Impreza wszechczasów – zaproszenia, jadłospis i DJ

Adwokat Kancelaria Adwokacka Toruń Alimenty
Obowiązek alimentacyjny – wynajmij skutecznego adwokata
Kwiecień 8, 2017
notariusz notariusz toruń usługi notarialne
Poświadczenie umowy najmu mieszkania
Kwiecień 10, 2017
Dj łódź profesjonalny dj dj na imprezę

Dj łódź profesjonalny dj dj na imprezę

Jak zrobić imprezę, którą wszyscy będą długo pamiętać?

Wszyscy zdajemy sobie sprawę z tego, że doskonałe imprezy to te, które nie są przewidziane od początku do końca – a mianowicie sporo rzeczy po prostu dzieje się pod wpływem chwili. Niekiedy jest tak, iż im bardziej nie chce nam się przygotowywać oraz nie chcemy wychodzić do przyjaciół, wtedy impreza jest tym bardziej ciekawa. A jeżeli rozpoczynamy pierwsze przygotowania tydzień wcześniej (dziewczyny kupują czasem „odlotowe” ciuchy z niniejszej okazji oraz dostosowują make up), wtedy prywatka okazuje się potwornie nudna oraz pragniemy błyskawicznie z niej zrezygnować. Osoba, jaka jest pomysłodawcą nie jest w stanie do końca przewidzieć wszystkich zdarzeń, może jedynie zaoferować pewne ramy, przykładowo iż o północy w Sylwestra wszyscy będą sączyć szampana przed domem oraz spoglądać na sztuczne ognie. Jego priorytetowym zadaniem jest jednakże to, żeby niczego wszystkim zebranym krótko mówiąc nie zabrakło. Kapitalnym zamysłem jest zorganizowanie dobrej ramy muzycznej, m in. na zabawie będzie występował słynny DJ.

Jak powinny wyglądać zaproszenia?

Rozplanowanie imprezy ogólnie rzecz ujmując nie opiera się wyłącznie na zachęceniu kolegów i koleżanek sms-em i wystawieniu napojów wysokoprocentowych na ławie. Właśnie – jeżeli mamy na względzie zawiadomienia. Przekazywanie lakonicznych sms-ów w kształcie: „w niedzielę impreza, jesteś zaproszony”, „w weekend spotykamy się u mnie, dyskoteka do samego rana” lub „zajrzyj, Sylwester u mnie”, jest odrobinę trywialne. Genialnym konceptem jest wówczas opracowanie zaproszeń oraz własnoręczne ich wypisanie, lub rozesłanie informacji, lecz o troszkę innym charakterze, przykładowo:

„W związku z powszechnymi prośbami poddanych, monarcha wszelkich dóbr król Michaił I, jako że jest królem miłosiernym, przyjmuje na legendarną wieczerzę pod „Kogucią Nogą”, kiedy tylko w niedzielę Słońce schowa się za horyzontem. Bezwzględnie trzeba posiadać luźne odzienie i potężną miarę dobrego humoru. Na biesiadzie układaniem melodii zajmie się sympatyczny DJ, zaś wieczerza zatrzyma się wtedy, kiedy wszyscy zaproszeni goście pogrążą się we śnie lub nawrócą do swych zamków.”

Wyszło lepiej, prawda? Zapewne dużo więcej kolegów zajdzie na dyskotekę po przyjęciu takiej informacji. Musimy pamiętać, by nie była zbyt majestatyczna – powinna obejmować optymalną dozę powagi oraz dowcipu. Jakich błędów wystrzegać się „jak ognia”? Powyższy sms bądź zawiadomienie w formie kartki krótko mówiąc nie może nikogo zranić. Darujmy sobie nazywanie kolegi niezbyt przyjazną ksywką (choćby jeśli na daną osobę w taki sposób mówią inni), spisywanie czyichś cech charakteru (zwłaszcza negatywnych) oraz innych podobnych rzeczy.

Jeżeli wydajemy zaproszenia, to krótko mówiąc nie muszą one posiadać postaci porządnej karteczki zapisanej tekstem. Nie muszą to być ponadto kartki wypatrzone w sklepiku z artykułami papierniczymi lub w internecie. Wyszukanym konceptem jest spontaniczne zaprojektowanie graficzne zaproszeń, m in. w postaci zamkniętej księgi rodem z XIV wieku. Wszystko zależy niewątpliwie od gatunku imprezy, m in. czy zaproszeni goście będą mieli specjalne stroje, np. maski.

Jak ułożyć jadłospis, żeby wszystkim gościom pasował?

I tutaj pojawia się czołowy, i jednocześnie pewnie najważniejszy motyw: czy któryś z przybyłych gości posiada reakcję alergiczną bądź nietolerancję na jakieś artykuły spożywcze? Jakie są zamiłowania kulinarne przyjaciół? Czy zamierzają przebywać na zewnątrz przy ognisku czy jeść wymyślne posiłki restauracyjne? Na wyjątkowej prywatce alkohol krótko mówiąc nie „zakryje” smakowitego jedzenia, innymi słowy, iż potrawy muszą obowiązkowo mieć centralne miejsce, a nie wino lub tequila. Każdy dokładnie wie, iż wcale nie można pić alkoholu na tzw. „pusty żołądek”. Zanim przybyli goście rozpoczną wlewać dobrej klasy trunki alkoholowe, są zobowiązani cokolwiek skonsumować. Menu powinno być dostosowane do ich gustów, przykładowo jeśli znajoma z tego samego roku ma reakcję uczuleniową na marchew, wtedy świetnie by było, jeśliby na stole zostały postawione zakąski i główne posiłki wolne od niniejszego warzywa. Jeżeli przyjaciel ze studiów ma problem z nietolerancją pszenicy i laktozy, wówczas trzeba przygotować co najmniej 2 potrawy przede wszystkim dla niego. W innym przypadku będzie przesiadywał przy zachęcających daniach i zupełnie nic nie jadł, lub dostarczy własne jedzenie, a na to mówiąc w skrócie nie powinien pozwalać żaden inicjator imprezy (jeżeli przejmuje się tym, żeby wszyscy goście dobrze się bawili). Koszty imprezy mamy możliwość bez wątpienia rozbić na wszystkich uczestników zabawy – wraz z wydatkami na wynajęcie DJ-a. Każdy spośród nich dostarczy zwyczajnie ze sobą trunek i jakieś dania. Musimy jednakże monitorować, żeby ogólnie rzecz ujmując nie pojawiło się 20 butelek z piwem i pojedyncze wino (lub na odwrót). Ale to co każdy gość zapewnia na imprezie trzeba uzgodnić na początku.

Jeśli zamierzasz zaprosić na swoją prywatkę kogoś, kto będzie odpowiedzialny za dobrą muzykę, to kliknij w link po prawej stronie – DJ łódź – a odszukasz pod nim interesujące informacje.