Wybrać depilację laserową czy depilację woskiem

Kursy dla kierowców ochrony karetek wozów strażackich Pojazdy uprzywilejowane szkolenia
Pojazdy uprzywilejowane – kursy, szkolenia, kwalifikacje
27 marca, 2017
Depilacja laserowa laser medyczny depilacja toruń
Depilacja laserowa sposobem na gładkie ciało
31 marca, 2017
Depilacja toruń depilacja laserowa depilacja gorącym woskiem

Depilacja toruń depilacja laserowa depilacja gorącym woskiem

Co jest lepsze – depilacja trwała za pomocą lasera czy depilacja woskiem? Jak wyglądały oba sposoby w bitwie?

Zabieg depilacji za pomocą plastrów z woskiem jest popularnie znany, włoski trzeba „wyhodować” do długości od 0,5-1 mm, lecz to trwa zazwyczaj kilka dni. Nieraz u niektórych Kobiet wcale nie trzeba aż tak długo zwlekać, zaś włoski zaczynają się pojawiać zaraz po jednej dobie. Taka taktyka jest niesamowicie bezpieczna, choć przeciwwskazaniem jest między innymi posiadanie zbyt delikatnych naczynek włosowatych, których nie wolno podrażniać podgrzanym woskiem. Potrafią tworzyć się potem czerwone, rozległe plamy oraz dalej kolejne popękane naczynka. Kosmetolog nakłada rozgrzany wosk na dowolne części ciała, a zaraz potem dociska specjalne plastry bądź długie części materiału. Szybkim ruchem ręki zrywa je wraz z włoskami. Taka taktyka jest dla delikatnych Pań szczególnie nieprzyjemna. Bolesność zależy tylko od limitu bólu, który jest odmienny u każdego z nas. Skóra po kuracji za pomocą plastrów jest zaczerwieniona tylko odrobinę, ale doradza się przez przynajmniej parę dni unikać gorących i wydłużonych kąpieli i peelingów w miejscach, w jakich przeprowadzono depilację.
Należałoby zapewne opisać zabieg trwałego usuwania owłosienia laserem diodowym. Na potrzeby depilacji, a poprawnie epilacji – musimy przygotować skórę jeden dzień wcześniej. Pamiętajmy, by starannie ogolić nogi tradycyjną jednorazową maszynką. Nie musimy „hodować” włosków przez dłuższy czas, a to jest ogromnym udogodnieniem podczas epilacji. Sam zabieg następuje w przeciągu 20 minut, jednak przedtem musimy wypełnić ankietę informacyjną albo omówić istotne problemy z kosmetologiem. Przeciwwskazaniem do epilacji przy użyciu lasera jest na przykład branie antybiotyków z gatunku Izotretinoina, która intensywnie podrażnia naszą skórę. Stąd nie można też zażywać kąpieli słonecznych na 2 tygodnie przed oraz po sesji. Niezmiernie ważne jest także to, by w ogóle nie stosować peelingów obszarów, które będą poddane epilacji z wykorzystaniem lasera diodowego na tydzień przed oraz po zabiegu. Nie możemy też odsłaniać ciała na promienie słoneczne w trakcie następnych sesji, więc jesień oraz zima są znakomitym czasem. Klientkom w ciąży trwałą depilację się także odradza. Kosmetolog przy pomocy białego ołówka pokrywa na skórze wszelakie przebarwienia, piegi i znamiona, ponieważ laser weryfikuje ciemniejsze partie skóry.
Z tego powodu zabieg depilacji laserowej jest bardzo skuteczny jeśli chodzi o włoski grube oraz o głębokim zabarwieniu – szybko mamy szansę je usunąć. W salonach, w których przeprowadza się wiele kuracji z obszaru medycyny estetycznej, zabieg usuwania owłosienia na całe życie przy użyciu lasera na każdym kroku wykonują zawodowcy. Korzystają z urządzenia LightSheerDuet, które zostało uzbrojone w dwie głowice: tę o mniejszych gabarytach na potrzeby partii ciała, do których niełatwo jest dojść, między innymi stopy, strefy intymne i o większym zasięgu pracy, którą można szybko wydepilować całe nogi. Laser na parę sekund „wciąga” naszą skórę, uszkadza macierz włosów oraz przesuwa się na nowy obszar skóry. Jeśli chodzi o inną grubość meszku, miarę melaniny lub miarę owłosienia, krótko mówiąc nie możemy naprawdę przewidzieć, jaki otrzymamy efekt po pojedynczej wizycie. Statystycznie usuwanych jest do 30% włosków.

Która metoda jest skuteczniejsza?

Depilacja łydek woskiem:

Te Klientki, które przez przypadek spotykają się z depilacją ocieplonym woskiem, zdecydowanie muszą to przeczytać. Do kuracji trzeba obowiązkowo „wyhodować” włoski oraz to jest zapewne najbardziej kłopotliwe. Co więcej te Kobiety, które ani razu nie były na owym zabiegu w gabinecie kosmetycznym, powinny się przygotować na to, że depilacja woskiem wcale nie należy do najmilszych – to nieprzyjemna technika. Wszystko jednak jest uzależnione od szybkości przeprowadzania zabiegu oraz wiedzy i doświadczenia kosmetologa. Dobry kosmetolog przeprowadzający depilację za pomocą plastrów zrobi to szybko oraz bezbłędnie, w ogóle nie narażając Klientki na nieprzewidziany ból. Na starcie nanosi równomiernie podgrzany wosk, i potem przykłada uprzednio przygotowane plastry i zdecydowanym ruchem usuwa włoski. Generalnie w trakcie wizyty możemy odczuć jedynie zdarcie pierwszego plastra, bowiem to ono jest najczęściej najtrudniejsze.
Nogi są błyskawicznie jedwabiście gładkie – to na sto procent zabieg dla Kobiet, które oczekują niezwłocznego wyniku. Cała procedura trwa mniej więcej 20 minut, a jedwabistość jest zachowana przez mniej więcej 2 tygodnie. Włoski, jakie następnie rosną, są dużo słabsze oraz jaśniejsze. Prócz tego nie ma żadnych skutków ubocznych.

Depilacja łydek za pomocą innowacyjnego lasera:

Przed zabiegiem należy wypełnić szczegółową ankietę, jaką potem analizuje się z kosmetologiem. Ekspert odpowie na wszystkie pytania także w czasie usuwania owłosienia. Nie trzeba kompletnie martwić się o ból, może wyłącznie nieznacznie szczypać „wciągana” poprzez okazalszą głowicę skóra. Najbardziej we wrażliwych obszarach można mieć doświadczenie dyskomfortu, na przykład pod pachami. W czasie sesji należy mieć świadomość tego, że będzie odczuwalny łagodny zapach palonych cebulek włosowych. Zabieg jest ekspresowy oraz poniekąd przyjemny. Kosmetolog powiadamia Panie że wykluczona będzie jedynie spora grupa cebulek. Jest to zależne od fazy przyrostu włoska – kolejne muszą w takim razie wzrosnąć, by można było je usunąć laserem. Przez dwa lub trzy dni włosy będą się rozkruszać, między innymi gdy będziemy osuszać naszą skórę po kąpieli. Pozostałe włoski będą drobniejsze oraz będą także wolniej wzrastały. Możemy będzie zobaczyć obszary, gdzie będzie ich znacznie mniej. Skóra po zabiegu będzie zaróżowiona i w takim momencie wolno używać pantenolu. Indywidualny zabieg nie da zadowalających efektów, dopiero pełen pakiet jest w stanie wyeliminować włoski zupełnie (oraz nigdy nie odrosną).
Podsumowując: jeżeli zamierzamy zdecydować się tylko na pojedynczy zabieg, można wybrać depilację ocieplonym woskiem (tymczasem po jakimś okresie włosy będą dojrzewały takie same). Lecz w przypadku kiedy ktoś zamierza usunąć owłosienie zupełnie, dobrze jest zainwestować w linię sesji epilacji laserowej. Jeżeli chcesz wiedzieć o wiele więcej, kliknij w link obok – Depilacja