Nowoczesne zabiegi w gabinecie stomatologicznym

Dentysta Toruń - RTG zęba - gabinet stomatologiczny
Radiologia u stomatologa
29 sierpnia, 2020
kostka brukowa toruń - układanie i cennik
Nawierzchnia na podjazd – jaki materiał użyć
29 sierpnia, 2020
Stomatologia estetyczna Toruń -zabiegi DSD implanty wybielanie zębów

Stomatologia estetyczna Toruń -zabiegi DSD implanty wybielanie zębów

Nowoczesna stomatologia estetyczna opiera się na wypracowanej przez lata wiedzy dentystów oraz na rozkwitu tecjnologii i technik stosowanych w leczeniu zębów. Zabiegi z zakresu stomatologii estetycznej odbudowują piękno uśmiechu, a wiele z nich, dostępnych jest właściwie od razu w ciągu kilku, a czasem nawet jednej wizyty w klinice dentystycznej. Od niedawna pacjenci mają do wyboru wiele zabiegów, które eliminują przebarwienia oraz korygują wygląd i kształt zębów, a nawet uzupełniają ewentualne braki. Dzięki temu każdy pacjent, który pojawi się u dentysty, wychodzi z gabinetu zadowolony z pięknego uśmiechu nawet w jeden dzień. Jakie nowoczesne zabiegi stomatologii estetycznej są przede wszystkim znane oraz na czym polegają?

Digital Smile Design – cyfrowe projektowanie uśmiechu

Duża część pacjentów zastanawia się, jaki będzie ich uśmiech po przeprowadzony leczeniu zębów. Parę lat temu na rezultat trzeba było czekać aż do zakończenia leczenia oraz zupełnego zarośnięcia się tkanek – w zależności od przeprowadzonych zabiegów stomatologicznych. Obecnie powstała możliwość poznania efektu pracy stomatologa nim podejmie się leczenia. Sposobem tym jest Digital Smile Design (DSD), czyli cyfrowe projektowanie uśmiechu.

Co to jest? Digital Smile Design to współczesna, elektroniczna wizualizacja uśmiechu. Na podstawie materiałów pochodzących wprost od pacjenta – to znaczy kompletu zdjęć: uśmiechu na wprost i z profilu oraz zdjęć rentgenowskich – dentysta dzięki specjalnemu programowi nanosi wszystkie poprawki. W tym celu stosuje tzw. linii referencyjnych dopasowuje kolory i kształt zębów oraz oddziaływanie zmian na ogólny wygląd szczęki i twarzy pacjenta. Dodatkowo cyfrowe projektowanie uśmiechu można wykonać mając już stworzony plan leczenia stomatologicznego, więc pacjent zobaczy poszczególne kroki zmian albo użyć programu w roli przygotowania planu. Za pomocą cyfrowego projektowania uśmiechu pacjent może wyjaśnić stomatologowi jakiego efektu oczekuje, a wtedy dentysta pokaże pacjentowi, które nowoczesne zabiegi stomatologii estetycznej będą potrzebne do stworzenia pożądanego efektu.

Implanty w jeden dzień

O tym, że powinno się wypełnić usunięte zęby nie tylko z uwagi na wygląd, ale także zdrowie zębów, już wiemy. Wielu pacjentów w tym celu wybiera zabieg wszczepienia implantu zębowego. O ile do tej pory, chociaż implanty są najtrwalszym oraz zdaniem dentystów najlepszym pośród protez, pełen przebieg leczenia ciągnął się przez parę miesięcy, bo wszczepienie implantów dentystycznych wiąże się sporym czasem integracji kości z implantem. Nowoczesne zabiegi stomatologii estetycznej umożliwiły maksymalne skrócenie tego czasu. Obecnie możliwy jest zabieg wszczepienia implantów w jeden dzień.

Choć i w tym przypadku implant będzie musiał połączyć się z tkanką kostną, co wymaga trochę czasu, dzięki nowoczesnej technologii stomatologii estetycznej pacjent opuszcza klinikę stomatologiczną z pięknym uśmiechem zaledwie w jeden dzień. Dentyści stworzyli w tym celu nowoczesną protetyczną odbudowę tymczasową, którą można zaaplikować bezpośrednio na wszczepiony implant jeszcze w ten sam dzień. Daje to dwie korzyści. Po pierwsze pacjent wychodzi z gabinetu stomatologicznego z nowym uśmiechem w jeden dzień. Tymczasowa proteza chroni implant upraszczając jego gojenie. Gdy już implant zęba w pełni połączy się z kością, pacjent przychodzi na następną wizytę, kiedy dentysta wymienia uzupełnienie tymczasowe na uzupełnienie stałe.

Profesjonale wybielanie zębów nowoczesną lampą Beyond w klinice stomatologicznej

Wybielanie zębów nowoczesną lampą Beyond jest następnym zabiegiem nowoczesnej stomatologii estetycznej. W porównaniu z innymi metodami wybielania zębów, wykorzystanie przeznaczone do tego lampy gwarantuje zdecydowanie widoczniejsze efekty przy zaledwie pojedynczej wizycie. Wybielanie lampą usuwa wszystkie przebarwienia powstałe na skutek diety, dlatego że nawet zupełnie zdrowe zęby mogą posiadać, brzydki żółty kolor. Zaletą wybielania zębów lampą Beyond jest technika naświetlania, która eliminuje przebarwienia, a przy okazji pozbywa się do 97% bakterii. Inną zaletą takiego nowoczesnego zabiegu stomatologii estetycznej jest również widoczny wpływ na utwardzenie kompozytów dentystycznych oraz zminimalizowanie stanów zapalnych.

Co więcej sam zabieg wybielania lampą klinice stomatologicznej jest całkiem wygodny oraz nie pożera wiele czasu. Bardzo funkcjonalnym elementem jest mobilność lampy, co pozwala dojść do zakamarków jamy ustnej. Warto wspomnieć, że dentysta może bez trudu regulować siłę lampy oraz w ten sposób dostosowywać się do potrzeb pacjenta.

Korony protetyczne oraz licówki stomatologiczne

Piękno uśmiechu można poprawić też przy użyciu koron protetycznych oraz licówek dentystycznych. Korony protetyczne służą wymianie zębów np. po leczeniu kanałowym lub do osadzenia jej na implancie. Zakłada się je w głownej mierze ze względu na to, że rewelacyjnie imitują zwykłe zęby. Przygotowuje się je z cyrkonu lub z porcelany, dzięki czemu są niezwykle estetyczne.

Z kolei licówki stomatologiczne to niewielkie nakładki, które zakłada się od razu na zęby. Pod licówkami można schować niemożliwe do usunięcia przebarwienia, np. w przypadku zębów martwych, które nie reagują na wybielanie. Licówki sprawdzają się też jako metodę poprawy drobnych wad kształtu zębów. Zakładając licówki możemy zakryć np. diastemę (przerwę między zębami) lub nadłamany fragment zęba.

edclinic.pl/zabiegi-stomatologiczne-torun-cennik