Kto powinien zatrudnić firmę sprzątającą?

Termos turystyczny – który najlepszy oraz czym kierować się przy jego wyborze?
21 września, 2020
Izolacje natryskowe budynku pianą PUR
1 października, 2020

Wysprzątane biuro lub innego typu zakład pracy to jeden z najważniejszych elementów, na które klienci zwracają uwagę, decydując się na współpracę z firmą. Mając na celu dobre wrażenie na ludziach, którzy przekroczą próg budynku, warto zatroszczyć się o czystość. Dla dużej powierzchni dwie lub jedna osoba czyszcząca na umowie może sobie nie poradzić, z tego powodu duża ilość przedsiębiorstw decyduje się na zatrudnienie profesjonalnej firmy sprzątającej. Z reguły współpraca ze specjalistami od sprzątania, jest zarówno wygodne, jak i oszczędne. Nic zadziwiającego, że firmy sprzątające robią się zdecydowanie bardziej popularne. Często zdarza się, że z tego typu usług korzystają również osoby , wynajmujące do sprzątania osobistych mieszkań i domów.

Jakie usługi oferują firmy sprzątające?

Usługa firm sprzątających zawiera wiele czynności porządkowych. W chwili podjęcia współpracy z firmą sprzątającą, warto jasno wskazać w umowie, które usługi są potrzebne, a poza tym kiedy będą wykonywane. Niejednokrotnie firmy sprzątające wykonują usługi już po godzinach pracy innych pracowników, a czasami sprzątają na bieżąco – na przykład w handlowych galeriach. Należy także omówić częstotliwość sprzątania. W ciasnym biurze wystarczy porządkować 1 lub 2 razy na tydzień, natomiast w miejscach, gdzie zwykle przyjmuje się wielu klientów, lepiej sprzątać codziennie.

Oprócz częstotliwości sprzątania, powinno się skupić się na oczekiwanych usługach. Fundamentalne oferty firm sprzątających zawierają głównie czyszczenie mebli, odkurzanie oraz zamiatanie, mycie podłóg albo usuwanie śmieci. W usługach znajdzie się też mycie kuchni (w tym np. obsługa zmywarki), łazienek czy klatek schodowych. Wiele firm sprzątających zapewnia również pranie wykładzin lub tapicerowanych mebli. Oferowane są również okresowe usługi, na przykład mycie witryn sklepowych, okien, a także samych elewacji. Ponadto w okresie jesienno-zimowym można otrzymać usługę grabienia liści czy odśnieżania podjazdów, a wiosną i latem pielęgnację zieleni.  Wybór usług uzależniony jest od potrzeb danej firmy, jej rozmiaru oraz pobliskiego terenu.

W jaki sposób znaleźć rzetelną firmę sprzątającą?

Wybór dobrej firmy sprzątającej warto rozpocząć od rozeznania na temat proponowanych usług, żeby zdobyć pewność, że odpowie konkretnym potrzebom. Oprócz tego warto sprawdzić opinie oraz umówić się na spotkanie wstępne. Kontakt pozwoli na ocenę, czy opłaca się zaufać danej firmy sprzątającej. Wiele z nich nie ma problemu zawieraniem umów usługowych, utrwalających postanowienia pomiędzy stronami. Do firm , jakie przekonują do współpracy na podstawie porozumienia ustnego oraz tych, o których ciężko odszukać szczegółowych informacji, trzeba podchodzić z pewną dozą ostrożności. Porządna firma sprzątająca zatrudnia profesjonalnych pracowników, którzy mają stały dostęp do rozwoju i podnoszenia kwalifikacji.

Ważną kwestią jest także technika pracy. Zarządzanie pracownikami powinno odbywać się tak, żeby realizowanie usług odbywało szybko oraz na czas. Należy zwrócić uwagę też na zachowanie harmonogramu pracowników i na dane na listach kontrolnych, potwierdzających częstotliwość przeprowadzanych usług. Aby znaleźć rzetelną firmę sprzątającą, powinno się też jakimi posługuje się środkami czyszczącymi i urządzeniami wykorzystywanymi do sprzątania. Jeśli klient nie będzie osobiście dostarczał konieczny sprzęt oraz środki myjące, lepiej sprawdzić, czego używa dana firma . Niektóre firmy polecają swoje usługi, gwarantując stosowanie najwyższej klasy środków sprzątających, których nie można dostać w zwykłym sklepie lub galerii.

Dlaczego warto nawiązać współpracę z firmą sprzątającą?

Korzystanie z usług firmy sprzątającej może okazać się zyskowne z 2 podstawowych przyczyn. W głównej mierze to rozwiązanie jest z reguły mniej kosztowne, w przeciwieństwie do zatrudnienia osób sprzątających na umowę. Co więcej, w sytuacji, gdy nie posiadamy osoby odpowiedzialnej za sprzątanie, opłacając fachową firmę, zdejmujemy taki przymus z innych pracowników, co sprawia, że mogą skoncentrować się przede wszystkim na przydzielonych im zadaniach, jakie dają prawdziwe przychody. Poza tym fachowe firmy sprzątają o wiele precyzyjniej oraz uważniej, a przy tym w pełni dyskretnie, gdy dostosujemy czas przeprowadzania czyszczenia, żeby nie utrudniał pracy innych. Tą metodą przestrzeń miejsca pracy jest bez przerwy reprezentatywna, czysta oraz nie zniechęca potencjalnych klientów. Ponadto firma sprzątająca zwykle troszczy się o potrzeby placówki. Jeżeli kończą się konieczne elementy codziennego użytku (np. ręczniki papierowe), przeważnie taka informacja jest dostarczana do odpowiedzialnych osób, aby nie dopuścić do sytuacji, gdzie mogłoby czegoś zabraknąć. Oczyszczone miejsce pracy oddziałuje także na samopoczucie osób przebywających w pomieszczeniach i na ich efektywność. Zatrudnienie profesjonalnej firmy sprzątającej to również wygoda oraz oszczędność czasu, którego nie trzeba przeznaczać na porządki, dzięki czemu prościej skoncentrować się na prowadzeniu firmy.

www.sprzatanie-torun.com.pl