Malowanie bawialni i sal zabaw

Paintball laserowy a paintball klasyczny
Paintball laserowy – zalety
Grudzień 22, 2017
Jak otworzyć sklep internetowy - poradnik
Jak otworzyć sklep internetowy – poradnik
Styczeń 5, 2018
Malowanie bawialni i sal zabaw dla dzieci

Malowanie bawialni i sal zabaw dla dzieci

Szkraby uwielbiają gry. Podczas zabaw nie tylko przyjemnie spędzają chwile, ale także pochłaniają różne informacje i budzą swoją pomysłowość. Sale zabaw to świetny patent na spędzenie wolnego czasu. Są one doskonałą alternatywą piaskownicy, zwłaszcza w deszczowy i pochmurny dzień. Sale zabaw to także lokalizacje, w których można wyprawić urodziny czy zorganizować kinderbal. Możemy wyczarować pomysłowe miejsce zabaw dla milusińskich, które będzie dla nich atrakcyjne i inspirujące. Dlatego tak kluczowy jest odpowiedni dobór barw oraz tematów przewodnich wykorzystanych w świetlicach. Ściany można dodatkowo uatrakcyjnić poprzez wszelkiego rodzaju rysunki i murale.

Malowanie bawialni – barwy mają moc

Dla wielu kolor ma jedynie walor dekoracyjny. Kolory mają wpływ na nasze samopoczucie. Zielony koi nerwy, natomiast żółty sprzyja pozytywnemu nastawieniu. Biel doskonale równoważy, podobnie jak wszystkie barwy ziemi. Barwy w otoczeniu brzdąca są jeszcze istotniejsze. Mogą one działać na rozwój malucha: zachęcać do poznawania nowych rzeczy, pomagają skupić się w czasie nauki. Dlatego tak kluczowy jest przemyślany wybór kolorów i zachowanie równowagi między nimi. Nie wolno zapominać o tym, że to jakich barw używa dziecko podczas malowania czy rysowania, zazwyczaj obrazuje jego stan emocjonalny. W swoich obserwacjach psycholodzy dziecięcy wykorzystują wiedzę o kolorach.

Malowanie bawialni – postaci z bajek konta zwierzątka

Miejsce zabaw można po prostu pomalować jednym, czy kilkoma kolorami farb. Znacznie ciekawszą opcją jest wykonanie rysunków artystycznych dostosowanych do świata dziecka. Ciekawe murale zazwyczaj spotykane są w przedszkolach, świetlicach czy w szkołach podstawowych. W takie dekoracje inwestują także ośrodki zajmujące się zajęciami pozalekcyjnymi dla maluchów. Wystarczy kilka rysunków, aby wnętrze zmieniło się nie do poznania.

Najczęściej w tego typu artystycznym malowaniu ścian wykorzystuje się postaci z bajek. Jest w czym wybierać. Inspiracją są bajki, które dzieci uwielbiają: historia bardzo charakternych samochodzików, czy ślimaków, które chciały pobijać rekordy prędkości. Pomysłów co roku dostarcza Pixar i DreamWorks. Nie mniejszą popularnością cieszą się kultowe postacie takie jak: myszka Miki, Aladyn, czy Królewna Śnieżka.

Dobrym patentem na dekorację bawialni jest też wykorzystanie przewodniego motywu. Zawsze sprawdza się dżungla, rafa koralowa czy przestrzeń kosmiczna. Dzięki takim muralom nie tylko upiększymy ściany, ale też pobudzimy pomysłowość dziecka. Obrazki przedstawiające farmę pomogą dzieciom w nauce nazw zwierząt, czy warzyw.

Wybór tego, co powinno się znaleźć na ścianach, warto uzależnić od wieku dzieci, które w sali będą przebywać. Do każdej grupy wiekowej adresowane są inne bajki. Neutralne, zwierzęce, czy roślinne tematy będą pasować do każdego dziecka.

Malowanie bawialni – kwestia kompozycji

W przypadku dekorowania wszystkich przestrzeni także sal zabaw i bawialni dla dzieci, istotna jest odpowiedni przemyślana kompozycja. Dopasowanie poszczególnych elementów jest kluczem do sukcesu. Gdy wybierzemy jako temat przewodni muralu przykładowo: stację kosmiczną – to jedzący astronauci wyznaczać będą kącik barowy, a ci, wychodzący poza statek kosmiczny – różnego rodzaju tory przeszkód. Kosmonauci za sterami rakiety mogą znaleźć się na ścianie w sali z grami. Warto trochę pomarzyć i choć na chwilę wcielić się w dziecko. Kreatywnych rozwiązań jest naprawdę wiele. Artystyczne rysunki dla dzieci natychmiastowo zmieniają przestrzeń. Wyobraźnia maluchów to kopalnia pomysłów. od nich możemy czerpać inspirację.

Malowanie bawialni – co nieco o farbach

Sale zabaw dla dzieci nie powinny być tylko ładnie urządzone, najważniejsze, żeby były one bezpieczne dla dzieci. Dotyczy to nie tylko trampolin i huśtawek, ale także, też rysunków naściennych stworzonych dla dzieci. Wyeliminować należy produkty, które zawierają substancje szkodliwe. Jakość powinna być potwierdzona odpowiednimi certyfikatami. W takiej sytuacji sprawdzają się na przykład farby rozcieńczane wodą. Pamiętać musimy o tym, że pośród dzieci są także alergicy. Dlatego tak istotny jest dobór nietoksycznych produktów.

Zalety

Wykorzystanie artystycznego malunku jako dekoracji wszystkich sal bawialni to doskonały pomysł na zaistnienie na tle konkurencji, a teraz ma to dużą wartość. Dzieci zwrócą uwagę na interesujące motywy,a to z całą pewnością wpłynie na wybór rodziców. Odpowiednio dobranym muralem można wizualnie wpłynąć na postrzeganie sali, czy zakamuflować jej niedostatki. Plastycy znają się na rzeczy, potrafią wyczarować piękne rzeczy, które podobają się nie tylko dzieciom, ale i dorosłym.

Artystyczne dekorowanie bawialni jest coraz częściej spotykane. Wielu plastyków proponuje swoje usługi. Tego typu inwestycja z całą pewnością umili czas dzieciom, a to przecież chodzi. Na mural można zdecydować się także we własnym domu. Oczywiście musimy wybrać odpowiednie miejsce, najlepiej, gdy będzie to pokój dziecka. Dekorowanie ścian bohaterami z bajek i kreskówek ważne jest też na oddziałach dziecięcych i w ośrodkach opiekuńczych. Wystarczy naprawdę niewiele, aby umilić czas dzieciom i sprawić , żeby się uśmiechały.

Malowanie bawialni przez artystę —> http://www.malarstwo-artystyczne.pl/portfolio/artystyczne-malowanie-sali-przedszkolnej/