Depilacja laserowa – nowatorski sposób na usunięcie zbędnego owłosienia

Adwokat Rozwody Toruń - Prawnik do rozwodu
Pranik -sprawy rodzinne
2 września, 2020
Geodeta toruń -pomiary specjalistyczne Usługi geodezyjne
Geodeta – specjalistyczne pomiary
2 września, 2020
Depilacja laserowa Bydgoszcz usuwanie owłosienia twarzy kobiet

Depilacja laserowa Bydgoszcz usuwanie owłosienia twarzy kobiet

Maszynki oraz balsamy do golenia, kremy zatrzymujące wzrastanie włosków, depilacja woskiem – to chyba najpopularniejsze zwyczaje usuwania zbędnego owłosienia. Czy są one skuteczne? Z całą pewnością zdają egzamin na kilka albo kilkanaście dni, lecz po owym czasie operację dobrze jest powtórzyć. I to istotnie jest zasadniczy argument wymyślenia depilacji laserowej – mianowicie zabiegu usunięcia owłosienia już na zawsze. Bynajmniej nie jest to projekt nowy, ponieważ w ostatnim czasie wiele osób umawiało się na kurację z użyciem Light Sheer Duet. Teraz najnowocześniejszym oraz najsilniejszym laserem jest Palomar Vectus, który błyskawicznie usuwa włosy nawet z dużych partii ciała. Naukowcy, którzy skonstruowali, a w następnej kolejności wprowadzili do obiegu oba lasery medyczne, w drugim przypadku zainstalowali bardziej jednorodną wiązkę lasera. Takie wyjście umożliwiło pogłębienie efektywności terapii, ograniczenie czasu jego wykonywania i zredukowanie tzw. „gorących punktów”. Depilacja laserowa jest pewnym zabiegiem oraz możemy ją z całą pewnością używać do okolic intymnych, skóry wyjątkowo podatnej na uczulenia lub opalonej. Mogą po niego sięgnąć osoby, które posiadają przebarwienia skóry, reagują bardzo źle na balsamy do depilacji albo posiadają delikatne naczynka włosowate. Palomar Vectus to leczniczy laser diodowy, który zdobył wiele ekskluzywnych nagród. Co nie mniej znaczące, nie stwarza żadnych efektów ubocznych.

Przeważnie potrzeba od 3 do 5 sesji, ażeby definitywnie usunąć wszystkie włoski. W przypadku kiedy wyselekcjonujemy parę partii, np. brzuch oraz bikini równocześnie, wtedy kosmetyczka może to przeprowadzić w czasie jednej konsultacji. Właściwie liczba zabiegów zależy od rodzaju owłosienia oraz etapu, na którym znajduje się włosek. Pierwszy zabieg usuwa włosy bardzo rozpoznawalne, najsilniejsze, które są w ostatniej fazie rozwoju. Nie wszystkie po prostu dorastają równolegle, stąd też laser niszczy około 30 % owłosienia po pierwszej sesji.

Czy depilacja laserowa rzeczywiście zapewnia dobre efekty?

Z całą pewnością są one o wiele lepsze niż w przypadku depilacji pozostałymi metodami. Depilacja laserowa to trwała depilacja, zaś w czasie życia są w stanie dać się zauważyć jedynie pojedyncze włosy (np. w wyniku ciąży). Panie, które zdecydowały się na owy zabieg oraz umieszczają swoje obserwacje na stronach tematycznych w 99% są usatysfakcjonowane z rezultatów. W szczególności, iż jest to dobra technologia na wrastające włoski. A dokładniej? Szkodliwym wynikiem nieostrożnych depilacji albo po prostu podatności są małe ranki na skórze, czerwone grudki lub krosty. Potrafią też dać się zauważyć stany zapalne, a wówczas wizyta u lekarza jest nieraz nieodzowna. Włosy wcale nie mogą przebić się przez skórę oraz pozostają w niej. W zagłębieniu przy włosie zaczyna zbierać się ropa, zaś wtedy powstają blizny. Depilacja laserowa jest wyłączną propozycją, ażeby poradzić sobie z takim kłopotem.

Przed pierwszą wizytą kosmetyczka zbliża do skóry czujnik SkinTel. Jego zadaniem jest przeprowadzenie obserwacji włosów oraz przystosowanie siły wiązki laserowej. Lasery starszego typu nie posiadają takiej opcji, stąd też przed konsultacją warto zweryfikować, jakim sprzętem dysponuje wybrany salon. Nowoczesny skaner weryfikuje parę paramentów równolegle, m.in. odcień oraz zwartość włosków. W zasadzie nie musimy się martwić, iż urządzenie będzie wywoływało ból albo powstaną oparzenia.

Dobre strony depilacji laserowej

Jako najistotniejszy plus trzeba uznać zaoszczędzony czas, bo nie trzeba już więcej golić skóry po depilacji laserowej. Wystarczy dbać o higienę osobistą tak, jak realizowaliśmy to do tej pory. Nie trzeba także nabywać nowych golarek, inwestować w markowe urządzenia domowe, męczyć się z podgrzewaniem wosku i dyskomfortem. Kobiety wolą epilację ze względów czysto praktycznych. Mogą śmiało wyjść na plażę w bikini, nie muszą wstydzić się odosobnionych sterczących włosków ani krostek. Można cieszyć się delikatną i miękką skórą! Ogromnym pozytywem dla kobiet depilujących bikini jest możliwość znieczulenia niniejszego wyjątkowo delikatnego miejsca. Schładzający żel zmniejsza intensywność odczuwania sukcesywnych impulsów przesyłanych przez laser. Do pozostałych zalet trzeba zakwalifikować brak efektów ubocznych po sesji (należałoby niemniej zaznajomić się z przeciwwskazaniami). Trwałe usuwanie owłosienia jest przeważnie bardzo kosztowne, dlatego warto obejrzeć miejscowe propozycje oraz stwierdzić czy przypadkiem jakiś salon nie wprowadził promocji.

Ciekawe informacje

W czasie trzeciej zabiegu laserem leczniczym Palomar Vectus możemy uwolnić się od blisko 90% włosów

Za pomocą Palomar Vectus możemy usuwać włosy chociażby na dobrze opalonej skórze

W 1997 roku został wdrożony laser aleksandrytowy, przy użyciu którego można było minimalizować zbędne owłosienie

Można rozróżnić cztery modele laserów, stosowanych dzisiaj do depilacji laserowej: laser rubinowy, aleksandrytowy, klasyczny i neodymowo yagowy.

Jeżeli zainteresowała Cię depilacja na całe życie, kliknij w link i zobacz najczęściej zadawane pytania.

depilacja Bydgoszcz