Kubek termiczny na każdą okazję

Nowoczesne metody izolacji termicznych
28 sierpnia, 2020
Kubki termiczne na każdą okazję
29 sierpnia, 2020

Termiczny kubek najlepszy dla Ciebie

O kubkach termicznych rozmyślamy przede wszystkim w czasie zimowo-jesiennym, jeśli planujemy wziąć ciepłą herbatę lub kawę do szkoły, do pracy, a także np. w podróż pociągiem lub samochodem. Nie pamiętamy jednak, że termokubki nie tylko przedłużają ciepło, ale też są dobre do noszenia chłodnego picia latem. Który kubek będzie doskonały dla Ciebie? To zależy od tego, czy potrzebujesz kubka na co dzień do korzystania, czy zastanawiasz się nad turystycznymi termosami. Dobry kubek termiczny na kilka godzin zatrzyma ciepło herbaty czy kawy i chłód picia. Z tej przyczyny z kubka termicznego można korzystać cały czas, zwłaszcza że jest on produktem niezwykle wygodnym i szczelnym, więc sprawdzi się w różnych sytuacjach.

Co jest ważne, wybierając kubek termiczny?

Jeśli przwidujemy zakup kubka termicznego, najlepiej najpierw ocenić kilka istotnych szczegółów. Przede wszystkim najbardziej ważny jest materiał jego wykonania. Tak sprawdzimy jego zastosowanie oraz trwałość zatrzymania zimna albo ciepła. Drugim elementem jest pokrywka termicznego kubka. Powinna być nie tylko hermetycznie zamykana, żeby zachować ciepło lub zimno w środku na wymaganym poziomie, ale również gwarantować wygodny sposób otwierania i picia. Należy również ocenić kształt kubka oraz jego objętość. Kubki o średniej objętości nie zachwycą na wielogodzinnych wyprawach, z tego powodu w tej kwestii warto dopasować pojemność kubka do własnych potrzeb. Co więcej jego kształt ma też wartość pod względem zastosowania. Zależy nam przecież, by posiadał wygodny uchwyt i nie ślizgał się w ręce lub nawet w rękawiczce. Ponadto musi być stabilny, a jeśli chcemy korzystać z niego w aucie, lepiej by wchodził w miejsce przeznaczonym na kubek termiczny.

Który kubek termiczny wybrać?

Kubek termiczny najlepszy do pracy lub do biura

Kubki termiczne przważnie nabywamy do pracy. Patrząc na materiały, z których są wykonane, większość z nich sprawdzi się w pracy. Wybór kubka termicznego do pracy najlepiej jednak dostosować od stylu pracy. W biurze odpowiednie będą niemal wszystkie kubki termiczne, które zapewniają długi czas trzymania ciepła lub zimna. Możemy wybrać wzorzysty kubek ceramiczny, wygodny szklany albo wykonany z tritanu. Nie dość, że można je nabyć w wielu wzorach i kolorach, to do tego są lekkie, wygodne i nie chłoną zapachów. Niekiedy do biura decydujemy się na termiczne kubki plastikowe, chociaż te krócej trzymają temperaturę. Charakter pracy ma znaczenie, ze względu na trwałość. Nie każdy termiczny kubek będzie dobry dla kierowcy lub dla budowlańca. Chociaż dlatego, że np. kubek termiczny szklany czy ceramiczny jest mniej trwały na uszkodzenie.

Który kubek termiczny będzie najlepszy dla dziecka?

Kubek termiczny dla dziecka powinien być głównie wygodny, lekki, szczelny oraz bezpieczny. Ze względu na to z reguły kupowanymi termicznymi kubkami dla dzieci są plastikowe kubki. Są one całkiem tanie, mają wiele kolorów i wzorów, a do tego spełniają kryteria wygody. Bez problemu zmieszczą się do plecaka i są nietrudne w użytku. I choć mniej czasu zachowują ciepło lub zimno i są mniej trwałe, nadal są bezpieczne dla dziecka. Nawet przy zniszczeniu nie rozbiją się jak np. kubek termiczny szklany czy ceramiczny.

Kubek termiczny dobry na spacer

Plastikowy kubek termiczny nada się też na spacer, kiedy potrzebujemy wygodnego kubka, ale nie polegamy długotrwałym zachowaniu ciepła lub chłodu. Jeśli jednak dłuższe zatrzymanie ciepła lub zimna jest potrzebne, rozsądniej kupić kubek termiczny z tritanu. Są one lekkie w noszeniu, komfortowe, a dodatkowo są bez związków BPA i są odporne na drobnoustroje. Są trochę droższe i da się je porysować, ale sprawdzą się dzięki swoim zaletom.

Jakie termiczne kubki zda egzamin podczas wycieczki?

Wyjeżdżając na wycieczkę najbardziej chcemy, by kubek termiczny przez wiele godzin zatrzymywał temperaturę picia w środku. Z uwagi na to doskonałym kubkiem termicznym na wycieczkę okazuje się kubek stalowy. Te termiczne kubki najdłużej ze wszystkich zachowują temperaturę, dlatego że są wybitnie izolowane, co sprawia, że trzymają zimno lub ciepło na wiele czasu. Co więcej mają trwałą budowę i są niemal obojętne na uszkodzenia. Wadą stalowego kubka termicznego jest jego masa, bo jest on cięższy od pozostałych.

Kubek termiczny pasujący do samochodu

W pojeździe trzeba mocno uważać, więc kubek termiczny najlepszy do samochodu jest przede wszystkim wytrzymały, szczelny i świetnie utrzymuje zimno lub ciepło. Kubki porcelanowe, szklane lub plastikowe są zbyt podatne na zniszczenia, by byłby odpowiednie do samochodu. Z uwagi na to najlepszymi termicznymi kubkami do auta są te przygotowane tritanu lub ze stali. Takie kubki są trwałe i świetnie zachowują temperaturę napoju.

Najlepszy kubek termiczny na prezent

Wybierając prezenty z reguły kierujemy się dobrym wyglądem, więc w tym zakresie najlepiej nadadzą się termiczne kubki ceramiczne lub szklane. Kubki szklane posiadają swój charakter, z kolei ceramiczne kubki dużą ilość ciekawych kolorów i wzorów. Chociaż plastikowe kubki termiczne również charakteryzują się obszernym wyborem motywów, nie zalecami ich na prezent.

www.kubek-termiczny.pl