Depilacja nóg woskiem – jak depilować

Termos obiadowy turystyczny- najlepszy termos na wycieczki - termos na zupe
Termos turystyczny – który najlepszy oraz jak go znaleźć
29 sierpnia, 2020
Klimatyzacja do domu i biura montażi serwis
Klimatyzatory do biura – Toruń
29 sierpnia, 2020
depilacja woskiem wszystko o zabiegu

depilacja woskiem wszystko o zabiegu

Obecnie są różne metody, dzięki którym możemy mieć gładką skórą na dłużej. Likwidowanie niepotrzebnego owłosienia to niezwykle powszechna praktyka. Wśród wielu sposobów ciągle sporym zainteresowaniem wyróżnia się depilacja woskiem. Ta od lat stosowana technika pozwala usunąć włoski z różnych części ciała na bardzo długo. Salony kosmetyczne proponują profesjonalne zabiegi depilacji woskiem. Z kolei w drogeriach dostępne są zestawy, które pozwalają na wykonanie depilacji samodzielnie. Mimo tego, że rodzaj zabiegu jest trochę bolesny, osiągnął dużą popularność. Wszystko dzięki temu, że to prosty i szybki sposób na usunięcie niepotrzebnego owłosienia. A rezultaty utrzymują się do kilku tygodni.

Jak wygląda depilacja woskiem?

Depilacja woskiem, choć nie zalicza się do przyjemnych, wyróżnia się jako prosty zabieg usuwania włosów. Jej działanie polega na tym, że na część ciała, z jakiej mają zostać usunięte, nakłada się wosk, za pomocą którego włosy są wyrywane. Należy pamiętać, że wosk powinien być zaledwie odrobinę rozgrzany do półpłynnej formy, żeby nie parzył. Na rozprowadzony na skórze wosk nakleja się kawałki materiału i pozostawia do momentu, aż wosk zgęstnieje. Dopiero potem materiał trzeba oderwać sprawnym ruchem przeciwnie do kierunku wzrostu włosa. Za sprawą tego, że wosk przenika do wnętrza, włosy usuwają się łącznie z cebulkami.

Chociaż depilację woskiem da się wykonać samodzielnie, polecane jest korzystanie z ofert salonów kosmetycznych. Doświadczona kosmetyczka przeprowadza depilację woskową profesjonalnie. Dzięki temu zabieg trwa krócej i daje pewność odpowiedniego wykonania. Ponadto przy specjalistycznych zabiegach depilacji , kosmetyczki używają specjalnych kosmetyków, które znieczulają na potrzeby zabiegu, a po nim opóźniają odrost włosków. Miejscami, które można depilować woskiem są nie tylko pachy i nogi, ale też wąsik, ramiona, ręce lub bikini głębokie i pachwiny.

W jaki sposób przygotować się do zabiegu depilacji woskiem?

Na zabieg depilacji woskową dobrze jest się przyszykować. Na kilka dni przed zabiegiem warto wykonać porządny peeling, który ściągnie martwy naskórek. Nie należy jednak korzystać z solarium ani poddawać się zabiegom kosmetycznym, jakie mogłyby podrażnić skórę. Bezpośrednio przed zabiegiem lepiej nie nacierać się kremami i balsamami, ponieważ mogą przeszkadzać w przywieraniu wosku.

Także długość włosków podczas zabiegu ma znaczenie. Jeśli będą za krótkie, staną się trudne do wyrwania. Z kolei za długie mogą powodować większy dyskomfort podczas wyrywania. Planując depilację woskiem najlepiej zaczekać, aż włoski urosną na długość około pół centymetra. Wtedy łatwo wkleją się w wosk, a zabieg przyniesie oczekiwane rezultaty.

Przed zabiegiem depilacji należy koniecznie obejrzeć swoje ciało. Depilacji woskiem nie należy przeprowadzać w przypadku nowych blizn, skaleczeń czy widocznych naczynek włosowatych. Wszelkie brodawki i pieprzyki muszą być zgłoszone, żeby w trakcie zabiegu ich nie naruszyć. Warto także zorientować się, które choroby wykluczają możliwość wykonania zabiegu. Wszelkie informacje dotyczące przeciwwskazań muszą być udostępnione przez kosmetologa.

Warto też ocenić ilość czasu, jaką skóra zwykle potrzebuje na odnowienie. Po depilacji woskiem może być lekko opuchnięta i zaczerwieniona. Z tego powodu lepiej nie korzystać z zabiegu tuż przed ważnym wydarzeniem.

W jaki sposób zadbać o skórę po depilacji woskiem?

Po zabiegu szczególnie istotne jest neutralizowanie zaczerwienienia i podrażnień. W tym celu trzeba zatroszczyć się o właściwe nawilżenie skóry. Po depilacji woskiem sprawdzają się produkty z dodatkiem aloesu albo panthenolu, które wykazują działanie łagodzące podrażnienia. Pozostałe używane kosmetyki powinny być dedykowane dla skóry wrażliwej.

By nie narażać skóry na zwiększenie podrażnień, lepiej nie używać dezodorantów, perfumowanych kosmetyków czy zawierających w składzie alkohol. Te ostatnie dodatkowo wysuszają skórę. Wysoka temperatura również może mieć negatywny wpływ na stan skóry po depilacji woskiem. Dlatego na kilka dni lepiej unikać łaźni parowej, jacuzzi lub gorących kąpieli.

Zalety depilacji woskiem

Główną zaletą depilacji woskiem jest to, że wyrwane włosy nie odnawiają się przed następne 3-4 tygodnie. Systematyczne wizyty w salonie kosmetycznym i częste usuwanie włosów je osłabia, przez co ich likwidowanie jest jeszcze prostsze i jeszcze bardziej komfortowe. Dodatkowo delikatniejsze i cieńsze włosy są mniej widoczne. Chociaż depilacja woskiem nie zalicza się do najprzyjemniejszych, w porównaniu do innych metod nie skutkuje uczuciem pieczenia i swędzenia po zabiegu.

Depilacja woskiem daje długi efekt, ze względu na to, że włosy wyrywane są razem z cebulkami. Ponadto można ją stosować na prawie każdej partii ciała. A efekt gładkiej skóry uzyskiwany jest natychmiast po zabiegu. Co więcej depilacja woskiem jest ogólnodostępna. Proponuje ją wiele salonów kosmetycznych pełnych profesjonalnej obsługi, która, wykona zabieg poprawnie i starannie. Co ważne depilacja jest również bezpieczna.

Depilacja woskiem