Depilacja laserowa sposobem na gładkie ciało

Depilacja toruń depilacja laserowa depilacja gorącym woskiem
Wybrać depilację laserową czy depilację woskiem
Marzec 29, 2017
Escape room - Escape room Toruń - Dom Kłódek Toruń
Escape room – pokój pełen tajemnic
Kwiecień 1, 2017
Depilacja laserowa laser medyczny depilacja toruń

Depilacja laserowa laser medyczny depilacja toruń

Co jest najlepsze? Kosztowny depilator, gorący wosk czy laser?

W dzisiejszych czasach każda kobieta chce mieć doskonałe ciało, koniecznie bez żadnego włoska! Większość z nas w ogóle nie chce trwonić czasu na skupowanie kremów na potrzeby usuwania owłosienia, z którymi trzeba przebywać pod prysznicem co najmniej 10 minut. Jednorazowe maszynki, mało komfortowy wosk, drogie akcesoria na potrzeby pozbywania się owłosienia w domu – muszą raz na zawsze odejść. Pojawił się w ostatnim czasie ich następca – laser medyczny, który jest w stanie wyeliminować owłosienie z każdego zakamarka naszego ciała i to na dobre. Jeżeli masz jakiekolwiek wątpliwości – to przeczytaj ów tekst.
Golenie nóg jest niezwykle męczące. Ma to na uwadze z pewnością każda z was. Rosnące włoski są odporniejsze, mają ciemniejsze zabarwienie i coraz ciężej się ich pozbyć. Jeśli pragniemy wykonać zabieg depilacji za pomocą plastrów w domu, to trzeba bezwarunkowo wiedzieć w jaki sposób się do tego zabrać, bo można wyrządzić sobie krzywdę, a dokładniej nadwyrężyć skórę. Nie można zapomnieć o właściwej pielęgnacji, gdyż to kwintesencja perfekcyjnie gładkich nóg (lub innych części ciała). Może powinnyśmy zaczerpnąć z dobrodziejstwa nowatorskich technologii i wybrać laser? To efektywna technika, jednakże w sumie nie jest wcale taka prosta. Trzeba zapisać się na kilka kosztownych wizyt, żeby kosmetolog usunęła wszystkie włosy na całe życie. Niezwykle ważne jest przygotowanie się do takiego zabiegu – chodzi tutaj o bezpieczeństwo oraz seksowną, piękną skórę.

Czy weryfikowałaś kiedyś to, ile czasu przeznaczasz codziennie na usuwanie owłosienia z nóg albo pach? Jeśli kupiłaś w sklepie maszynkę do golenia to trwonisz w każdy dzień aż 7 minut, co daje mniej więcej 167 godzin każdego kolejnego roku. Golarka elektryczna lub plastry jedynie początkowo są wydajne, gdyż trzeba taki system stosować nie mniej niż przez 30 minut co kilka tygodni. Na dodatek dochodzą wszystkie balsamy, kremy i inne kosmetyki, które mają odwlekać wzrastanie włosów lub ich wrastanie. Depilacja woskiem jest kłopotliwa i właśnie dzięki niej możemy mieć niedługo problemy z wrastaniem włosów. Na dodatek w sumie nie jest aż tak tania. Sumując te wszystkie środki, można stanowczo oznajmić, że depilacja laserowa jest najskuteczniejsza i najtańsza. W Polsce wiedza o tym zabiegu ogólnie rzecz ujmując nie jest jeszcze zadowalająca. Spora ilość Kobiet dowiaduje się o tej opcji podczas zapisywania się na pozostałe zabiegi, m in. gorącym woskiem. Stąd nie decydują się na to, bo ogólnie rzecz ujmując nie mają pojęcia jak działa depilacja laserowa. W ogóle o epilacji przy użyciu wiązki lasera krąży spora ilość fałszywych opinii.

Czemu? Bo wyrażenia „depilacja” oraz „epilacja” są używane jak wyrazy bliskoznaczne. Widać to chociażby po artykułach na wielu stronach internetowych, bądź wypowiedziach rozmaitych „znawców” na forach oraz na portalach społecznościowych. Różnica jest ogromna oraz ogólnie rzecz ujmując nie polega wyłącznie na tym, że w jednym spośród tychże sformułowań nie ma magicznej literki „d”. W manualnej depilacji (m in. za pomocą plastrów czy depilatorem mechanicznym) włos jest usunięty, ale tylko pozornie. Nieuszkodzona cebulka oraz brodawka odżywiająca meszek są zdrowe. Dlatego depilację należy tak często powtarzać. Depilacja laserowa jest metodą trwałego usuwania owłosienia. Niszczy meszek, cebulkę oraz wymienioną brodawkę – natomiast rezultatem jest brak szansy odbudowy włoska oraz jego odżywienia.

Jak działa laser medyczny?

Laser jest najzwyczajniej w świecie skoncentrowanym światłem. Podczas depilacji wysyłany jest impuls. Melanina, zatem pigment mieszczący się wewnątrz każdego włosa, zatrzymuje dostarczane światło. W czasie oddziaływania głowicy jest uwalniane ciepło, zaś włosek razem z z macierzą i odżywiającą brodawką ulega zniszczeniu. Wydajność lasera polega na tym, czy natychmiast zniszczy macierz z włosem czy wyłącznie je nadwyręży. Mnóstwo urządzeń, które montuje się w mieszkaniach albo gabinetach kosmetycznych tylko ogranicza mechanizm odrastania włosa. Z tego względu po pewnym czasie zaczynają się pojawiać nowe.

Czy podczas zabiegu odczuwa się ból?

Odbieranie bólu jest rzeczą indywidualną, jednakże mówiąc w skrócie nie możemy ponad wszelką wątpliwość potwierdzić, że epilacja laserowa absolutnie nie boli. Podczas wydzielania impulsu Pani mówią o tym, iż odbierają niewielkie ukłucia bądź mrowienie. Najniższa bolesność jest odczuwalna przedramionach i łydkach, zaś najmocniejsza w strefach intymnych i po wewnętrznej stronie ramion (pod pachami). Jest to niemniej rzeczywiście minimalny, nic nie znaczący dyskomfort, bo raz na zawsze pozbywamy się niechcianego owłosienia.

Czy po jednym zabiegi włosy już nie odrosną?

Pojedynczy zabieg z pewnością nie przyniesie zadowalających efektów. Światło lasera usuwa w czasie jednego zabiegu od 20 do 40 proc. włosów. W większości przypadków dobre rezultaty przyniosą cztery wizyty depilacji laserowej. Jednakże u około 20% Klientek konieczne są zabiegi przypominające, bowiem zwykle w organizmie występują zmiany hormonalne. Włosy wówczas są w stanie zacząć wzrastać i należy zapisać się na kolejny zabieg.

Czy laser nadaje się do każdego koloru włosów?

Barwnik włosków od dawna był ogromnie ważny, zaś lasery w gabinetach kosmetycznych w zasadzie nie umiały poradzić sobie z włoskami złotawymi, rudawymi albo jasnoszarymi. Płowe owłosienie było właściwie najważniejszym z przeciwwskazań do epilacji, ponieważ lasery diodowe miały kłopot z odróżnianiem włoska od skóry. Teraz korzysta się raczej z urządzenia Palomar Vectus, który jest wyposażony w oryginalne narzędzie do analizy włosów oraz skóry – SkinTel. Za jego pomocą stało się realne depilowanie chociażby niezwykle jasnych włosków. Laser Palomar Vectus niszczy włosy w mocnym, ciemnym kolorze – atramentowe, czekoladowe – oraz jasne, przykładowo rudawe oraz we wszystkich odcieniach blondu. Impuls świetlny jest dostosowany do koloru włosów oraz tonu skóry, żeby absolutnie nie doszło do najmniejszych. poparzeń. Parametry są więc zawsze bardzo precyzyjnie dobierane, by pacjentki odczuwały maksymalny komfort podczas usuwania owłosienia.

Kto absolutnie nie może wciąż korzystać z zabiegu epilacji z wykorzystaniem lasera diodowego? Oczywiście Kobiety, które posiadają popielate włosy. Są one całkiem pozbawione barwnika, a epilacja laserowa najzwyczajniej w świecie się nie uda.

Czy trzeba przygotować się do zabiegu?

Skóra musi koniecznie być wypielęgnowana, mówiąc w skrócie nie może być na niej żadnych uszkodzeń, ani suchych rejonów. Na co najmniej kilka dni przed sekwencją zabiegów trzeba przeznaczyć parę chwil na porządną pielęgnację. Przed samym zabiegiem nasza bariera ochronna musi koniecznie być nieskazitelna (bez serum, balsamu na bazie orzecha włoskiego etc.). Niezmiernie istotne jest jeszcze dokładne ogolenie skóry, bowiem nie możemy depilować skóry podrażnionej. Szczegółowe ogolenie daje gwarancję wygodnego oraz do pewnego stopnia niedotkliwego zabiegu.

Jak wygląda zabieg epilacji laserowej?

Przed terapią każda Klientka obowiązkowo powinna omówić wszystkie szczegóły z kosmetologiem. Chodzi zwłaszcza o wyeliminowanie przeciwwskazań. W następnej kolejności dostosowywana jest do partii ciała głowica – o mniejszych rozmiarach czy większa zależnie od wskazanej części ciała. Okazalszą wykorzystuje się na rozległych obszarach, przykładowo pośladkach. Tę o mniejszych gabarytach epiluje się brodę, wąsik i pozostałe części twarzy. Zarówno jedna jak i druga jest przymierzana do ciała na tzw. „fałdę”. Z zewnątrz prezentuje się to w taki sposób, że jakaś lampa z wiśniowym oświetleniem jest przykładana raz po raz do ciała. Po kuracji kosmetolog pokrywa balsamem kojącym cały obszar, na jakim zabieg był realizowany.

Jak wygląda pielęgnacja skóry po zabiegu?

Od razu po kuracji i przez co najmniej kilka kolejnych dni trzeba koniecznie masować miejsca po epilacji z użyciem lasera kremami, które w swoim składzie mają panthenol lub kolejne komponenty schładzające oraz łagodzące. Przez niemal jeden tydzień nie wolno korzystać z peelingów złuszczających, należy rezygnować z kremów przesuszających skórę, słońca, basenu i sauny. Jeśli będą widoczne strupki, nie wolno ich przerywać (bowiem powstaną wówczas blizny).

Czy można epilować całe ciało?

Laser diodowy Palomar Vectus jest stworzony do epilacji wszystkich partii ludzkiego ciała. Mamy możliwość więc pozbyć się raz na zawsze owłosienia z nóg, intymnych rejonów, pach. To świetny zabieg dla Kobiet, które mają zbyteczne włosy w obszarze twarzy lub na plecach oraz sprawia im to dyskomfort, np. nad morzem.

Czy każdy może iść na zabieg?

Istnieje parę typów chorób, jakie są podstawowym przeciwwskazaniem do wykonania zabiegu epilacji za pomocą lasera. Zaliczają się do nich między innymi nienadzorowana cukrzyca, padaczka, choroby rakowate, bielactwo czy dynamiczne infekcje skóry. Kosmetolog krótko mówiąc nie przeprowadzi kuracji, w przypadku kiedy zażywamy środki z retinoidami lub popijamy niektóre zioła. Zabieg musi obowiązkowo być wykonany w zgodzie z zaleceniami dermatologa, gdyż wtedy można z nim przedyskutować określone komplikacje ujawniające się wyraźnie po nim.

Kiedy najlepiej zapisać się na zabieg epilacji laserowej?

Generalnie rzecz ujmując, kuracji epilacji za pomocą lasera wolno poddać się kiedy tylko przyjdzie nam do głowy taka myśl. Musimy zawsze pamiętać, iż po zabiegu nie można w jakimkolwiek przypadku zażywać kąpieli słonecznych, chodzić na basen czy próbować kosmetyków z alkoholem w składzie (skrajnie podrażnia naszą skórę). Pierwszy zabieg wolno nam zrobić w najchłodniejszych miesiącach, ponieważ końcowy zabieg będzie miał miejsce gdzieś na wiosnę. Skończona terapia przebiega stosunkowo długo, gdyż nowe sesje muszą być wykonywane w stosownych odstępach czasu. Zimny koniec roku zatem to odpowiedni okres, ażeby zacząć realizować pragnienie o idealnej skórze, a wiosna, aby uwidocznić ciało oraz pochwalić się miękką skórą.

Jeżeli planujesz wiedzieć więcej wejdź w ten odnośnik – Depilacja