Kubki termiczne na każdą okazję

Kubek termiczny na każdą okazję
29 sierpnia, 2020
Izolacje natryskowe -Pianka pur do cieplania poddaszy stropów domów
Natryskowe ocieplanie budynku pianką PUR
29 sierpnia, 2020

Kubek termiczny idealny dla każdego

O termicznych kubkach myślimy głównie w okresie zimowo-jesiennym, jeżeli planujemy zabrać ciepłą kawę albo herbatę do pracy, do szkoły, a także na przykład na wycieczkę samochodem lub pociągiem. Zapominamy , że kubki termiczne nie tylko zachowują gorąco, ale także są wyśmienite do przechowywania chłodnego napoju w upały. Jaki kubek będzie idealny dla Ciebie? Wszystko zależy od tego, czy potrzebujesz kubka do codziennego użytku, czy bardziej zastanawiasz się nad turystycznymi termosami. Doskonały termiczny kubek na długo zachowa goraco kawy lub chłód napoju. Z tej przyczyny z termicznego kubka można korzystać w ciągu roku, szczególnie że jest on produktem niezwykle szczelnym oraz wygodnym, dlatego znajdzie zastosowanie w każdej sytuacji.

Na co zwrócić uwagę, kupując termiczny kubek?

Jeżeli przwidujemy zakup termicznego kubka, warto najpierw zwrócić uwagę na kilka istotnych elementów. Przede wszystkim najbardziej ważny jest materiał wykonania. Od tego zależy jego zastosowanie oraz możliwość utrzymania zimna albo ciepła. Drugim elementem jest pokrywka . Musi być nie tylko szczelna, żeby zachować temperaturę w środku na wymaganym stopniu, ale także gwarantować wygodny sposób picia. Powinno się także dobrać formę kubka oraz jego objętość. Kubki o niewielkiej objętości zawiodą na długich wycieczkach, z tego powodu w tej sprawie najlepiej dostosować rozmiar kubka do swoich potrzeb. Oprócz jego kształt ma również znaczenie pod względem zastosowania. Zależy nam przecież, by miał wygodny uchwyt i nie ślizgał się w dłoni czy nawet w rękawiczce. Ponadto musi być stabilny, a jeżeli chcemy korzystać z niego w aucie, lepiej by wchodził w miejsce wyznaczonym na kubek.

Jaki kubek wybrać?

Kubek termiczny dobry do pracy lub do biura

Termiczne kubki zwykle nabywamy z myślą o pracy. Biorąc pod uwagę materiały, z jakich zostały wykonane, niemal każdy z nich nadaje się do pracy. Wybór termicznego kubka do pracy warto jednak dostosować od stylu pracy. W biurze dobre będą niemal wszystkie termiczne kubki, które mają długi czas utrzymania temperatury. Możemy zdecydować się na wzorzysty kubek ceramiczny, szklany albo wykonany z tritanu. Nie dość, że można je kupić w wielu kolorach i wzorach, to jeszcze są lekkie, wygodne i nie chłoną zapachów. Niekiedy do pracy decydujemy się na termiczne kubki plastikowe, chociaż one krócej trzymają ciepło i zimno. Charakter pracy ma znaczenie, ze względu na trwałość. Nie każdy kubek termiczny będzie odpowieni dla kierowcy czy dla pracownika budowy. Chociaż z uwagi na to, że np. kubek ceramiczny czy szklany jest mniej odporny na zniszczenie.

Jaki termiczny kubek jest dobry dla dziecka?

Kubek termiczny dla dziecka powinien być w głównej mierze lekki, wygodny, bezpieczny i szczelny. Z tej przyczyny zazwyczaj kupowanymi kubkami termicznymi dla dzieci są kubki plastikowe. Są one dość tanie, znajdziemy wśród nich dużo wzorów i kolorów, a do tego są wygodne. Bez przeszkód zmieszczą się do plecaka i są nietrudne w korzystaniu. I chociaż słabiej utrzymują ciepło lub zimno i stosunkowo nie są tak trwałe, nadal są bezpieczne dla dziecka. Nawet przy uszkodzeniu nie potłuką się jak na przykład kubek ceramiczny czy szklany.

Kubek termiczny odpowiedni na spacer

Plastikowy termiczny kubek nada się także na spacer, gdy szukamy lekkiego kubka, ale nie zależy nam na długotrwałym zachowaniu temperatury. Jeżeli jednak zachowanie temperatury jest istotne, lepiej wybrać kubek z tritanu. Wykonane z tego kubki są lekkie w przenoszeniu, komfortowe, a do tego nie mają w składzie związków BPA i są obojętne na drobnoustroje. Są co prawda droższe i da się je zarysować, ale sprawdzą się dzięki swoim zaletom.

Jakie termiczne kubki sprawdzą się w czasie wycieczki?

Wybierając się na długą wycieczkę przede wszystkim najważniejsze, żeby termiczny kubek bardzo długo zachowywał zimno lub ciepło napoju w środku. Dlatego doskonałym kubkiem na wycieczkę jest stalowy kubek. Takie termiczne kubki najdłużej wśród innych utrzymują temperaturę, ponieważ są doskonale izolowane, dzięki czemu utrzymują zimno lub ciepło na wiele czasu. Ponadto mają solidną konstrukcję i są odporne na upadki. Wadą kubka stalowego termicznego jest jego ciężar, dlatego że jest on masywniejszy niż inne.

Kubek termiczny najlepszy do samochodu

W aucie należy szczególnie uważać, więc termiczny kubek do samochodu jest przede wszystkim wytrzymały, szczelny i świetnie utrzymuje zimno lub ciepło. Kubki porcelanowe, szklane albo plastikowe są zbyt podatne na uszkodzenia, żeby nadawały się do samochodu. Dlatego najlepszymi kubkami termicznymi do auta są te przygotowane tritanu lub ze stali. Takie kubki są trwałe i długo utrzymują temperaturę napoju.

Jaki termiczny kubek na prezent

Wybierając prezenty zazwyczaj kierujemy się dobrym wyglądem, z uwagi na to najlepiej nadadzą się termiczne kubki ceramiczne lub szklane. Kubki szklane posiadają swój właśny charakter, z kolei kubki ceramiczne niezliczoną ilość ciekawych wzorów i kolorów. Choć kubki plastikowe termiczne także charakteryzują się szerokim wyborem motywów, nie zalecami ich na prezent.

www.kubek-termiczny.pl