Paintball laserowy – zalety

Zakup domu – tego trzeba przypilnować
Grudzień 21, 2017
Malowanie bawialni i sal zabaw dla dzieci
Malowanie bawialni i sal zabaw
Grudzień 30, 2017
Paintball laserowy a paintball klasyczny

Paintball laserowy a paintball klasyczny

W dzisiejszych czasach ludzie coraz częściej szukają czegoś ekstra. Nie wystarcza nam już tradycyjne wyjście na drinka, czy na party. Przykładem niestandardowej idei na fajną wspólną rozrywkę pracowników albo wieczór w gronie kolegów paintball. Wybrani fani tej lubiącej adrenalinę walki zmienili target na laser tag – regularnie nazywany paintballem laserowym. Z czego to wynika?

Paintball laserowy a powszechny

 

Już w 2010 roku pojawiały się artykuły opowiadających o rosnącej popularności paintballa laserowego. Przeanalizujemy teraz, jakie widzimy podstawowe różnice między obiema formami rozrywki. Co widać na pierwszy rzut oka? Zdecydowanie – temat bezpieczeństwa. Paintball laserowy nie wymaga tradycyjnej amunicji, która towarzyszy nam w tradycyjnej wersji paintballa, dzięki czemu odczuwany dyskomfort został zredukowany do minimum. Możemy usłyszeć – „co to za paintball, bez śladów farby i grymasu na twarzy po przyjęciu trafienia”. Pewnie będzie uznanie wśród określonego grona, ale niezależnie od tego – ostrzeliwanie wiązką światła ma swoje łatwo dostrzegalne argumenty.

Bezpieczeństwo laser tagu tyczy się tak biorących udział w rozgrywce jak i najbliższe towarzystwo. Nie musimy stosować zaawansowanych form zabezpieczenia terenu, a samej rozgrywce może przypatrywać się publiczność, zgromadzona w bezpośrednim sąsiedztwie serca rozgrywki.

Zastanówmy się teraz – co ze światłem, które emituje broń, służąca do walki przy laser tagu. Mamy tu przykład użycia podczerwieni, zupełnie komfortowej dla oczu. Dzięki temu walczący i obserwujący mogą się czuć swobodnie.

Paintball laserowy ma wiele zalet, a wśród nich musimy przywołać kwestię stroju. Odwołując się do różnic – w pierwotnej wersji, ogromne emocje i dobra zabawa są okupione konkretnymi osłonami oraz grubymi mundurami. Na pewno to umundurowanie będzie nam przeszkadzać, kiedy na termometrach odczuwalny upał w lipcu czy miesiąc później. Tego problemu nie mają grający w paintball laserowy. Strój możemy dobrać niemal dowolnie, dzięki czemu otrzymujemy w pakiecie wygodę oraz komfort w trakcie gry.

Dzięki temu, że wiązka światła wygryzła tu szerzej znaną amunicję – zwiększa się grono przyszłych żołnierzy. Paintball tradycyjny mimo tego, że jest świetną, nie zagra w niego każdy brzdąc, a zastosują się do wymaganych środków ostrożności, nie ma przeszkód przed zagraniem w laser tag – aczkolwiek zazwyczaj będzie w tej sytuacji potrzebne specjalne zezwolenie ze strony opiekuna. Niewątpliwie również kobiety zyskają na braku bolesnych siniaków.

 

Paintball laserowy – rozgrywka jak z gier komputerowych

 

Zapewne ogromne grono czytających przynajmniej raz w życiu zetknęło się z grami FPS jak Unreal Tournament, Counter-Strike czy Doom. Obecnie paintball laserowy daje nam to, że przenosimy tę rzeczywistość do świata.

Rejestrowanie dokładnych statystyk po rozgrywce pozwala na analizę gry zawodnika. Pamiętajcie o jednym – w paintballu laserowym nie ma zastosowania przepis, że po pierwszym trafieniu kończy się wasza przygoda. Dobre rozwiązanie? Nie zatrzymujmy się na tym. Profesjonalna spółka proponująca grę w paintball laserowy przypuszczalnie planuje odwzorować broń, stosowaną przez militaria z naszego kraju albo innych krajów. Taką bronią jest chociażby karabin szturmowy G36, szanowany m.in. przez GROM czy wojskowych z Niemiec. Rzecz jasna obok samej broni, musimy mieć zamontowane czujniki, które będą informowały o trafieniu lub eliminacji. Warto by były one umiejscowione na głowie. Wyposażenie sprzętu w interesujące opcje, takie jak: apteczka; amunicja; odnowienie oraz elektroniczna flaga pozwala na wzbogacenie batalii i poczucia się jak wieloletni koneser wcześniej wymienionych gier.

Pamiętacie rodzaje gier w klasycznym Unreal Tournament? Deathmatch, Team Deathmatch i Caputre the flag teraz możecie spotkać w paintballu laserowym. Nic tylko korzystać.

 

Paintball laserowy – wiele możliwości

 

Opisaliśmy już ogrom walorów laser tagu. Te argumenty, w połączeniu ze stosunkowo niewielkimi cenami prowadzą do tego, iż ten typ zabawy będzie niezłym rozwiązaniem na spożytkowanie popołudnia/wieczoru w asyście zżytej ze sobą ferajny, ale nie tylko.

Paintball laserowy będzie świetnym pomysłem dla przyjaciół, którzy chcą zapewnić przyszłemu Mężowi swojej żony 🙂 wspaniały wieczór kawalerski. Na ten moment sama biba w lokalu może być dodatkiem, a paintballowa konfrontacja zestawi dobrą zabawę z potrzebną dawką mocnych wrażeń, która dobrze zrobi przed ślubem.

Paintball laserowy wygląda również na świetny pomysł na integrację większej liczby pracowników Waszej firmy. Jego zaletą będzie to, iż spokojnie zorganizujecie na świeżym powietrzu, gdy tylko najdzie was taka chęć.

Paintball laserowy jest to forma także polecana nauczycielom, którzy chcą poprowadzić zaskakującą dla innych godzinę WF-u lub rozkręcić uczniom obóz.

Pamiętajcie o jednym – gros oferujących paintball ma obłożenie terminów i co za tym idzie – trzeba rezerwować, a ze względu coraz większą popularność paintballa laserowego, trzeba zagwarantować sobie miejsce dużo wcześniej, a kiedy godzina zostanie dogadana, zaleca się przyjcie odrobinę wcześniej i otrzaskanie się ze zwyczajami, działającymi na terenie obiektu dbającego o imprezę. Gdy już ogarniemy szczegóły, nie będzie sentymentów i rozpocznie się wielka gra!

Paintball laserowy – dowiedz się więcej —> http://lasertag-torun.pl/oferta