje formalnie. Osoby, które wskazały w sądzie na separację, z dowolnych powodów bynajmniej nie zamierzają zdecydować się na rozwód, np. jeżeli są nabożne albo posiadają na wychowaniu niedorosłe dzieci. Jest również coś specjalnego, jak separacja praktyczna, gdzie mąż i żona mieszkają osobno, czyli nie zajmują tego samego lokalu.

O czym powinniśmy pamiętać?

Bezwzględnie trzeba trzymać w torbie wszelakie dowody obciążające drugą stronę, jeżeli zależy nam na orzeczeniu jedynej winy. Mogą to być kawałki zdjęć, krótkie wiadomości telefoniczne, wiadomości multimedialne albo filmy. Powinniśmy wykazać, że partner, np. dokonał niewierności albo ciągle nadużywa napojów wyskokowych. Jeżeli staniemy przed trybunałem bez jakichś dowodów w takiej sprawie (bądź bez świadków wydarzeń) osiągnięcie rozwodu potrafi przebiegać niezmiernie przewlekle. Rozstrzygnięcie sądu będzie opierało się na przepytaniu stron oraz świadków wydarzeń. Jeżeli potrzebujesz odpowiedniego reprezentanta, to wejdź w owy odnośnik – Adwokat rozwodowy